Skocz do zawartości

Kalibracja nowego monitora


Recommended Posts

Cześć,

od niedawna posiadam monitor LG 27GL850-B i chciałbym poprawnie skonfigurować ustawienia, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Nie wiem zupełnie, jak powinienem do tego się zabrać (mam profil kolorów ze strony, mam panel sterownania NVidia - karta RTX2070).
Warto dodać, że często gram w gry w trybie okienkowym bez ramek, żeby móc je szybko alt-tabować. Czy jest możliwe uzyskanie identycznego obrazu w trybie okienkowym do trybu pełnoekranowego?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Z ciekawości, po co Ci kalibracja pod gry? Ustaw profil na sRGB, wszystko co można na neutralne/standradowe, temperaturę barwową na 5500K i odpowiednio janość/kontrast pod swój komfort oczu. Sens kalibracji (i mówimy tu o kalibracji sprzętowej a nie ustawieniu presetów w oprogramowaniu monitora) ma tylko wtedy, gdy potrzebujesz monitora do obróki, natomiast matryca w tym monitorze a zwłaszcza zastosowana elektronika nie podołają zaawansowanej obróbce grafiki.

Edytowane przez KamellotK1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kalibracja przydaje się też, żeby dobrze dopasować jasność i upewnić się, że dla danego poziomu jasności nie ma dużych przekłamań w oddaniu barw. Oczywiście stosuje się to głównie do obróbki, ale jak ktoś chce mieć dobry kolor w filmach (lub jeśli komuś zależy - w grach), to kalibracja jest wskazana, ale żeby to zrobić dobrze potrzebny jest kalibrator. Inne sztuczki to półśrodki i lepiej zastosować kalibrację przy pomocy urządzenia znanego jako Eyeball Mk I Sensor ;).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...