Skocz do zawartości

antena dvb-t


Recommended Posts

Witam. Zaspałem trochę z naziemną telewizją cyfrową. Prawdopodobnie można już odbierać telewizję cyfrową na terenie Lublina. Posiadam telewizor PHILIPS 5605/12 40' i obecnie nie mam żadnej podłączonej anteny. Rodzice w gościnnym pokoju mają jakoś tanią pokojową antenę do odbioru telewizji analogowej i obraz jest straszny, ciężko coś ustawić, dlatego nie chcę żadnej ze słabą mocą. Antena nie musi być pokojowa. Pozdrawiam

Edytowane przez slimy
Link to post
Share on other sites

Do odbierania syganłu telewizji cyfrowej potrzebny jest jeszcze dekoder.

 

Chyba twój TV Philips ma taki dekoder DVB-T MPEG4, żeby odbierać cyfrową TV.

 

 

Anten jest mnóstwo w cenie ok. 50- 100 zł. POKOJOWE o dość dużym zasięgu a ładnie wyglądające.

 

Nie podaję żadnych linków bo moderatorzy tego forum zaraz wyślą mi OSTRZEŻENIE, że to jest SPAM. :o

Link to post
Share on other sites

U rodziców jest antena jakaś pokojowa firmy Thompson, ale z niej nie wykrywa mi żadnego kanału cyfrowego, jedynie 3 kanały analogowe i ledwo coś widać. Nadajnik jest 4km od domu... Mam nadzieje, że nowa antena pokojowa pomoże, chodź mam dziwne wrażenie po drodze są jakieś zakłócenia i dlatego jest tak słabo..

Link to post
Share on other sites

U rodziców jest antena jakaś pokojowa firmy Thompson, ale z niej nie wykrywa mi żadnego kanału cyfrowego, jedynie 3 kanały analogowe i ledwo coś widać. Nadajnik jest 4km od domu... Mam nadzieje, że nowa antena pokojowa pomoże, chodź mam dziwne wrażenie po drodze są jakieś zakłócenia i dlatego jest tak słabo..

 

Bez obaw o zakłócenia ! Dzisiejsze anteny to nie te sprzed 20 lat - kupowane 'za komuny'. :menda:

 

Jak TV ma dekoder MPEG4 to na takiej antenie do DVB-T będzie odbierało bez zakłóceń bo...w cyfrowym sygnale nie ma 'zakłóceń' i być nie może - technologia cyfrowa na to nie pozwala. :jupi:

 

Jak odbierasz sygnał to obraz będzie jakbyś miał nadajnik w pokoju obok. :P

 

.

Link to post
Share on other sites

Bez obaw o zakłócenia ! Dzisiejsze anteny to nie te sprzed 20 lat - kupowane 'za komuny'. :menda:

 

Jak TV ma dekoder MPEG4 to na takiej antenie do DVB-T będzie odbierało bez zakłóceń bo...w cyfrowym sygnale nie ma 'zakłóceń' i być nie może - technologia cyfrowa na to nie pozwala. :jupi:

 

Jak odbierasz sygnał to obraz będzie jakbyś miał nadajnik w pokoju obok. :P

 

.

 

Slimy, model Philips, który wymieniasz posiada wbudowany tuner do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej, tak więc do jej odbioru musisz zakupić jedynie antenę. Polecam kierunkową, siatkową antenę zewnętrzną lekko parabolicznym kształcie. Koszt takiej anteny nieznacznie przekracza 100 zł, a samo urządzenie gwarantuje dobry odbiór nawet jeśli nadajniki znajduje się w odległości większej niż 35 km. Zwykła siatkowa sprawdzi się w sytuacji gdy mocny nadajnik znajduje się w odległości 10 -25 km, a antena pokojowa to oszczędny zakup, ale opłacalny jedynie w przypadku obecności w promieniu maks. 10 km nadajnika.

 

Jeśli miałbyś dodatkowe pytania, służę radą na skrzynce mailowej – ekspert[malpa]philips.com

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...