Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam . Zamówiłem sobie obudowę krux leda. Jest tam 8 wentylatorów i pytanie dotyczy tego czy te 8 wentylatorów trzeba każdy z osobna podpinać do płyty głównej czy zasilenie ich jest rozwiązane w jakiś inny sposób? Dodam że płyta którą chcę kupić to ASRock B365M HDV i nie wiem czy podepnę do niej te wentylatory a zależy mi na tym , żeby chociaż 4 działały. Za pomoc dziękuje.

Edytowane przez DawiduuU
Link to post
Share on other sites

Patrząc po specyfikacji to producent wrzucił tam przecież 4 wentylatory do obudowy :P Coś chyba widzisz podwójnie kolego albo te LED-y wokół wentylatorów już zaczynają zbierać żniwo  :rotfl:

 

/EDIT 

Co do płyty głównej, którą chcesz kupić, ona posiada tylko dwa złącza (poza CPU) na wentylatory, więc przemyśl dobrze, czy nie chcesz zmienić płyty głównej lub kupić jakiś hub zewnętrzny do wentylatorów np. coś takiego.

obudowa-krux-leda-tempered-gl_34769.jpg

Edytowane przez KamellotK1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ktoś tam psiał że 4 zapasowe jeszcze są ale nie wiem :D to jak rozwiązane jest podpięcie tych 4 wentylatorów? Jest 1 kabel do sys fan na wszystkie 4 czy każdy osobno? Prosiłbym również o poradę z płytą główną do max 400zł która będzie miała właśnie takie 4 złącza pod i3-9100f i msi rx570 4gb

Edytowane przez DawiduuU
Link to post
Share on other sites

To wypisz co masz to pomożemy :)

I3 9100F

MSI RX 570 ARMOR OC 4GB

SILENTIUM PC VERO L2 500W

i ram do dokupienia ale to już sam mogę wybrać no chyba że też  macie jakieś propozycje;D

A jeśli chodzi o upgrade to do połowy przyszłego roku możliwe że procesor sam zmienię na i5 9400f

Edytowane przez DawiduuU
Link to post
Share on other sites

Napisz tylko proszę czy będziesz myślał o zmianie CPU w przyszłości i jaki na teraz masz budżet na mobo + RAM. Generalnie procesor mocarny nie jest i równie dobrze mógłbyś wziąć najtańsze mobo z najtańszym ramem, ale jeśli przewidujesz jakiś upgrade do powiedzmy i5 9600 to dobrze by było wziąć lepsze mobo, które będzie przygotowane na przyjęcie mocniejszego procesora no i które obsłuży szybszy RAM.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisz tylko proszę czy będziesz myślał o zmianie CPU w przyszłości i jaki na teraz masz budżet na mobo + RAM. Generalnie procesor mocarny nie jest i równie dobrze mógłbyś wziąć najtańsze mobo z najtańszym ramem, ale jeśli przewidujesz jakiś upgrade do powiedzmy i5 9600 to dobrze by było wziąć lepsze mobo, które będzie przygotowane na przyjęcie mocniejszego procesora no i które obsłuży szybszy RAM.

Właśnie fajnie jakby można było kiedyś tam wsadzić tą i5 a budzet to tak do 400zł na płytę a z ramem do 300.

Edytowane przez DawiduuU
Link to post
Share on other sites

400 zł na mobo + RAM? To raczej nie ma co się oszukiwać odnośnie możliwości na przyszłość.

 

Lawirujemy w takim przedziale cenowym, gdzie nie znajdziesz płyty głównej z tylomia złączami na FANy bo nawet formatu ATX nie ma w tej cenie tylko mATX. Jeśli jesteś tak mocno ograniczony budżetem, to weź te mobo chociażby co podałeś, kup najtańszy RAM DDR4 żeby się zmieścić w budżecie (minimum 8GB) i kup najtańszy hub dla wentylatorów chociażby ten co Ci podesłałem w linku.

 

Miej tylko świadomość, że taka płyta główna nie jest w ogóle rozwojowa i jeśli zetkniesz się z chęcią upgrade'u sprzętu to i tak będziesz musiał zmienić płytę główną.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pamiętajmy, że B365 to tam wsadzisz maks 9400f i koniec ... bo takiego 9600kf to już wątpię, że uciągnie a nawet jeśli to nie byłbym pewien stabilności.

 

Z tak niskim budżetem i myśleniu o rozwoju to tylko przy AMD. Bo u Intela zmiana procesora to praktycznie zawsze zmiana podstawki. Robisz swapa tego i3 na Ryzena 1600 (nawet 2600 jak dobrze wychaczysz w promce) z Tomahawkiem B450 Max za 900 zł do tego Ram za 300 zł Crucial Battalix 3200MHz i w cenie 1200 zł masz lepszą wydajnojść niż przy tej i3 i dodatkowo płyta główna jest na tyle rozwojowa, że wrzucisz tam nawet Ryzena 3700X.

 

Bo tak to kup jakąkolwiek płytę B365, która będzie miała miejsce na 4 fany jeśli nie chcesz kupować tego huba do wentylatorów, dokupujesz 2x8GB Ramu 2666MHz i już. Tylko, że nic więcej jak 9400f nie włożysz tam a przy tym Tomahawku jak pisałem, wrzucisz o wiele lepsze CPU 8R/16W oraz o wiele szybszy Ram (oczywiście musi mieć tendencję do podkręcenia jak np. Crucial Battalix).

 

I tym oto tematem odbijamy się kolejny raz przy opłacalności podstawki Intela przy ograniczonym budżecie i możliwości jej rozwoju. Here we go again :)

Edytowane przez KamellotK1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okeej dzięki wam za pomoc zdecyduje się na tą  płytę z serii b360 bo nie jestem jakoś przekonany do tych procesorów amd :D Przy kolejnym upgradzie najwyżej zmienię płytę na inną. Jakbyście mogli to jeszcze doradźcie mi w sprawie tej płyty która z nich jest najbardziej opłacalna i ma te wejścia na 4 wentylatory.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...