Skocz do zawartości

Zasilacz a płyta głowna


Recommended Posts

Witam, otóż kupiłem wczoraj zasilacz silentiumpc vero l2 bronze 500W. Moja płyta główna ma zasilanie 10 pinowe a zasilacz ma 24 pin, zasilacz posiada takze wejscia molex które nie wiem do czego służą i nie mam takich na płycie, posiada także wejscia pci-e 6+2 pin które (chyba) są do podpięcia przy karcie graficznej lecz takich złączy również nie widze, w dodatku na płycie są 2 wejścia pwr 4-pinowe i do czego one służą? Czy muszę kupić przejściówkę 24>10 pin czy da sie to zrobić bez?

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Płyta IH110MS lenovo głownie mi chodzi o to jak mam podłączyć zasilanie jesli jest 10 pinowe i co to są te dwa wejscia 4 pinowe pwr, złącze cpu jest 6 pinowe ale mozna rozdzielic na 4 i 2 więc z tym nie ma problemu, i wejście molex może jest ale jestem ślepy. 81937f0864030d5b5450d4d01fc1b455.jpgd9ab7b0174d2cdc85a5ed1e14ba5a9de.jpgf604824f3edd441fa3d233a0d3cc74fc.jpg

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wątpię abyś mógł podłączyć wtyczki od tego zasilacza pod tą płytę.Chodzi o to że ta płyta jest dość stara,a zasilacz przeznaczony do nowszych płyt.

 

Jedynie gdzie możesz podłączyć wtyczki to złącze zasilania procesora i karty graficznej,a nie podłączysz zasilania od płyty głównej.

 

Zobacz pod linkiem jak wygląda złącze zasilania od płyty https://www.google.com/search?q=z%C5%82%C4%85cze+zasilania+p%C5%82yty+g%C5%82ownej&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwjO5OSV7KXmAhXNcJoKHd_1AnsQsAR6BAgHEAE&biw=1920&bih=966#imgrc=Ym7IOvin9FunqM:

Edytowane przez Mały Miki
Link to post
Share on other sites

Tak, najprostszym rozwiązaniem będzie przejściówka ATX 24 PIN do Lenovo 10 pin. Do dostania za dyszkę u Chińczyka.

 

Jeżeli tego kompa masz w oryginalnej obudowie ThinkCentre, to musisz się zaopatrzyć w zasilacz TFX, a nie zwykły ATX, bo się nie zmieści do tej budy.

Link to post
Share on other sites

Właśnie ten zasilacz da się upchnąć do tej obudowy mimo ze jest oryginalna, ale się zastanawiam bo z poprzedniego zasilacza np nic nie było podłączone do karty graficznej, było tylko zasilanie płyty i procesora, a na karcie gragicznej nie widac zadnego wejscia pci-e, czy jakbym juz kupil ta przejściówkę i podlaczyl cpu, dyski, płytę to czysto teorytycznie powinno być ok? Karta graficzna będzie działać?

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...