Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobrej klasy RTX 2060 z dobrym chłodzeniem to wydatek ponad 1600zł gdzie w tej samej cenie masz RX 5700 Pulse i + ~12% wydajności + 2GB vram więcej.

Dobrej klasy?dla kogo,dla ciebie?.Dobrej klasy rtx2060 masz np Palita GamingPro lub wersję OC wejdź na ceneo i sobie zobacz ,jest za 1500 z hakiem.Odnośnie wydajności,patrzyłeś na link czy go otworzyć nie umiesz.

Temat vram już był nie jeden przy rtx-ie 2060 rzekomo 6GB za mało,chcesz odświeżyć temat czy chciałeś dołożyć kolejny plus dla rx5700 - jaki to RX nie wspaniały.

 

 

 

Lubisz się błaźnić czy po prostu brak argumentów?

 

 

Kolega najczęściej nie posiada argumentów i coś jest tak jak on napisze bo on tak napisze.

 

Wasza głupota jest o wiele bardziej fascynująca niż inteligencja. Inteligencja ma swoje granice ...

Edytowane przez były69
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

Zaskoczę Cię bo jestem posiadaczem RTX 2060 Founders Edition i gdybym miał wybrać/polecić kartę w cenie do 1 600zł bez wahania celował bym RX 5700 Pulse, którego również miałem przez prawie miesiąc. RX 5700 jest kartą wydajniejszą i wygrywa z RTX2060 o ~12% w zależności od gry. Dla formalności GPU RX 5700 trzymał taktowanie ~1750Mhz gdzie RTX2060 ~1900Mhz. 

Uprzedzając Twoje pytanie - sprzedałem RX5700 bo kupiłem go za 1750zł tylko na zabawę aby zobaczyć jak się sprawuje navi. Za RTX2060 zapłaciłem 1179zł więc dopłata ponad 550zł dla 10% wydajności czy nawet 2Gb vram jest nie opłacalna. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Widzę, że cena RX 5700 plasuje się bliżej 2060S niż 2060. Ciekawe nawet, bo w USA są ~40$ tańsze od zwykłych RTX2060 i taki deal bym przyjął bez wahania.

 

Co do naszego chochlika co się zakradł i zaniżył poziom, to wg. mnie udaje jeszcze większego cymbała niż jest. Inaczej mówiąc mierny troll. A trolla można pokonać tylko go ignorując.

Link to post
Share on other sites

Widać doskonale,że twoje zwoje mózgowe nie ogarniają na czas,tego co czytasz.
Właśnie potwierdziłeś to o czym pisałem wcześniej.

 

 

Widzę, że cena RX 5700 plasuje się bliżej 2060S niż 2060. Ciekawe nawet, bo w USA są ~40$ tańsze od zwykłych RTX2060 i taki deal bym przyjął bez wahania.

 

Jak będziecie dalej utrzymywać taki poziom,będę do was pisał nie jak do ludzi tylko bydła bo część osób tutaj (ogólnie) na to zasługuje.

 

Zobacz sobie testy 2060vs5700-która jest konkurentem dla 2060.Teraz porównać różnice wydajności,tdp + ceny z lepszym chłodzeniem dla 5700 to co się lepiej opłaca? Zarówno tu zagra płynnie jak i tu więc wyrzuci pieniądze w błoto za 5700 a jeszcze więcej wyrzuci za proponowany 5700XT i niech zmieni przy okazji procesor,wtedy cyferki będą miały większe znaczenie.

 

Do autora: weź ty kolego sam wyciągnij wnioski bo masz testów pełno w internecie,tutaj dostaniesz większy mętlik.

 



https://www.youtube.com/watch?v=SQ-IxEInUIc

 

-zobacz co osiągniesz w różnych konfiguracjach,zobacz również inne.Moja propozycja jest najtańsza dla tych co liczą się z pieniędzmi.

Link to post
Share on other sites

Fakty są takie, że w PL 5700 jest w podobnej lub wyższej cenie niż 2060 - stąd jest sens proponowania tej karty jeżeli zakup musi być z krajowego sklepu. Nic nie stoi na przeszkodzie kupić jednak z zagranicy i wtedy Navi może wyjść taniej niż Turing.

 

@były69

Możemy się licytować na testy, Oktaba z PurePC wie co robi. Jedynie w Hitman 2 jest różnica na plus, ale tutaj testy były @DX11. W tym tytule DX12 już tak kolorowo dla NV nie jest

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_rx_5700_vs_geforce_rtx_2060_test_kart_graficznych?page=0,21

 

Nie lubisz PurePC? No to łap test z jednego z lepszych branżowych portali zagranicznych, TPU:

 

https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-5700-red-dragon/34.html

 

@Kamil

Znowu wyzywasz innych od trolli, podczas gdy kolega stara się trzymać poziom. Nie tędy droga.

 

Edit:literówka

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie testy 2060vs5700-która jest konkurentem dla 2060.

Jest konkurentem dla RTX2060 jak i RTX2060Super ze względu na wydajność i cenę. Od RTX2060 jest bezsprzecznie wydajniejszy: w starych grach mniej ale w nowych już odjeżdża o klasę wyżej np. Metro, Call of Duty Modern Warfare, Red Dead Redemption 2. 

Wiesz dlaczego w testach na portalach potrafią wychodzić takie małe różnice po między tymi kartami? Ze względu na podstarzałą procedurę testową i dobór gier. W większości przypadków są to stare produkcje z przed 2-3 lat i jakiś nowy tytuł. Po nowym roku z reguły serwisy będą aktualizować bazę gier i wtedy zobaczysz, że wyniki się zmienią.  

 

Teraz porównać różnice wydajności,tdp + ceny z lepszym chłodzeniem dla 5700 to co się lepiej opłaca? 

Suche fakty 

RTX 2060 w wersji Gaming Pro od palita kupisz za 1525zł według ceneo gdzie za Sapphire RX 5700 Pulse zapłacisz 1646zł. Obydwie karty są to dobre wersję z dobrym chłodzeniem. Dopłacasz 121zł czyli dopłacasz 7.9% ceny za 10-12% wzrost wydajności + większą ilość pamięci, która nie oszukujmy się ale jest zaletą i jak pokazują retro testy na Pure dzięki większej ilości pamięci karty AMD po latach zaorały konkurencyjne karty nV.

Tak jak napisałem wcześniej - jestem posiadaczem RXT2060, którego zostawiłem głównie ze względu na stosunek cena/wydajność i gry z ratracingiem, które chciałem ograć. 

Zaskoczę Cię, bo Battlefield 5 z dxr był nie grywalny nie ze względu na wydajność bo ta oscylowała w granicach 55-65kl/s ale ze względu na zapchany vram. Karta po włączeniu dxr zapycha praktycznie cały 6Gb vram i masz mega ściny, dropy do tego stopnia, że trzeba zjeżdżać z jakością tekstur aby odciążyć podsystem pamięci. Dopiero ustawienie tekstur na wysokie niweluje spadki i można pograć komfortowo. Po za tym jest to dobra karta ale niestety w mojej ocenie te 6Gb vram tą kartę w przyszłym roku położy na łopatki a już na pewno po wyjściu konsol nowej generacji. Plusem dla RXT2060 jest również obsługa rt i dedykowane jednostki. Działa to jak działa ale uruchomić można i przy zachowaniu odpowiednich ustawień można komfortowo pograć tylko w co? 

Dla równowagi napiszę, że seria RX 5700/5700XT nie jest bez wad. Przez prawie miesiąc posiadałem Sapphire RX 5700 w wesji Pulse i do osiągów i kultury pracy nie można się przyczepić. Wydajność wyższa od RTX2060, kultura pracy podobna do Founders Edition natomiast główną bolączką AMD jest oprogramowanie. A to nie działą freesync, a to nie działa v-sync a to to a to tam to... To jest największa bolączka tych kart z tym, że te błędy można naprawić a pamięci do RTX2060 nie dorzucisz. 

 

Widać doskonale,że twoje zwoje mózgowe nie ogarniają na czas,tego co czytasz.

Do Twojego poziomu się nie będę zniżał i na tym zakończę. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Jest tu kilka sprzeczności o których piszesz tj: vram którego się przyczepiłeś i o którym było wiele mówione w porównaniu do rtx2060S - wróć i poczytaj sobie.

 

Zaskoczę Cię, bo Battlefield 5 z dxr był nie grywalny nie ze względu na wydajność bo ta oscylowała w granicach 55-65kl/s ale ze względu na zapchany vram. Karta po włączeniu dxr zapycha praktycznie cały 6Gb vram i masz mega ściny, dropy do tego stopnia, że trzeba zjeżdżać z jakością tekstur aby odciążyć podsystem pamięci. Dopiero ustawienie tekstur na wysokie niweluje spadki i można pograć komfortowo. Po za tym jest to dobra karta ale niestety w mojej ocenie te 6Gb vram tą kartę w przyszłym roku położy na łopatki a już na pewno po wyjściu konsol nowej generacji.

 

No to nie udało ci się mnie zaskoczyć.Mam 2060 i wiem jak chodzą gry i muszę przyznać,że gra się mega komfortowo i nie odczuwam braku 2GB Vram i nie które tytuły ogrywam w 1440p a nawet 2160p i z tą pamięcią rżniesz głupa na maksa.Fakt,że trzeba z ustawieniami troszkę zejść przy wyższej rozdzielczości ale nadal mamy wypas.Gdybym postawił obok 5700 to sytuacja będzie identyczna tzn tam gdzie nie poradzi sobie rtx2060 to samo będzie z RX5700 i co daje tobie ta pamięć? Nie ten segment kart kolego.

 

 

Dla równowagi napiszę, że seria RX 5700/5700XT nie jest bez wad. Przez prawie miesiąc posiadałem Sapphire RX 5700 w wesji Pulse i do osiągów i kultury pracy nie można się przyczepić. Wydajność wyższa od RTX2060, kultura pracy podobna do Founders Edition natomiast główną bolączką AMD jest oprogramowanie. A to nie działą freesync, a to nie działa v-sync a to to a to tam to... To jest największa bolączka tych kart z tym, że te błędy można naprawić

 

Wiedząc o tych problemach nadal i świadomie polecasz przyszłemu użytkownikowi taką kartę? bym ci dawno jako klient podziękował.

AMD zanim naprawi błędy bądź skończy się 6Gb vram w 2060 to wcześniej wymienisz karty na nową generację.

 

Najlepsze jest to,że skoro miałeś tę kartę,chwalisz wyższą jej wydajność i nie zostawiłeś sobie to odp nasuwa się sama bo RT u zielonych nie jest argumentem lecz kichą która obciąża mocno kartę,nie czaruj więcej bo lepszego wytłumaczenia już nie znajdziesz.Każdy normalny zostawił by sobie to co lepsze.

 

 

Do Twojego poziomu się nie będę zniżał i na tym zakończę.

 

Ty chyba często przechodzisz Bóle menstruacyjne :rotfl:

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

No to nie udało ci się mnie zaskoczyć.Mam 2060 i wiem jak chodzą gry i muszę przyznać,że gra się mega komfortowo i nie odczuwam braku 2GB Vram i nie które tytuły ogrywam w 1440p a nawet 2160p

Ja nie twierdzę, że nie da się pograć komfortowo bo przy zachowaniu odpowiednich ustawień da się ale już od dawna pojawiają się gry, które robią robotę z dodatkowej pamięci vram np. Wolfenstein II, Mirrors Edge: Catalyst, Rise of The Tomb raider.

Takich gier jest znacznie więcej i w tych grach ze względu na vram musisz obciąć jakość tekstur ewentualnie wygładzanie krawędzi aby pograć komfortowo co na karcie z 8Gb vram nie ma miejsca a jakość tekstur to główny czynnik, który rzuca się w oczy. Nie wymaga mocy obliczeniowej ale pojemnego buforu pamięci aby płynnie z niego korzystać a takiego buforu w kartach  6Gb vram nie ma!

 

 

z tą pamięcią rżniesz głupa na maksa.

Opisałem Ci przypadek z Battlefield 5  z włączonym dxr, który w 1080p Ultra jest nie grywalny ze względu na spadki wydajności przez zapchany vram. Wystarczy tekstury z Ultra ustawić na wysokie i gra odzyskuje płynność. Ewidentnie brakuje pamięci o czym zresztą w swoim materiale wspomniał Lipton. Masz nawet pokazaną alokację pamięci. Od 14m 53s.

 

https://www.youtube.com/watch?v=V50jOtsWSZY&t=893s

 

Gdybym postawił obok 5700 to sytuacja będzie identyczna tzn tam gdzie nie poradzi sobie rtx2060 to samo będzie z RX5700 i co daje tobie ta pamięć?

Zatem sprawdź gry, które wyżej wymieniłem. Mocno się zdziwisz bo na RX 5700 nie musisz zjeżdżać z jakością tekstur ewentualnie wygładzaniem krawędzi aby utrzymać komfort rozgrywki a na RTX2060 już tak  :>

Lepiej jest mieć więcej niż nie mieć 

Idąc dalej, według Twojego rozumowania RX 5700 jest to konkurent dla RTX2060 zatem po co nVidia wydała "poprawioną" wersję RTX2060 Super z 8GB vram? 

 

Wiedząc o tych problemach nadal i świadomie polecasz przyszłemu użytkownikowi taką kartę? bym ci dawno jako klient podziękował.

AMD zanim naprawi błędy bądź skończy się 6Gb vram w 2060 to wcześniej wymienisz karty na nową generację.

Te problemy w większości przypadków są już nie aktualne. Nie był to ogólny problem z działanie freesync, v-sync a tylko w wybranych grach. Również problem z działaniem 75hz został naprawiony więc czemu mam nie polecać? 

Na RTX2060 również miałem problem z działaniem Adaptive Sync ale to połatali i działa. 

 

Najlepsze jest to,że skoro miałeś tę kartę,chwalisz wyższą jej wydajność i nie zostawiłeś sobie to odp nasuwa się sama bo RT u zielonych nie jest argumentem lecz kichą która obciąża mocno kartę,nie czaruj więcej bo lepszego wytłumaczenia już nie znajdziesz.Każdy normalny zostawił by sobie to co lepsze.

Wyraźnie napisałem jaki był powód kupna RX 5700 Pulse jak i jego sprzedaż ale specjalnie dla Ciebie powtórzę.

Sapphire RX5700 Pulse kupiłem za 1750zł w celu sprawdzenia jak wygląda wydajność Navi. Kartę miałem niecały miesiąc i sprzedałem ją za 1729zł. Dlaczego sprzedałem? Dlatego, że mam również RTX2060 Founders Edition, którego kupiłem w lutym 2019r za 1179zł. Prosta kalkulacja:

RTX2060 - wydajność 100%, cena 1179zł 100%

RX 5700  - wydajność 112%, cena 1750zł  148%

Za ~12% wyższą wydajność nie dopłacał bym 48% ceny! 

Druga sprawa to, że chciałem sobie ograć gry z rt.

 

Gdybym miał teraz wybierać po między RTX 2060 za 1525zł a RX 5700 za 1625zł bez wahania wziął bym RX 5700 bo jest kartą w ogólnym rozrachunku lepszą!!!

 

 

@@DjXbeat, Tak że się wyrażę o kant du...y roztrzaskać taki sprzęt, do tego jeszcze kupując go za niemałe pieniądze który nie chce działać i muszę go "naprawiać" No nieźle bym się wkurw...ł

Te problemy w większości są już rozwiązane i dotyczyły pojedynczych gier a nie ogółu. 

@były69 poziomem chamstwa, arogancji i samouwielbienia to zdecydowanie nikt Ci nie dorówna.

Nic dodać, nic ująć. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A nie mówiłem, żeby z nim nie dyskutować? @DjXbeat już się nakręciłeś, a gadasz gorzej niż do ściany, bo do mizernego trola.  :(

 

@Rebelmind wciąż wychodzi jakiś uraz do mnie nie wiem czym spowodowany. Wszystko co napiszę negujesz i przekręcasz. Jak ten gość niby trzyma poziom, a ja go obrażam? Przecież to poziom Sejmu, albo gorzej nawet. :D Jak się tak fajnie z nim dyskutuje to może się umówcie XDD

Link to post
Share on other sites

Mnie tylko chodzi o przypomnienie łatki "trolla", nic więcej :D A z @byłym już wiele dyskusji na forum mamy odhaczone, wszystko jednak na publiku. Żadnego urazu też do Ciebie nie mam, bez przesady. Poza tym wątpię, by chciałby on ze mną pogadać - w końcu ja też kilka razy byłem w jego oczach "czerwonym trollem". Pozdro

Link to post
Share on other sites

@były69 poziomem chamstwa, arogancji i samouwielbienia to zdecydowanie nikt Ci nie dorówna.

 

 

A nie mówiłem, żeby z nim nie dyskutować? @DjXbeat już się nakręciłeś, a gadasz gorzej niż do ściany, bo do mizernego trola. :( @Rebelmind wciąż wychodzi jakiś uraz do mnie nie wiem czym spowodowany. Wszystko co napiszę negujesz i przekręcasz. Jak ten gość niby trzyma poziom, a ja go obrażam? Przecież to poziom Sejmu, albo gorzej nawet. :D Jak się tak fajnie z nim dyskutuje to może się umówcie XDD

 

Mariuszku piszesz o sobie.Jak długo wyczekiwałeś tę chwilę aby dołożyć swoje 5gr.  

 

Kamilek nędzny Klechdarz,zmień zainteresowania.

 

 

Na tej samej stronie http://forum.benchmark.pl/forum/28-karty-graficzne/ macie dwa tematy z wspaniałym i polecanym przez was RX5700 być może z jego problemem i tam gdzie trzeba nie ma żadnego z was,znawcy komputerowi.

 

 

Poziom polemiki otaczającej mnie tutaj,uważam za żenująco niski.Piszecie w dużej części bzdury,żeby doprowadzać do kłótni w temacie.Następnie atakujecie jak hieny,donosząc moderatorom,samemu nie ponosząc odpowiedzialności.Niech was inni ocenią (mądrzy).

 

 

 

Nie zapoznałem się z ostrzeżeniem,niech to zrobią tutaj inni i masz rację @Rebelmind odhaczyć powinno się tu kilku z was całkowicie z tego portalu.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

@Up czytałem te tematy (problem z VSR, w drugim prawdopodobnie ze sterownikami) i tu nie ma co specjalnie radzić. Jakie stery są pod Navi każdy widzi. Nie jest to nowa kwestia, że AMD zabiera dużo więcej czasu dopracowanie sterów niż NV.

 

Co zaś się tyczy "odhaczenia całkowicie z portalu" - na całe szczęście jeszcze nie zrobili Cię moderatorem na forum żeby takie decyzje leżały w Twojej kwestii.

 

I pomyśleć, że ja jeszcze próbowałem obiektywnie bronić części prezentowanych przez Ciebie racji... :/

 

Pogadamy za rok o tej porze i wtedy zobaczymy jak się będzie miał 2060/6 GB do rx 5700. Bo tak coś czuję, że zobaczę powtórkę z rozrywki "1060/6 vs rx 580/8" ...

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za interesowanie się tematem.

 

Więc tak, wybór padł na RX 5700 pulse za 1650 zł. Nowe stery, to jakieś jaja(WHQL), bo niemożna wyłączyć trybu FAN ZERO. Druga rzecz to ustawienie odświeżania od 144 hz+ powoduje, że pamięć Vram działa cały czas na maksa, gdzie na pulpicie(idle) temperatury w trybie fan zero są kosmiczne bo ok. 50*C- 55*C.

 

Rada na to jest tak, że trzeba ustawić 120 hz i w tedy pamięci(vram) zrzucają megaherce i napięcie i w ten sposób osiąga się temperatury w idle całkiem przyzwoite, bo nawet 35*C :D

 

Między R5 2600X, a R5 2600 z tego co pamiętam była śmieszna różnica w cenie, druga rzecz założenie było takie, żeby się nie bawić w OC, a mieć już na start wyże zegar, ale że bios jest na płycie skopany, to musiałem i tak w nim grzebać. Na standardowych ustawieniach napięcie było od 1.4V - 1.5V co przekładało się na wysokie temperatury nawet na pulpicie ok. 50*C, to jest nie do przyjęcia.

 

Moje ustawienia to 4.1 Ghz i 1.25V na P-state, żeby działał tryb z rzutu zegarów i napięcia. Temperatury to ok. 35*C na pulpicie i w grach ok. 60*C na boksie.

 

Testowałem kompa w GTA V i nie było tak źle, najczęściej ok.100 fps z spadkami 70- 60 fps.

RDR2 też dobrze działa średnio ok. 70 fps.  

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites
Mariuszku piszesz o sobie.Jak długo wyczekiwałeś tę chwilę aby dołożyć swoje 5gr.

 

Serio? Człowieku, lecz się. Mówię poważnie. Skontaktuj się z odpowiednim oddziałem.

Na dzień dzisiejszy ja mogę co najwyżej zgłosić ciebie jako troll na forum. Jeśli będziesz miał bana, to tylko po to żebyś odpoczął i na poważnie poszedł do psychiatry czy kogoś odpowiedniego. Mówię poważnie, bowiem sprawa jest poważna. Chcę Ci pomóc, to rada ode mnie.

 

 

Nowe stery, to jakieś jaja(WHQL), bo niemożna wyłączyć trybu FAN ZER

W biosie jest to napisane, ale w 19.12.2 można ustawić ręcznie. Jak nie w driverach to jeszcze w jakimś afterburnerze

QRsch6P.png

 

 

są kosmiczne bo ok. 50*C- 55*C.

Dlaczego kosmiczne? Do 90 stopni jeszcze daleko. Do tego 55 stopni nie ograniczy znacząco żywotności.

 

 

Testowałem kompa w GTA V i nie było tak źle, najczęściej ok.100 fps z spadkami 70- 60 fps.

Niestety to wina gry 

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Temperatura 45-55 stopni to standard w kartach półpasywnym systemem chłodzenia to standard. Potencjalnie groźniejsze są temperatury rzędu 85 stopni i szybkie schłodzenie ze względu na rozszerzalność termiczną metali. W skrócie ważniejsza jest niska temperatura max.

 

Tak poglądowo

<75 stopni jest OK,

75-90 tak średnio,

90-100 można się zacząć martwić, ale nie powinno się nic stać, pewnie zegary cierpią, wiatraki wyją i fps spada, ale karta raczej nie padnie.

Więcej to już bym nie ufał, chociaż AMD twierdzi, że do 110 jest bezpieczna.

 

Ciesz się półpasywną kartą, bo wiatraczki się mniej zużywają na takiej.

 

Spadkami w GTA V bym się zdenerwował. Ciekawe jakie zużycie CPU, GPU. Ustawienia ultra są wciąż killerem, ale nie wiem czy aż tak, żeby spadało do 60. Zmień na high i fpsów przybędzie bardzo dużo.

 

Nie na temat, ale gorąco polecam włączyć Freesync + VSync + anti-lag. Ponadto korzystać z ograniczenia fpsów w grze, jeśli jest to gra nastawiona na rywalizację. Zużycie GPU na 100% zwiększa lag o kilkadziesiąt ms.

Link to post
Share on other sites

powyżej 90 stopni nie do końca wiadomo co dzieje się z Gddr6. Umierają...

 

 

 

Spadkami w GTA V bym się zdenerwował. Ciekawe jakie zużycie CPU, GPU. Ustawienia ultra są wciąż killerem, ale nie wiem czy aż tak, żeby spadało do 60. Zmień na high i fpsów przybędzie bardzo dużo
 

Na yt są filmy, że w nowoczesnymi procesorami takie spadki się dzieją. Tłumaczone to jest winą silnika gry.

 

 

 

Nie na temat, ale gorąco polecam włączyć Freesync + VSync + anti-lag.
 

Anti lag , freesync owszem. Potem można sprawdzić czy działa Enhanced Sync. Mi np. ekran migocze, dlatego go osobiście nie używam. Używam Cap FPS na 144 (zgodnie z odświeżaniem monitora) lub w ostateczności włączam Vsync (staram się go unikać)

Link to post
Share on other sites

Źle robisz @Bichits.

 

Cap powinien być najlepiej koło 142, albo i mniej, bo one różnie działają i możesz mieć normalnego laga z VSync, kiedy fps skoczy wyżej, co się zdarza w wielu silnikach. Poznasz to po zmianach w jasności takich samych jak możesz wychwycić podczas przechodzenia przez różne menu w grze, gdzie fps spada poniżej Freesync range(u mnie 48fps). Włączenie VSync przy działającym FreeSync to no brainer, bo eliminuje tearing nie dodając laga.

Typowy błąd to właśnie nie używanie VSync razem z Freesync/GSync. Tearing wciąż jest, chociaż wiele osób go nie widzi.

 

Kolejna niedorzeczna nazwa "Enchanced Sync" musiałem zgooglować. To jest dla tych co nie mają FS/GS.

Link to post
Share on other sites

Jesteś w błędzie - działa aż miło. Jeżeli by nie działało to np. na moim monitorze 3440x1440 fps wyszedłby poza 144 byłby tearing. jeżeli włączysz jednocześnie gsync i vsync obraz jest gładziutki jak masełko w zakresie 30-144 i jest lock na 144Hz w sytuacjach gdzie GPU jest w stanie wygenerować np 160FPS.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

O to mi ciekawe newsy koledzy sprzedajecie. Będę zatem musiał sprawdzić na jakimś monitorze 240 Hz czy faktycznie w csgo FS + VS nie dają laga a niwelują to wqrwiające migotanie (faktycznie głównie w menu).

Link to post
Share on other sites

@DjXbeat bez cienia wątpliwości jesteś w błędzie jak bardzo dużo użytkowników FS/GS

 

@Rebelmind źle Ci idzie czytanie moich postów ze zrozumieniem, spróbuję inaczej wytłumaczyć:

 

 

Best Setup:

FS + VS + ograniczenie fps np. 138(dla 144Hz)

 

VS, by pozbyć się tearingu

FreeSync, by pozbyć się negatywnych efektów VS(lag, czasem stuttering)

FPS Cap, by FS, cały czas działał, bo jak osiągnie max to efektywnie grasz na VSyncu z dużym, albo nawet ogromnym lagiem(zależy od implementacji kolejkowania klatek w silniku i sterowników NV/Radeon)

 

No i jeszcze przydałoby się, żeby fps cały czas osiągał ten ogranicznik, bo zużycie GPU na 100% też dodaje laga :D i to całkiem sporego. Tak wynika z testów, a działa to w przybliżeniu podobnie jak korki na autostradzie(GPU). Przepływ samochodów(fps) jest maksymalnie duży(GPU 99-100%), ale czas dojazdu(lag) się znacznie wydłuża.

 

Lag spowodowany w ten sposób jest mniejszy niż VSync i nie przejmowałbym się tym w większości gier. Wyjątkiem są dynamiczne tytuły nastawione na hardkorową rywalizację. Ja sam z nim gram w Apex Legends, bo tam nie tak łatwo osiągnąć wysoki stabilny framerate jak np. w CS GO.

 

To ograniczenie fps niweluje migotanie, bo ono pojawia się jak przestaje działać FS. Czyli jak osiągnie max podczas gameplayu na potężnym komputerze, albo w menu przy przejściach fps będzie poniżej minimum FS. Z tym nic nie zrobicie, ale wg mnie to mała cena za mega płynną grę bez tearingu i laga.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...