Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Poszukuje dobrych, komfortowych sluchawek z dobrym mikrofonem cena do 400zl musza miec porzadny kabel bo ostanie moje Creativy HS-600 (mialem 2 sztuki) i w kazdej z nich wpierw zaczela sie psuc lewa sluchawka potem mikrofon i sluchawki do wyrzucenia :wariat: nie mam zamiaru juz ich kupowac poniewaz strasznie mecza uszy sa nie komfortowe.. teraz chcialbym kupic cos z wyzszej polki. Sluchawki maja mi sluzyc do muzyki oraz do rozmow na skype chyba, ze lepszym zakupem bedzie kupic osobno sluchawki + mikrofon? czekam na wasze propozycje. Z gory dzieki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites
mICh@eL recenzja bardzo ciekawa sluchawki sa swietne pomimo jednej wady na ktora zwrocilem uwage otoz chodzi mi o to, ze na kablu nie ma pokretla do regulacji glosnosci a bez tego to troche nie fajnie bo przydaje sie i to dosyc czesto ;) mikrofon zalmana tez jest niczego sobie tani i dobry na niego raczej bym sie skusil a co do sluchawek to moze te senki HD555 chyba, ze uzbieram i kupie HD595 ;) a co sadzisz o SteelSeries Siberia? bo cos nie moge znalezc recki na ich temat ;)
Link to post
Share on other sites

na kablu nie ma pokretla do regulacji glosnosci a bez tego to troche nie fajnie bo przydaje sie i to dosyc czesto :)

Jeśli nie masz klawiatury z funkcją zmiany głośności, to możesz przełożyć regulator głośności z obecnych słuchawek (rozumiem że one je mają ;)).

co do sluchawek to moze te senki HD555 chyba, ze uzbieram i kupie HD595 ;) a co sadzisz o SteelSeries Siberia? bo cos nie moge znalezc recki na ich temat ;)

SteelSeries sobie odpuść, skoro chcesz do muzyki, a Senki są gorsze o CAL!, bo to konstrukcja otwarta i słabiutkie basy są z tego powodu. A marką "Creative" się nie przejmuj, bo te słuchawki pochodzą z wytwórni Fostera - tej samej firmy co robi flagowce Denon'a za 1500zł :]
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie masz klawiatury z funkcją zmiany głośności, to możesz przełożyć regulator głośności z obecnych słuchawek (rozumiem że one je mają ;)).

hmm.. mac to maja ale jak to przelozyc? mozesz mi to jasniej wytlumaczyc? bo jakbym juz bral te creativy to nie mam zamiaru ciac kabla ;)
Link to post
Share on other sites

hmm.. mac to maja ale jak to przelozyc? mozesz mi to jasniej wytlumaczyc? bo jakbym juz bral te creativy to nie mam zamiaru ciac kabla ;)

CAL!-e mają kabel 1,2m i przedłużkę 1,5m bodajże, więc wycinasz ze starych słuchawek fragment kabla z regulatorem, dolutowujesz do niego wtyczkę i gniazdko słuchawkowe i wpinasz pomiędzy kabel od słuchawek a przedłużkę ;) Proste ;)

 

Jak masz trochę czasu to przeczytaj to:

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=29409

 

Lektura tego spowodowała zbliżyła mnie do tych słuchawek :]

Link to post
Share on other sites

Najlepszy mikrofon to mikrofon stojacy za 15zl z mediamarkt albo innego hiper pudla ;] sprawdza sie tak jak najtansze klawiatury idealnie dla graczy, co do sluchawek najlepiej cos z sennheiser, zadnych steelsound, ew. stare DOBRE! Icemat Siberia.

Link to post
Share on other sites

co do sluchawek najlepiej cos z sennheiser

Panu już podziękujemy ;)

Tak samo jest z kartami graficznymi: "najlepiej coś z nVidia" - nie ważne czy to 8200, 9500GT czy GTX 295, ważne że to nVidia (ach ten szpan ;) ).

 

 

Co do słuchawek Creative, to może przytoczę cytat z tej recki:

Waląc prosto z mostu: słuchawki Aurvana Live! grają porównywalnie do ścisłej ekstraklasy słuchawkowej. Autentycznie żadnego dyskomfortu po przesiadce ze słuchawek uchodzących za referencję na Creativy nie ma. Ogólnie więc Aurvany są bardzo, bardzo dobre, a w swojej cenie (nawet tej pierwotnej w momencie premiery, czyli 369zł) wręcz PORAŻAJĄCO DOBRE., żeby nie powiedzieć, że są niewiarygodne czy fantastyczne.

Dla mnie wybór jest tylko jeden ;)
Link to post
Share on other sites

"Znawca" a masz/miales kiedys sluchawki z tej firmy? Moze kupiles syf za 200zl ktory owszem do niczego sie nie nadaje, ja natomiast mialem przyjemnosc nie raz grac na Sennheiser HD 500 i wiem co slyszalem chyba ze emocje dodaly mi kilka efektow w glowie i slyszalem co innego niz one graly, no coz jak tam sobie chcesz. ICEMAT SIBERIA ROX :P podziekowal. Btw grafike mam ati ;]

Link to post
Share on other sites

Ja nie twierdzę, że Sennheiser'y to złe słuchawki, wręcz przeciwnie (no może poza HD201/202). Miałem wiele razy na uszach HD595, lecz cena jest jak dla mnie zaporowa.

 

Co do CAL!, to one po prostu "grają porównywalnie do ścisłej ekstraklasy słuchawkowej. Autentycznie żadnego dyskomfortu po przesiadce ze słuchawek uchodzących za referencję na Creativy nie ma."

A trzeba mieć na uwadze, że można je dostać nawet za 275zł, czyli dwa razy taniej niż HD 595 :)

 

A te Icemat Siberia to mogą być dobre do gier, lecz do muzyki lepiej brać coś 'sprawdzonego' jak Senki albo ten jeden z niewielu udanych modeli Creative (bo te słuchawki są od Foster'a, to dlatego :P).

 

P.S.: Co do kart, to była taka przenośnia :]

Link to post
Share on other sites
mICh@eL jednak przekonales mnie do tych sluchawek CAL! za ta cena to az chce sie je miec :P widzialem je tutaj u mnie za £50 wydaje mi sie, ze to rozsadna cena :) a powiedz mi jeszcze czym sie roznia CAL DJ od CAL Aurvana? jest jaka duza roznica pomiedzy tymi sluchawkami? :]
Link to post
Share on other sites

mICh@eL jednak przekonales mnie do tych sluchawek CAL! za ta cena to az chce sie je miec :P widzialem je tutaj u mnie za £50 wydaje mi sie, ze to rozsadna cena :) a powiedz mi jeszcze czym sie roznia CAL DJ od CAL Aurvana? jest jaka duza roznica pomiedzy tymi sluchawkami? :)

Rożnica jest taka:

 

Creative Aurvana Live!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Creative Aurvana DJ :)

 

W między czasie są jakieś Senki z serii 5xx :P, lecz te "DJ'ki" to dla DJów, a nie do muzyki (oni nie muszą mieć szczegółów nagrań, ważne że jest głośno :P) :).

 

Jedyne dobre słuchawki Creative to właśnie CAL!, EP-630 (w swoim przedziale cenowym i kategorii) i coś tam jeszcze, bo one pochodzą ze stajni Foster:

 

http://www.foster.co.jp/en_products/headphones/443741.html

 

P.S. Sam po wakacjach kupuje CAL! (czekam aż spadną ceny :]) i nie omieszkam napisać mini-recenzji :]

Link to post
Share on other sites

mICh@eL patrz co dzisiaj wychaczylem tzn. dopiero sie pojawilo w tym sklepie bo nie bylo tego wczesniej :]link tutaj ciekawe jak one sie sprawuja w praktyce :) podobaja mi sie i sa razem z mikrofonem co by mi bardzo odpowiadalo (nie cenowo) w porownaniu do CAL! moze ty cos wiesz wiecej na temat tych sluchawek co podalem w linku powyzej? jak tak to pisz smialo :P

 

//EDIT//

 

Jest jeden zonk.. one sa na usb :)

Link to post
Share on other sites

Mało słuchawek miałem na uszach, lecz to że Razer robi dobre myszki, nie znaczy, że robi dobre słuchawki.

 

Ja na Twoim miejscu brałbym CAL! i ten mikrofon Zalmana :P, ale to Ty decydujesz :)

Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu brałbym CAL! i ten mikrofon Zalmana :/, ale to Ty decydujesz :menda:

Jednak zdecyduje sie na te creativy CAL! i ten mikrofon zalmana w sumie duzo pozytywnych opini czytalem na temat tych sluchawek wiec nie ma sie co dluzej zastanawiac :wariat: postaram sie do konca sierpnia je nabyc :roll: dzieki mICh@el za pomoc w wyborze i za wszelkie porady. Pozdrawiam :wariat:
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...