Skocz do zawartości

Chłodzenie procesora zasłania 2 sloty ram


Recommended Posts

Jak się planuje takie chłodzenie to trzeba brać ramy low profile. Jak masz (kupiłeś) wyższe jedyna opcja to zostawić tylko jeden wentylator na chłodzeniu, ale wtedy tracisz trochę na wydajności. jest jeszcze możliwość żeby podnieść wentylator nad ramy, jak się da.

Link to post
Share on other sites

E, ja widzę więcej opcji:

 

* najlepiej by było wymienić ram na LP, tak jak pisze kolega wyżej (zwrot jeżeli nie minęło jeszcze 14 dni i kupowałeś przez neta)

* podnieść wentyl od chłodzenia (zamontować wyżej, jeżeli się da) - kosztem 10-15% wydajności

* puścić przepływ w odwrotnym kierunku (z tyłu budy do przodu), tak zeby wiało na ram 

Link to post
Share on other sites

Mój błąd wiem jedyną opcja jest demontaż przedniego wentylatora myślisz ze to dobry pomysł czy lepiej kupić inne chłodzenie ?


Właśnie wymiana ramu nie wchodzi w grę mam go ze starego zestawu 


Ewentualnie jakie polecicie chłodzenie  żeby powyższy problem nie występował 

Link to post
Share on other sites

Do 80 C nie ma czym się przejmować. Oczywiście jeśli nie przeszkadza Ci hałas wyjącego wentylatora. Jak już zaczniesz przekraczać tę magiczną barierę to trzeba reagować.

 

Komputer masz wyeksponowany i cooler ma w miarę wyglądać? Czy oczekujesz tylko wydajności i kompatybilności z RAM-ami? Jeśli chcesz wydajność to polecę Ci kupno RAMu z niskim profilem i zostawienie sobie tego Gelida.

Link to post
Share on other sites

Ale czemu tak uparłeś się na ten RAM? O wiele korzystniej jest Ci zwrócić ten RAM lub go sprzedać i wziąć LP. Rynek używanych coolerów CPU jest obarczony większą stratą niż RAM a to chłodzenie jest wydajne i do 200 zł praktycznie nie ma konkurencji. Dodatkowo do 200 zł nie znajdziesz tak wydajnego coolera, które wspiera RAMy o wysokim profilu.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Planuje kupić nowy ram w połowie roku tak myślę do tej pory chciałbym mieć jakieś chłodznie które będzie pasować z tym co mam


A w tym momencie strasznie mnie denerwuje że mam taka prowizorkę po zmianie ramu zamontuje z powrotem Phantoma


Znalazłem coś takiego Arctic Freezer 34 co myślicie ?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...