Skocz do zawartości

Sposób na mały wyświetlacz do PC

Recommended Posts

Witam!

Jakiś czas temu narodziło mi się potomstwo i żyję z łóżeczkiem w sypialni. Nie chcę wybudzać dziecka wielkim świeconcym ekranem, więc do tej pory używałem starego laptopa, któremu opuszczałem jasność do minimum, a kiedy było trzeba, robiłem sobie "ciemnicę" z koca.

Ostatnio dopadłem w okzayjnej cenie używane GPU do PC'ta, który do tej pory stał odłogiem i naszła mnie ochota, żeby odszukać jakiś sposób, abym mógł go używać. I z tym właśnie do was przychodzę.

Potrzebuję jakiegoś prostego patentu, rady, sposobu - tak żebym mógł np. mieć jakiś mały ekranik na kolanach podobnie jak laptop. Nie wiem czy nie dało by się tego rozwiązać właśnie przy pomocy starego laptopa z zainstalowanym TeamViever'em. Zapewne nie ma możliwości, żeby udało się przekazać obraz z PC na laptopa, ponieważ jest tam tylko wyjście HDMI, ale może jest jakiś sposób o którym nie wiem.

Proszę, podpowiedzcie coś graczowi w potrzebie ;)

Miłego dnia!

Jak koledzy mówią, ja bym nie przesadzał, ja po prostu ściemniałem monitor, ale też bez przesady i poduszkę kładłem na linii monitor -> dziecko żeby nie świeciło bezpośrednio po oczach i spały bez problemu. Jeśli już koniecznie coś chcesz, to może skorzystaj z osłon przeciwsłonecznych, zależy wszystko pod jakim kątem stoi monitor https://wzorniki.eu/pchood-uniwersalny-kaptur-ochronny-15-25-cali. Albo samemu zbuduj osłonę na monitor chociażby z kartonu, cos na kształt laptopowych: https://www.ceneo.pl/25174402

Wystarczy że się połączysz czymś z twoim PCtem. Teamviewer jest komercyjny. Darmowa wersja pochodzi 5 minut i się rozłącza. Bez problemu możesz łączyć się przez RDP. Remote Desktop Protocol jest wspierany przez Windowsy Pro. Jak masz Home, to kicha i trzeba się wspierać VNC. Klienta da się uruchomić na wszystkim: na starym laptopie, innym komputerze, telefonie czy tablecie.

Wystarczy że się połączysz czymś z twoim PCtem. Teamviewer jest komercyjny. Darmowa wersja pochodzi 5 minut i się rozłącza. Bez problemu możesz łączyć się przez RDP.

Potwierdzam, TeamViewer się do tego nie nadaje ty chcesz tam pykać w jakieś gierki? lag Ci na to nie pozwoli.

RDP działa o niebo lepiej, ba nie przerabiałem tego ale jeśli się da po wifi ogarnąć to stawiasz skrzynkę w innym pokoju i nie hałasujesz bobasowi.