Skocz do zawartości

RGB i ARGB na płycie Asus TUF Gaming Plus - prośba o pomoc


Recommended Posts

Witam,

Płyta jak w tytule Asus TUF X570 Gaming Plus - posiada dwa złącza 4-pinowe na "zwykłe" RGB i jedno 3-pinowe na ARGB.

Wybaczcie może dziecinne pytania, ale dla mnie to nowość i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi wprost, jak "krowie na rowie":

 

1. Rozumiem, że jeśli będą urządzenia zgodne z Asus Aura i posiadające 3-pinowe złącze ARGB, to wpinam je wszystkie przy pomocy rozdzielaczy, spliterów w to jedno 3-pinowe ARGB na płycie, a jedyne czego muszę pilnować to żeby łączna liczba LEDów i ich amperaż był taki jak podaje producent (max 3A, 120 LEDów, 5V)?

 

2. Jeśli powyższe się zgadza, to czy oprogramowanie płyty "zgrywa" i "łączy" wszystkie podpięte - także przez przejściówki - urządzenia i tworzy z nich jeden, spójny system (przynajmniej w teorii)?

 

3. Jak się sprawa ma jeśli oprócz urządzeń na 3-pinowym ARGB do płyty podepnę zwykłe RGB do złączy 4-pinowych RGB - czy one też biorą udział w całej "zabawie" i są włączane do Aura? Jeśli tak, to rozumiem że jedyne czym się różnią to po prostu nie potrafią robić takich fajerwerków jak adresowalne RGB, ale normalnie będzie można je programować z AURA?

 

Bardzo proszę o pomoc w ogarnięciu tego - na filmach YT głównie podpinają takie urządzenia albo pod 4-pin bo płyta nie ma ARGB, albo używają sterownika z pilotem czego ja nie chcę bo po to mam płytę z tym właśnie gniazdem. Mam nadzieję, że jasno opisałem moje wątpliwości - dzięki za zrozumienie!

Pozdrowienia.

 

 

Link to post
Share on other sites

1. Nie, jeśli obudowa, o której nie wspomniałeś jest (A)RGB i posiada własny kontroler. Wtedy kontroler podpinasz do płyty, a resztę do kontrolera.

 

2. Musisz sprawdzić czy wentylatory są zgodne z Aura, może być tak że będą się "gryźć" lub wymagać własnego softu (np. Corsair ICue).

 

3. jw.

 

Generalnie wszystko powinno działać bez zarzutu, no ale zawsze jakiś zgrzyt może się pojawić.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź,

obudowa to BeQuiet base 500  więc żadnego kontrolera nie ma.

Wszystko co zamierzam wpiąć jest zgodne z Aura, tylko chłodzenie jest na ARGB 3-pin, a wentylador i pasek LED na RGB 4-pin.

Chodzi mi o to, czy dla płyty głównej i Aura jest bez znaczenia że część urządzeń jest na ARGB a część na RGB - i tak czy siak powinny działać jako jedna, spójna całość?

Czy do jednego gniazda mogę podłączyć poprzez splitery dowolną ilość urządzeń LED jeśli mieszczą się w podanych przez producenta 3 amperach?


Temat do zamknięcia, dziękuję za pomoc-wszystko ogarnięte i gra!
Temat do zamknięcia, dziękuję za pomoc-wszystko ogarnięte i gra!
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...