Skocz do zawartości

Zestaw do 6000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez raventes,

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

 

Zwracam się do Was z prośbą o złożenie zestawu do kwoty 6000 zł, przy czym tutaj mała uwaga. Dysponuję starą obudową PC Lian Li A71, i jeśli ta obudowa mogłaby zostać to kwota 6 tys. zł dotyczy tylko wyposażenia obudowy, a jeśli uznacie, że należy ją wymienić to musi ona zostać uwzględniona w podanym budżecie.

 

  • Zastosowanie komputera:  głównie typowa praca biurowa, ale zdarza się zagrać w jakieś najnowsze produkcje, i chciałbym aby sprzęt był na to przygotowany.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 6000 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? w styczniu
  • Których części potrzebujesz?: tak jak napisałem powyżej.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? na 100% nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? FHD EIZO FS2333, nie planuję zmiany monitora.
  • Specjalne wymagania:  Wydajność, cisza i bezproblemowy zestaw
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? NIE
  • Własna propozycja zestawu: Marzy mi się dysk pod M.2, oraz Ryzen nie mniejszy niż 3700 X  Potrzebuję też dobrej karty sieciowej, gdyż korzystam głównie przez Wi - Fi.

Nie mam zielonego pojęcia co złożyć / kupić, gdyż nie jestem na czasie, więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Ta obudowa ma już swoje lata, to jak już uważasz.

 

 

 

Zastosowanie komputera:  głównie typowa praca biurowa, ale zdarza się zagrać w jakieś najnowsze produkcje, i chciałbym aby sprzęt był na to przygotowany.

Do takich celów nie potrzebujesz 3700X, Ryzen 3600 spokojnie wystarczy.

 

 

 

EIZO FS2333, nie planuję zmiany monitora.

Pod FHD 60HZ to tutaj RTX 2060S będzie aż nadto. 

 

https://proline.pl/koszyk/47133fe5

Ryzen 3600, Fortis dla cichej pracy, szybki RAM 3600MHZ w Dualu, RTX 2060S z dobrym chłodzeniem, 1TB SSD na NVMe, wyciszona obudowa z coverem na PSU i ofiltrowaniem, porządny zasilacz Seasonica z 10 letnią gwarancją, do tego wewnętrzna karta sieciowa z wi-fi.

 

Te ~1000zł można poświęcić na nowy monitor z wyższym odświeżaniem 144Hz czy po prostu odłożyć.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Gdy Ty pisałeś w tym temacie ja między czasie tworzyłem swój zestaw, aby od czegoś zacząć i wymyśliłem sobie coś takiego:

 

https://zapodaj.net/b5f74426f58cf.jpg.html

 

Co myślisz o tym zestawie? Oczywiście jest to tylko wstępny, i wszelkie sugestie są jak najbardziej mile widziane. W moim zestawie brakuje jeszcze karty sieciowej, ale w innym jaki dziś przeczytałem zauważyłem, że polecana jest Gigabyte GC-WB1733D-I razem  WiFi i BT więc bym ją też u siebie widział chętnie.

 

A odpowiadając na Twoje sugestie:

 

1. Tak, wiem że 3700 X jest aż nadto, ale myślę trochę w przyszłość, a nie mam zamiaru za rok, czy 2 modernizować zestawu.

2. I tutaj podobna kwestia. Czasami gram w najnowsze produkcje, i chciałbym mieć dobrą kartę. Tylko no właśnie jest pytanie. Czy ta co wybrałem jest lepsza od 2060S ?

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

RX 5700XT od Gigabyte ma kiepskie chłodzenie, sam układ wydajniejszy trochę od RTX 2060S, ale samo chłodzenie temperatury i kultura pracy dużo gorsza. Naprawdę to jest już overkill pod FHD 60Hz.

 

Z tym PSU tez ładnie poleciałeś, blisko 500zł za OEM Seasonica G650, jak w tej kasie to mamy w zasadzie top w postaci Prime Ultra.

Tu i tak Focus Gold 550W rozwiązuje kwestię zasilania w cenie 350zł.

32GB RAM jeszcze z takim opóźnieniem, BOX na 3700X no no.

 

Masz podany sensowny konfig, dokładasz Wi-FI z BT i tyle.

 

wiem że 3700 X jest aż nadto, ale myślę trochę w przyszłość, a nie mam zamiaru za rok, czy 2 modernizować zestawu.

Zdaj sobie sprawę że za ten rok/dwa wyjdą nowe procesory i taki 3700X dostanie lanie od 4XXX, mało tego tak jak to miało miejsce z 2700/2700X ich cena z poziomu ~1200-1500zł spadła obecnie do 650-700zł, taki Ryzen 3600 w cenie 850zł jest od tych procesorów wydajniejszy w grach i nie tylko.

Prędzej wolałbym wymienić CPU za te 2 lata niż teraz dopłacać blisko 600zł do 3700X, który w grach niemalże nic nie wnosi poza nielicznymi wyjątkami, różnice wynikają z ciut wyższych taktowań, po OC to już w ogóle się to zaciera 

 

 

srednia_gry.png

 

Link to post
Share on other sites

Z tym SSD nieźle wystrzeliles

Zasilacz mało opłacalny, obudowa define xl?

 

Pod względem opłacalności - tragedia

A jakieś konkrety można prosić? Pisałem, że nie jestem na czasie i że zestaw zrobiłem, aby był punkt wyjścia.

 

1. Co to znaczy, że wystrzeliłem z SSD?

2. Zasilacz mało opłacalny to znaczy?

3. Obudowa taka, bo taka mi się podoba, ale jeśli w podobnych pieniądzach są lepsze o zbliżonej wielkości to proszę o propozycje.

 

3ndurek

 

1. Skoro mogę w cenie 6 tys zł mieć lepszy sprzęt to czemu mam się ograniczać do 5 tys zł ?

2. Myślę, że 32 GB jest lepsze niż 16, a jeśli uważasz, że mój ram jest zły to poproszę o propozycję lepszego,  chyba, że Twój  z propozycji pomnożę x 2, tylko czy wtedy nie będzie problemu z montażem podzespołów?

3. Pisałem również, że grać będę raczej okazjonalnie, a w zdecydowanej większości będę używać do innych prac, i myślę że tutaj 3700 X lepiej się sprawdzi, ale jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

4. Mógłbyś zaproponować zasilacz który konkretnie miałeś na myśli pisząc, że w tej kasie można mieć TOP ?

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Chłopie, masz wszystko podane na tacy wraz z argumentacją, albo nie umiesz czytać albo jesteś totalnym ignorantem.

 

 

 

Skoro mogę w cenie 6 tys zł mieć lepszy sprzęt to czemu mam się ograniczać do 5 tys zł ?

Zrozum, ze pod monitor FHD 60Hz wydawanie kasy na coś mocniejszego niż RTX 2060/2060S z myślą o przyszłościowym graniu przez lata to głupota bo za 3 to ten model będzie dostawał srogie baty od karty znacznie tańszej.

 

 

 

Czasami gram w najnowsze produkcje, i chciałbym mieć dobrą kartę.

 

 

grać będę raczej okazjonalnie

Do okazjonalnego grania to można brać i GTX 1660S pod obecny monitor, ale okazjonalnie granie w nowe tytuły to już co innego i tu RTX 2060/RTX 2060S będzie rozwiązaniem nie tyle przyszłościowym, co zapewniającym komfort w cięższych tytułach przy wyższych detalach.

 

Podoba CI się XL R2 to bierz już lepiej nową R6, ja bym pod taki set nie brał obudowy za blisko 600zł bo BQ 500 podany wyżej zrobi praktycznie to samo w znacznie niższej cenie.

 

Lepszego zasilacza niż Focus Gold 550W nie ma sensu tu brać, to bardzo dobra jakościowa jednostka, a dopłacanie setek do trochę lepszego środka przy zestawie w tej kwocie to wydawanie pieniędzy na siłę.

Link to post
Share on other sites

Ja wbrew pozorom wiele jestem w stanie zrozumieć, ale faktycznie - nie jestem w stanie zrozumieć faktu, dlaczego ktoś chce bym kupił sobie samochód z silnikiem V6, skoro praktycznie w bardzo podobnych pieniądzach mogę mieć samochód z silnikiem V8 i stać mnie na jego kupno. A nikt mi nie powie, że silnik V6 zapewni mi taki sam komfort podróży jak V8, Oczywiście, każdy powie są ograniczenia itp. Ano są, tylko V8 zapewni mi lepsze przyśpieszenie niż V6, a tym samym bezpieczeństwo. I ja oczywiście wiem, że za kilka lat może wyjść silnik V6 który będzie miał zbliżone osiągi do obecnego V8 tylko co z tego wynika? Idąc tym tropem zawsze lepiej jeździć V6? Chyba nie. Przekładając to na podzespoły komputerowe. Skoro teraz mogę mieć szybszy SSD i wydajniejszą grafikę, oraz procesor, to czemu mam kupować wolniejsze? Bo za 3 lata wyjdą mocniejsze które będą bić ten konfig na łep? No będą, ale ja nie wiem czy za 3 lata będzie mnie stać na ponowną inwestycję by uzyskać lepsze osiągi.

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Faktycznie widzę, że zrobiłem błąd, bo ja na siłę do V6 wsiadać nie będę skoro mogę kupić V8 i mnie na nie stać. Niemniej dziękuję wszystkim za poświęcony czas na wypowiadanie się w moim temacie. Temat uważam za zamknięty.

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...