Skocz do zawartości

Recommended Posts

Router model: TP-Link tl-wr1043nd v2.1
był problem z flash nie szło wgrać nowego software przez TFTP->rj45 pozniej zlapał boot loopa (restarty co kilka sekund).
Entharnet na 192.168.1.100/255.255.255.0
Podłączyłem przez TTL CP2102 Link
gnd-gnd, rx-tx, tx-rx wg Link
putty na SERIAL SPEED: 115200, FLOW CONTROL: NONE -> połącz -> odpalam router i juz nie łapie restartów zatrzymał się i świeci a w putty:

U-Boot 1.1.4 (Jun 13 2014 - 15:14:01)

apl35 - Scorpion 1.0DRAM:
sri
Scorpion 1.0
ath_ddr_initial_config(211): (16bit) ddr1 init
tap = 0x00000002
Tap (low, high) = (0xaa55aa55, 0x0)
Tap values = (0x8, 0x8, 0x8, 0x8)
 4 MB

Być może zły konwerter? albo piny nie stykają do konca(użyłem pociętego spinacza)? albo(?)
Link to post
Share on other sites

 

Router model: TP-Link tl-wr1043nd v2.1

był problem z flash nie szło wgrać nowego software przez TFTP->rj45 pozniej zlapał boot loopa (restarty co kilka sekund).

Entharnet na 192.168.1.100/255.255.255.0

Podłączyłem przez TTL CP2102 Link

gnd-gnd, rx-tx, tx-rx wg Link

putty na SERIAL SPEED: 115200, FLOW CONTROL: NONE -> połącz -> odpalam router i juz nie łapie restartów zatrzymał się i świeci a w putty:

U-Boot 1.1.4 (Jun 13 2014 - 15:14:01)

apl35 - Scorpion 1.0DRAM:
sri
Scorpion 1.0
ath_ddr_initial_config(211): (16bit) ddr1 init
tap = 0x00000002
Tap (low, high) = (0xaa55aa55, 0x0)
Tap values = (0x8, 0x8, 0x8, 0x8)
 4 MB
Być może zły konwerter? albo piny nie stykają do konca(użyłem pociętego spinacza)? albo(?)

 

 

 

Coś Ci się udało znaleźć ? Walczę dokładnie z tym samym.

Link to post
Share on other sites

Więc tak, błąd pokazuje bo albo zły konwerter tzn złe napięcie na obu liniach(ponoć ma być 3.3 na każdym nie miałem multimetra żeby sprawdzić) albo uwalona pamięć. Nie wiem co u mnie było przyczyną, lecz.

Zamiast pierw połączenie putty - >odpalenie routera zmieniłem kolejność tzn włączyłem router do stanu restartow później połączenie putty i się udało.

Kolejna przeszkodą po skonfigurowaniu IP serwera hosta tftp za cholere nie wykrywalo serwera żeby wgrać firmware. Jednak po trudach dodałem połączenie kablem rj45 i wykrylo z tym że radzę nie kopiować komend z notatnika etc bo mi dodawał znaki z kodowania przez co mexzylem się jeszcze z wgraniem chwilę. Jak już udało się wyczyścić bootloadera wgrać firmware do Ramu a później do pamięci to.. Po restarcie dalej boot lapsy. Dodam że kilka razy próbowałem z softemOpenWrt ale później komenda clean nie działała a pozostałe tak. Na końcu już w sumie bez pomysłów spróbowałem z oryginalnym softem no i teraz nie ma już boot lapsow a za każdym razem wiesza się na wgrywaniu pamięci czyli całkiem bez możliwości dostania się do niego. Więc w moim przypadku to chyba była uwalona pamięć RAM byla a teraz został dobity całkiem chociaż i tak marne szanse na naprawę były :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...