Skocz do zawartości

Problem z dyskiem ssd i hdd plus niewykrywanie w Windows 7 dysku pod m2


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez coinigy95,

Recommended Posts

Kurcze miał być to prosty zabieg miałem włożyć dysk pod m2, a tu po włożeniu m2 padł mi dysk hdd (nie widzi go w biosie, w systemie), nie odpinałem kabli. Nie widzi też w systemie Windows 7 dysku pod m2. Natomiast w Biosie widać bo zaktualizowałem, Windows też jest zaktualizowany do najnowszych łatek. Sterowników nie ma dysk, nie jest to flagowiec Samsungowy ale w miarę ok PNY 1TB NVMe PCIE Gen 3x4, płytę główną mam MSI Z170A Gaming M3.

 

Potem jak chciałem to naprawić to jeszcze padł systemowy (SSD SATA3). Teraz nie widzi starego ssd i hdd. Przepiąłem do innych portów Sata te oba dyski sprawdziłem czy kabel zasilający tez jest podczepiony pod dyski jest i nic to nie pomogło. Mogło dojśc do jakiegoś przepięcia czy pracę dysków normalnych może zakłócać nowo zamontowany dysk? Dyski nie były rzucane czy coś jak mogło dojść do tego że 2 dyski padły?

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

msi.jpg

Windows 7 nie będzie widzieć SSD NVMe, bez sterów NVMe.

Super dzięki naprawione przynajmniej część związana ze starym hdd i ssd oba działają to teraz sterownik do nowego tylko tu nie chodzi o jakiś producenta tylko o sterownik do windowsa aby obsługiwał nvme? 

KB 2990941 i/lub sterownik własnościowy producenta SSD.

Na producenta nie widze niestety a Microsoft ma napisane że już nie jest ta poprawka dostępna jak i poprawka poprawki usuwająca jakiś błąd z tej wersji KB2990941. 

Dziękuje za pomoc, znalazłem w czeluściach internetu tą łatkę i dysk już jest wykrywany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...