Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć! Zastanawiam się nad wymiana procesora bo mój stary już niedomaga, głównie nad czym mi zależy to poprawa jakości gry w world of warcraft, wcześniej gdy grałem na win7 jeszcze było ok ale odkąd mam win10 jest o wiele ciężej z fpsami i tutaj moje pytanie czy przy tym sprzęcie zmiana procesora coś poprawi? Znajomy mówił że dało mu to sporo jednak wole też się dopytać na forum, bo szczerze mówiąc ja jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o komputery i się na tym nie znam.

Mój sprzęt:
Procesor: Intel® Core™ i5-4590 CPU @ 3.30GHz, 3301 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4
Ram: 8GB
Typ systemu: 64 bit
Karta graficzna: Nvidia geforce gtx 970
Płyta główna:MSI B85M-E45 (MS-7817)
System: Windows 10
Zasliacz: 630W

Myślałem żeby wymienić na ten zestaw:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-intel-i5-9400f-msi-h310m-16gb-ddr4-2666-8341515420?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery+-+Wybrane+produkty+_PS_&ev_adgr=Komputery+-+PS&gclid=CjwKCAiA5o3vBRBUEiwA9PVzapBtfJCcYyPYMDyu1PCjNs6VUaxuNpYaRDbW76N3Z266bi0aDaAwCRoC238QAvD_BwE

Co poradzicie? A może macie lepsze pomysły? Dodam też że nie chce sprzedawać i kupować nowego kompa bo aktualnie mam budżet ograniczony, chciałem się zmieścić do 1.5k ew. +/- 200zł
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie opłaca Ci się kompletnie upgradewoać obecnego zestawu. Płyta główna nie przyjmie nic więcej co masz. Słaba sekcja zasilania, mierne wyposażenie. Dodatkowo płyta zablokuje Ci możliwość podkręcania procesorów z odblokowanym mnożnikiem. 

 

W cenie do 1.7k PLN kupujesz Ryzena 3600, płytę B450 Tomahawk MAX, 2x8GB Crucial Batalix 3200MHz (które na 99% podkręcisz do 3600MHz) i zostawiasz sobie GPU i jak będziesz miał pieniądze wrzucasz jakiegoś RTX'a i masz sprzęt na lata. Jak sprzedaż to co masz to do budżetu wejdzie Ci około ~500 PLN, za GTX 970 (zależy jaką masz wersję) ~350 PLN, dozbierasz jeszcze kilka stówek i otwiera Ci się droga na RTX 2060 Super.

 

I ot cała historia :)

 

PS. Ten zestaw co podesłałeś to smutny żart w porónaniu do R3600 + B450 Tomahawk ...

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Nie opłaca Ci się kompletnie upgradewoać obecnego zestawu. Płyta główna nie przyjmie nic więcej co masz. Słaba sekcja zasilania, mierne wyposażenie. Dodatkowo płyta zablokuje Ci możliwość podkręcania procesorów z odblokowanym mnożnikiem. 

 

W cenie do 1.7k PLN kupujesz Ryzena 3600, płytę B450 Tomahawk MAX, 2x8GB Crucial Batalix 3200MHz (które na 99% podkręcisz do 3600MHz) i zostawiasz sobie GPU i jak będziesz miał pieniądze wrzucasz jakiegoś RTX'a i masz sprzęt na lata. Jak sprzedaż to co masz to do budżetu wejdzie Ci około ~500 PLN, za GTX 970 (zależy jaką masz wersję) ~350 PLN, dozbierasz jeszcze kilka stówek i otwiera Ci się droga na RTX 2060 Super.

 

I ot cała historia :)

 

PS. Ten zestaw co podesłałeś to smutny żart w porónaniu do R3600 + B450 Tomahawk ...

 

Super dziękuje! :D ale czy mój zasilacz wytrzyma to wszystko?

Zasilacz Thermaltake Smart SE 630W (SPS-630MPCBEU)
Link to post
Share on other sites

Ja bym osobiście nowego sprzętu pod to nie podpiął ... generalnie dobry porządny zasilacz to podstawa. Jeszcze jeśli masz już go te kilka lat, to podejrzewam, że jego sprawność spadła z racji, że to mocno średnia jednostka. Na zasilaczu nie warto oszczędzać.

 

Do tego Ryzena + nawet RTX'a 2070 Super styknie Ci porządne 550W z certyfikatem 80+ Gold od Seasonica, choć w jego regularnej cenie teraz na promocji jest wersja 650W za 369 zł: https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-650-ssr-650fx-80plus-gold-650w-p1106860 z kodem AA7126A09E5548E2A3BC665FA5DFEE

 

Ale jakbyś później składał sprzęt i promki by nie było to ta sama jednostka z mocą 550W spokojnie starczy. Ewentualnie jakby w dobrej cenie był Corsair RM(moc)X to też jest bardzo dobra jednostka. No i bym się do tych dwóch modeli ograniczył na dziś :)

 

Ja akurat mam XFX XTR, który jest na bazie Seasonica, ale on ma sztywne kable i dupne wtyczki więc Ci go nie polecę :D Niektórym jeszcze trekocze wentylator. U mnie na szczęście nie występuje ten problem :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym osobiście nowego sprzętu pod to nie podpiął ... generalnie dobry porządny zasilacz to podstawa. Jeszcze jeśli masz już go te kilka lat, to podejrzewam, że jego sprawność spadła z racji, że to mocno średnia jednostka. Na zasilaczu nie warto oszczędzać.

 

Maestro, tosz tj przecież model z certyfikatem 80+ Bronze i to całkiem porządnej firmy. Nie pakuj tego do jednego wora z No-name'ami z dalekiego wschodu... Co do reszty to @Kamelot ma już pełną rację, przy czym jak masz ciasny budżet to taki Gigabyte B450m DS3H też obleci do R5 3600 a te 100-150 pln zostaje w kieszeni (tylko bios trzeba zaktualizować pod tego Ryzena). 

Link to post
Share on other sites

Maestro, tosz tj przecież model z certyfikatem 80+ Bronze i to całkiem porządnej firmy. Nie pakuj tego do jednego wora z No-name'ami z dalekiego wschodu... 

 

Masz absolutną rację. Rzeczywiście, zabrzmiało to tak, jakbym ten zasilacz zrównał z jakimiś no-namemami i jakby nie był on nic wart. Sugerując "mocno średni" chodziło mi o to, że nie jest to zasilacz górnych lotów i że swoje wady i lata ma na karku. No i nie posiada oficjalnego certyfikatu 80+ Bronze bo to producent w zdjęciach prasowych błędnie przedstawia tę informację :P Producent np. nie informuje jakie dokładnie zabezpieczenia zostały użyte itd. Stąd też subiektywnie napisałem, że ja bym na swoim miejscu nie podpinał nowego sprzętu pod tą jednostkę.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...