Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Proszę o poradę czy jest sens wymieniać CPU i5 8400 na 8600k. Komputer wyposażony w gtx 1080 w przyszłość bliskiej zmiana na rtx 2070. Gram w 1440p.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

No właśnie. Assassin. Mam miejscami 100% wykorzystania CPU i ścinki. Gra chodzi płynnie na 70 fps po czym zaliczam zjazdy do 40. Podobnie z metro exodus. Dlatego zastanawiam się nad wymiana. Po za tym chcę też wymienić kartę. Co prawda rtx 2070 nie jest wyraźnie lepszy od mojego gtx ale nie chciałbym notowac jakiś ścinek na nim. A tu przy załóżmy włączonym Rt może być różnie

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Poprawa będzie ale nie jakaś kolosalna - mój 9700K też miejscami w odysei jedzie na 100% użycia i są delikatne spadki użycia GPU i klatek. Jedyny procek który znam i nie dławi się nawet chwilowo na 100% w AC Odyssey to 9900K. Z procków AMD to widziałem w tej grze w akcji tylko R7 3700X @ 4,2 - nie łapał obciążenia na 100% ale fps'ów w tych samych miejscach procesorowych (centrum Aten) generował mniej niż mój I7 z sygnatury (nawet do 20 fps miejscami). We wszystkich przypadkach mówimy tu o RTX 2080Ti; różnice w połączeniu ze słabszym GPU będą pewnie mniej widoczne.

 

Moim zdaniem lepiej się wstrzymać obecnie z wymianą i poczekać 4 (?) miesiące na 10 gen Intela. Chyba że koszt wymiany zamknie się w poniżej 100-150zł.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za rady. Fajnie ze zawsze można na was liczyć. Zakupiłem i5 8600k ponieważ, no właśnie koszt najprawdopodobniej zmieści się w kwocie 100-150 zł. Tylko dlatego rozwazalem te opcje.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Mialem xeona odpowiednik i 7 4770 i kupilem rx5700 i w assassinie to samo spadki do 40fps max fps 60 , wymienilem platforme na ryzena 3600 i magia minimalny fps w assassinie 60 fps , a czasem nawet dobija do okolo 100fps.

Tylko ze ten xeon u mnie nigdy nie chodzil na 100procent , w asassinie jak mialem dropy do 40 fps to procek chodzil na 60 procent to myslalem ze to moze ram bo mialem 1866mhz ze ogranicza platforme, no i haswell takrzestarszy procek. Dziwi mnie ze na procku 8 generacji 6 jajek masz jakikolwiek problem w grach hmmm. 


Poprawa będzie ale nie jakaś kolosalna - mój 9700K też miejscami w odysei jedzie na 100% użycia i są delikatne spadki użycia GPU i klatek. Jedyny procek który znam i nie dławi się nawet chwilowo na 100% w AC Odyssey to 9900K. Z procków AMD to widziałem w tej grze w akcji tylko R7 3700X @ 4,2 - nie łapał obciążenia na 100% ale fps'ów w tych samych miejscach procesorowych (centrum Aten) generował mniej niż mój I7 z sygnatury (nawet do 20 fps miejscami). We wszystkich przypadkach mówimy tu o RTX 2080Ti; różnice w połączeniu ze słabszym GPU będą pewnie mniej widoczne.

 

Moim zdaniem lepiej się wstrzymać obecnie z wymianą i poczekać 4 (?) miesiące na 10 gen Intela. Chyba że koszt wymiany zamknie się w poniżej 100-150zł.

duza roznica miedzy prockami 9700k a ryskiem ciekawe gdzie na jakich ramach chodzily te procki w teski ktory widziales bo to ma duze znacznie , zwlaszcza w ryzenach im szybszy ram tym lepiej 


joker5513

a w tych testach jak byly ustawione ramy ? bo 9700k to mega procek ale zeby az taka roznica ? 

ciekawe jak ramki natym tescie chodzily z jaka szybkoscia  ? i czy ty moze masz podkreconego procka np na 5ghz.

widzialem juz duzo testow i mega duze so roznice miedzy tymi testami a wszystko chodzi o to czy procki podkrecene albo na jakich pamieciach sa platformy 

Edytowane przez power1
Link to post
Share on other sites

Zapytam jeszcze czy mój zasilacz thermaltake smart se 530, którego użytkuje jakieś 4 lata nie będzie przypadkiem za słaby na rtx 2070 z podkreconym i5 8600k? Wstępnie dogralem zakup zotaca 2070 extreme I po przejrzeniu paru kalkulatorów zaczynam mieć obawy czy da radę choćby i z moją i5 8400. Co o tym myślicie?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam wątek ponieważ od wymiany gpu na rtx 2070 super mam taki problem w shadow of the tomb raider. W pewnym momencie grafika bardzo zwalnia, procesor przestaje pracować na maks, tak samo grafika. Co może być problemem? e90b2d59d7579c492f9819db75693743.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Sterownik usunięty przez ddu. Cięcia animacji mam w assassin's creed origins I wiedźmin 3 ale takich dziwnych freezow nie. Nie wiem moze to ma jakiś związek z Rt.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wieczorem postaram się zrobić. Karta natomiast była już sprawdzana unreal heaven benchmark kilka razy i było Oki. Odświeżam wątek ponieważ zastanawiam się czy i5 8600 wyrabia. Ponieważ zanim złapie freez wchodzi na 100 procent. Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Test zrobiony. Żadnych problemów w trakcie bc901b6ed38cac407f5aaa5fd285fd3f.jpg7aae3f71162d3c31a4f947dc72ea2a48.jpgWysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lucas-7
Link to post
Share on other sites

Witam. Proszę o poradę czy jest sens wymieniać CPU i5 8400 na 8600k. Komputer wyposażony w gtx 1080 w przyszłość bliskiej zmiana na rtx 2070. Gram w 1440p. Pozdrawiam Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Nie ma żadnego w 1440p

Co ci tam dolega to nie wiem.ja np miałem frezy z powodu radeona i tdp gpu leciało do zera

u ciebie np sprawdź dysk?

Link to post
Share on other sites

Udało się rozwiązać problem który był dosyć kuriozalny. Otóż problemy powodował Pad od xbox one a właściwie słabe już baterie. Po wymianie baterii na nowe wszystko działa jak talala. Nad wymiana CPU jednak i tak się zastanawiam ale na I7 8700 ponieważ drażnia mnie spadki w grach które gram a wszystkie w które gram dosyć mocno leżą na CPU.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
joker5513

a w tych testach jak byly ustawione ramy ? bo 9700k to mega procek ale zeby az taka roznica ? 

ciekawe jak ramki natym tescie chodzily z jaka szybkoscia  ? i czy ty moze masz podkreconego procka np na 5ghz.

widzialem juz duzo testow i mega duze so roznice miedzy tymi testami a wszystko chodzi o to czy procki podkrecene albo na jakich pamieciach sa platformy 

Sorry że z opóźnieniem. Niestety nie wiem jak były ustawione RAM'y. Kolega chciał zobaczyć jak się Rysiek będzie sprawował z topowym GPU więc polazłem do niego z moją 2080Ti. Nie mierzyłem tego w żaden profesjonalny sposób, po prostu w miejscach w odpowiednich grach mniej więcej pamiętałem ile było fps i porównywałem. Ja mam 3200 CL16 (nic nie podkręcane tylko profil XMP). Kolega ma chyba 3000 MHz ale głowy nie dam.

Link to post
Share on other sites

Chciałem jeszcze tylko zapytać bo cały czas nurtuje mnie kwestia lagow w origins I czasem drobnych w shadow of the tomb raider czy wiedźminie 3. Czy to jest kwestia ilość rdzeni w i5? Czy tutaj coś zmieni I7? Ryzen 5 3600? Wkurza mnie to strasznie.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...