Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Mam bardzo wielki problem z dyskiem zewnętrznym.

Model dysku: Seagate Expansion External Drive ST310005EXD101-RK 1TB

Konkretnie - przeniosłem w nim pliki instalacje do folderu "Seagate Pliki Instalacyjne" - były one chyba odpowiedzialne za wykrywanie dysku. Po bodaj 5 dniach bez uruchamiania dysku, po podłączeniu USB i zasilania, dysk zaczyna pracować (ciągle świeci się zielona dioda) - słychać jak dysk chodzi, ale komputer go nie wykrywa.

wiem, ze dałem ciała, ale może da się to jeszcze uratować??

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Konkretnie - przeniosłem w nim pliki instalacje do folderu "Seagate Pliki Instalacyjne" - były one chyba odpowiedzialne za wykrywanie dysku.

Te pliki nie mają nic do 'wykrywania dysku' przez system Windows.

 

Nawet jakbyś sformatował ten dysk to i tak system powinien go zawsze wykrywać po podłączeniu przez USB. :menda:

Edytowane przez Frajer_Pompka
Link to post
Share on other sites

no to co to za gó**o? nawet pół roku go nie miałem i co? padł?

Czemu nie miał paść ? :o

 

Nie ma reguły co do dysków.

 

Dysk twardy może nawalić nawet po kilku dniach i dane przepadają na zawsze. :x

 

Jak masz go na gwarancji to go oddaj. Może cuś naprawią (szrupka kontrolera wypadła z gniazdka i nie trzymie) i nie stracisz danych...ale w to wątpię.

Link to post
Share on other sites

No, co by nie powiedzieć, był tani po prostu. A komenty brałem z ceneo - wiem, bardzo eksperckie były, no ale za 180zł za 1TB nie było co narzekać... Pech i tyle, co poradzić, dzisiaj wylądował w serwisie, zobaczę co mi powiedzą. Byle tylko pliki odzyskać, bo trochę mojej roboty półrocznej na nim było...

Dzięki wszystkim za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...