Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka,

kieruję się z prośba o pomoc w upgrade kompa z 2k12 tak się prezentuje obecnie mniej więcej:
du5MvGW.png

Mniej więcej bo jeszcze dodałem do niego dysk SSD 250gb Cruciala, wentylatory + chłodzenie procka (SilentiumPC Spartan). Procesor to: I5 3570K nie był podkręcany.

Muszę doprecyzować jedną rzecz: jakiś czas temu przestał mi działać port HDMI w karcie graficznej + w trakcie gry np. No Man Sky mam totalnie przesterowany wygląd (może dlatego ze karta za słaba), ale obawiam się że może to już być kres karty graficznej. Dodatkowo komplikuje mi to możliwość podłączenia 2giego i 3ciego monitora.

Więc zastanawiam się czy jest sens modernizować obecny zestaw i czy nie złożyć nowego (jak tak to jaki?).

 

Szukałem też jakiś podzespołów co by się mogły przydać albo do nowego kompa, albo do obecnego i 

z tego co czytałem inne wątki to wyglądało by to tak:

 

GIGABYTE B450 https://www.x-kom.pl/p/448022-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450-aorus-elite.html?partnerid=100497834&sm12=NTA=&ts=1577001336&token=59c743f4eed608ffe22cfe612cfcb382&84

 

Patriot 16gb https://www.x-kom.pl/p/513029-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-3600mhz-viper-4-blackout-cl17-2x8gb.html?partnerid=100497834&sm12=NTA=&ts=1577001336&token=59c743f4eed608ffe22cfe612cfcb382&99

 

AMD RYZEN 2600 (?)

 

https://www.x-kom.pl/p/474474-dysk-ssd-adata-512gb-m2-pcie-nvme-xpg-gammix-s11-pro.html

 

.... i pozostałe komponenty np. obudowa (może być bez szyby, zależy mi by była cicha).

Jeżeli chodzi o kwotę którą jestem w stanie przeznaczyć to w zależności od tego czy na raz czy kupowane miesięcznie, ale gdzieś tak 1-1,5tys.zł na miesiąc.
Tylko nowe części.

 

Mam też pytanie dotyczące "harmonogramu" zakupów, tj. czy jest taka możliwość by:

1. najpierw wymienić kartę graficzną do obecnej jednostki

2. kupić 2gi monitor

3. kupować pozostałe części

4. kupić 3ci monitor

Będę wdzięczny za każdą opinię i produkt.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Podkręcisz CPU i włożysz RTX 2060 i masz komputer nie do zajechania w prawie każdej grze. Jak upgrade platformy to r5 3600 co najmniej, ale to dopiero po wymianie karty graficznej.

 

Ważna jest rozdzielczość i odświeżanie monitora, żeby określić jak mocnej karty graficznej potrzebujesz i jaki procesor do niej wystarczy. Jak masz 60/75Hz to upgrade na 6 rdzeni ma mało sensu. Oczywiście zdarzają się tytuły w których zaobserwujesz spadki fps, ale to są pojedyncze przypadki o których jest głośno.

Link to post
Share on other sites

ogólnie to chciałbym aby zestaw był przyszłościowy, dlatego też chce kupić lepszy monitor już w 4k i dla własnego komfortu - tj. praca (wykresy, liczby) i czasami jakaś gierka.

 

Monitor jaki bym widział to Dell U2718Q x 3 (ostateczna konfiguracja).

 

Pytanie teraz jest takie: jak powinien wyglądać zestaw by praca na 3 monitorach była płynna, gry na jednym.

 

W sumie też, jak to ustawić chronologicznie tj. zakupy i montaż.

 

Najpierw karta graficzna?

Później pozostałe komponenty? 


________________________________________

 

EDIT: 

 

złożyłem taki zestaw,

co dołożyć / co zmienić ?

 

https://proline.pl/koszyk/597a202a

Edytowane przez yetonek
Link to post
Share on other sites
Wszystko elegancko pasuje.

Po co zainteresowany ma dopłacać 80zł do wersji 650W gdzie taki zestaw z GTX 1660TI po OC weźmie niecałe 250W ze ściany? 

120zł taniej jest wersja Super, więc dopłacanie do TI nie ma większego sensu.

 

Przy czym Twój obecny zasilacz to solidna półka średnia i w zupełności wystarczy.

7-8 letni OCZ ZS650 solidna półka średnia? - bzdura, ten PSU nawet w tamtym czasie do niej nie należał, a po takim okresie kwalifikuje się do zmiany, tym bardziej że tu ktoś chce wydać 3500zł na podzespoły.

Na tle obecnych budżetówek z DC-DC/ niezależną regulacją wypada słabo, już nie wspomnę o tym nieszczęsnym wentylatorze i sztywnym jak diabli okablowaniu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...