Skocz do zawartości

Komputer do gier - prośba o sprawdzenie podzespołów


Recommended Posts

Witam serdecznie szanownych Forumowiczów!

Ostatni raz składałem PC w czasach Core2Duo a od tego czasu miałem tylko laptopy, więc "wyleciałem" nieco z tematu dlatego proszę o wyrozumiałość...

 

Komputer będzie głównie do gier i ewentualnie domowej/amatorskiej obróbki audio i video.

 

RAM, napęd, buda, dyski i inne peryferia to ogarnę spokojnie natomiast mam problem z dobraniem płyty głównej.

Procesor od Intela dla mnie odpada - stosunek cena/jakość jest dla mnie priorytetowym dlatego wybór padł na Ryzen 7 2700X.

 

Karta która mi pasuje to RTX 2070 Super (zamierzam grać na monitorze 1440p)

 

I teraz pytanie, czy brać płytę która jak będę miał ochotę pozwoli dołożyć mi drugą kartę i działać w SLI (nie ukrywam, że chciałbym pobawić się kiedyś VR):

 

czy dać sobie spokój z SLI i brać zwykłą płytę:

 

Czy ogólnie któraś z tych płyt ma jakieś mocne/słabe strony pod proponowany przeze mnie procek i kartę?

 

Na koniec - zamierzam kupić zasilacz modularny od NZXT - czy 650 W będzie OK czy już dawać od razu zapas?

 

Dziękuję za wszelkie sugestie!

Link to post
Share on other sites
RAM, napęd, buda, dyski i inne peryferia to ogarnę spokojnie

 

Peryferia może i tak, resztę? - nie sądzę.

 

stosunek cena/jakość jest dla mnie priorytetowym dlatego wybór padł na Ryzen 7 2700X.
Karta która mi pasuje to RTX 2070 Super (zamierzam grać na monitorze 1440p)

Ryzen 3600 wypada w tej kwestii lepiej.

 

czy dać sobie spokój z SLI i brać zwykłą płytę:

SLI z 2070S to absurd.

 

zamierzam kupić zasilacz modularny od NZXT - czy 650 W będzie OK czy już dawać od razu zapas?

NZXT nie produkuje zasilaczy a tylko korzysta z jednostek OEM innych firm ( z kosmetycznymi zmianami), obecnie platformy Seasonica. Pod zestaw z RTX 2070S 550W ma ogromny zapas, nawet pod RTX 2080S.

 

Podaj model monitora, jakie gry tu wchodzą w grę oraz jaki masz budżet. 

 

proszę o wyrozumiałość

 

Dlatego bądź tak miły i zastosuj się do wzoru działu który zalinkował @@MiK,  

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc, sorry za niezastosowanie się stricte do wytycznych - myślałem, że to tylko taka "sugestia".

 

 

- kwota do +/-5000

- zakup w ciągu ok. 2 tygodni

- zastosowanie gry i amatorska obróbka audio/wideo

- pomoc potrzebna przy doborze procka/płyty i ewentualnie RAMu - karta już postanowione, że będzie RTX2070S

- podkręcanie - nie wykluczam, kiedyś się w to bawiłem, ale to było z 10 lat temu, może jeszcze złapię "bakcyla"

- monitor ACER Nitro 2560 x 1440, LED IPS

- zostawiam sobie dyski SSD M.2 i Sata z laptopa

 

W kwestii gier - głównie strategie - Anno 1800 - zależy mi na niej, bo laptop z gtx970m już pomału nie daje rady.

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/52fa4bac

Wspomniany wydajniejszy w grach Ryzen 3600, Fortis 3 pod ewentualne OC, MOBO z dość dobrą sekcją, 16GB RAM szybkiej pamięci, RTX 2070S z dobrym chłodzeniem, porządny PSU Seasonica z dużym zapasem i 10 letnią gwarancją, dość przewiewna i pojemna obudowa ze szkłem, tu można kombinować, jednak pamiętaj by miała zatokę 5,25" jeśli ma być wewnętrzny napęd.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki,

kartę dokładnie tą właśnie miałem na myśli, co do procesora - przekonałeś mnie w 100% i na pewno wezmę jego a nie 7, DZIĘKI!

Zasilacz super - modularny.

Pytanie:

co myślisz o tej płycie

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-gaming-x570-plus-5938864/?gclid=EAIaIQobChMI2Yu2gvHW5gIVFYuyCh1r7A5XEAAYASAAEgKBOvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Mam możliwość kupić ją w cenie zbliżonej do Twojej propozycji (100 więcej) dlatego się zastanawiam??

Link to post
Share on other sites

 

 

I teraz pytanie, czy brać płytę która jak będę miał ochotę pozwoli dołożyć mi drugą kartę i działać w SLI (nie ukrywam, że chciałbym pobawić się kiedyś VR):   czy dać sobie spokój z SLI i brać zwykłą płytę:

 

na tą chwilę ma to sens tylko przy 2x RTX2080Ti z prockiem powyżej 30 linii pcie 

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam możliwość kupić ją w cenie zbliżonej do Twojej propozycji (100 więcej) dlatego się zastanawiam??

Jak uważasz, X570 nie jest CI do niczego potrzebne bo OC spokojnie zrobisz na tym B450 Gaming Plus, a sama płyta ogarnie i mocniejszego 3700X. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...