Skocz do zawartości

Jak podłączyć komuter stacjonarny do telewizora?


Recommended Posts

Chciałbym móc oglądać filmy z komputera na telewizorze, jednak pojawia się pewien problem. Oczywiście najprostsze wyście to byłby kabel hdmi, tylko że problem jest taki, że mój komputer (stacjonarny) nie posiada wejścia hdmi... Czy jest jakaś sensowna opcja na rozwiązanie tego problemu? Jako sensowna mam na myśli w miarę niezbyt kosztowną i taką, która da pewność, że faktycznie uda się przesłać obraz z komputera na tv. Z tego co przeszukując internet natrafiłem na takie pomysły:

1. Kupienie przejściówki na hdmi. Tylko, że z tego co zrozumiałem uda się przerzucić tylko obraz, a nie będzie dźwięku. W każdym razie może to nie wypalić, więc jeśli tak, to opcja dość ryzykowna, a taka przejściówka to też pewnie groszy nie kosztuje.

2. Kupno karty graficznej z wejściem hdmi. Aktualnie mam kartę graficzną zintegrowaną (AMD Radeon HD 6550D). I teraz pytanie jak tutaj by wyglądała sytuacja? Czy ta opcja ma sens i czy jest opłacalna finansowo? Tzn. widzę, że najtańsze karty to 150-200zł, tylko że pewnie są one beznadziejne i do niczego się nie nadają? Choć z drugiej strony nie znam się na temacie, więc nie wiem jak się do tego ma moja aktualna karta graficzna, jednak komp ma już 7-8lat. Na pewno nie dam 300-400 czy więcej złotych, bo to mija się z celem. Jest opcja kupna używanej, choć średnio mi się to uśmiecha, bo już się raz przejechałem na kupnie używanego sprzętu. Ogólnie chyba tak czy siak dość kosztowna opcja, bo jeszcze trzeba doliczyć sam kabel hdmi.

3. Inna opcja o której czytałem, to próba podłączenie kablem komputer-tv D-SUB, plus jakieś osobne kabelki do podłączenie dźwięku. Tutaj z tego co rozumiem, minus, że tv robi za ekran komputera, a jako że komputer jest w innym pokoju niż tv, byłbym lekki problem. Musiałbym jeździć trochę z kompem, by widzieć co dzieje się na ekranie tv, do tego z tego co zrozumiałem, trzeba by się za każdym razem bawić w przełączanie kabla, gdy będę chciał oglądać filmy na tv. I pytanie na ile ta opcja daje pewności, że się uda?

4. Myślałem o przesyłaniu obrazu, ze smartfona, ale tutaj coś wyczytałem, że w moim modelu czegoś tam nie ma, by ta opcja była możliwa.

5. Inne co mi się obiło o uszy to android tv, ale tutaj też chyba koszt 200zł wzwyż. Tylko, że mi w sumie zależy konkretnie by przesyłać obraz z komputera na tv. Bo android tv, to rozumiem, że Netflix, HBO GO etc.

6. Ile trzeba liczyć na najtańszy sensowny laptop, bo taką opcję też rozważałem. W dłuższym czasie planuję zakup laptopa, więc może lepiej kasę która tutaj miałaby pójść na kartę graficznę, android tv, czy kable dołożyc na laptopa. Tylko, że pewnie laptop za 800-1000zł, za bardzo nie ma sesnu i lepiej odłożyć więcej ,a więc ta opcja tez na dzień dzisiejszy raczej odpada.

 

Tak więc czy macie jakieś inne pomysły, albo który z powyższych wydaje się najsensowniejszy?

 

Mój telewizor to - https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/hitachi-32hbc01.bhtml

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...