Skocz do zawartości

Używana karta za 200-300zł czy nowy RX 560


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wojciechu15,

Recommended Posts

Mój sprzęt:

Płyta główna: ASRock Z370 PRO4

Procesor: Intel i3-8100

Ram: 16gb

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD7770 1024MB rev. 2.0 

 

Chciałbym wymienić kartę graficzną na:

  • nową kartę,  znalazłem  Asus Radeon RX 560 za 347zł (nie wiem czy kupowanie tańszej nowej karty ma sens biorąc pod uwagę zintegrowaną grafikę jaką mam Intel UHD Graphics 630)
  • używaną kartę za 100-300zł

 

Ze starą kartą miałem taki problem, że zamulał mi youtube na full hd więc przełączyłem na zintegrowaną...

 

Gram rzadko, podczas urlopu, czasami w weekend. Na obecnej integrze odpalam w niskich detalach gry ale chciałbym jednak nacieszyć oko grając w: Cities Skylines, Transport Fever 2, Red Dead Redemption.

 

Jaką używkę polecacie czy lepiej nową tanią kartę?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Do 

 

Cities Skylines, Transport Fever 2

kup Rx'a 560 jeżeli jesteś "niedzielnym graczem" i powinieneś być zadowolony. Do 300zł z używek to lekki dramat jest. Tj niby można kupić jakiegoś GTX'a 770 czy coś pokroju radeona 280x, ale to jak proszenie się o kłopoty. Po pierwsze te karty potrzebują już dosyć solidnego zasilacza, a po drugie mogą w każdej chwili skapitulować i zostaniesz z cegłą zamiast karty. To dosyć wysilone i już niemłode konstrukcje bez gwarancji.

 

 

Jeżeli miałbym na twoim miejscu rozważać używkę to jedynie coś pokroju RX570 na gwarancji, przy czym tu do 300zł nie da rady i trzeba być wyczulonym by nie trafić sztuki z koparki kryptowalut. Teoretycznie można za 300 rozglądać się też za gtx960, ale nie wiem czy warto ryzykować kartę bez gwarancji jeżeli nie grasz zbyt wiele. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...