Skocz do zawartości

Socket 1156 Intel Core i5 760


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie, posiadam płytę główną Gigabyte P55-UD3L LGA 1156 chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli w dalszej przyszłości chciałbym kupić Intel Core i5 760

(gdyż jest to chyba najlepszy procesor pod ten Socket z i5 4rdzeniowych. z taktowaniem 2.8 ) to czy musiałbym go podkręcać tak aby nie blokował lepszej karty graficznej ?

 

Jeszcze jedno pytanie, jaka byłaby najlepsza karta graficzna pod intel i3 540 2x3.06 (takiego tymczasowo posiadam). Na razie mam Gainward GTS 450 GS 1GB, którego używam do gier w rozdzielczości 1024x768 więc jest bardzo płynnie.

Edytowane przez krzysiek121
Link to post
Share on other sites

Najlepszym procesorem po ten socket jest i7 860/70, bo maja HT czyli wielowatkowosc. i5 ma 4 rdzenie i 4 watki, a i7 860/70 ma 4rdzenie i 8 watkow. Wiadomo do GTX'a 580 lub 6970/90 trzeba podkrecic procesor zeby nie ograniczal karty.

 

Jezeli chcesz wymienic obecnego i3 na i5/i7 to kupowanie karty do i3 w tym momencie jest bez sensu. Obecny procesor ani karta nie ograniczaja sie raczej teraz. Przy tej rozdzielczosci to nawet 8800GT da rade pociagnac wszystko na full detalach :P

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

Generalnie zależy do jakiej karty , chociaż i tak było by wymagane (choć nie jestem pewien) podkręcenie chociaż do 3,4-5Ghz aby poprawić działanie programów / starszych gier które nie wykorzystują wielordzeniowości (są takie ? ;P ) ;) Co do sprzętu który posiadasz to do rozdziałki 1024x768 to jest aż za dużo i więcej nie trzeba , póki co , a najlepsza karta do tego sprzętu to myślę że gf 470/560 ti lub ew. jakiś radek o podobnej wydajności .

Link to post
Share on other sites

Ja mam teraz lekko podkręconego i5 760 na 3,6ghz i komputer śmiga super, na tym poziomie procek nie żre tyle prądu co przy 4ghz, a w grach z tego co widzę 3,6 wystarcza, minimalne spadki fps mam mniejsze po oc na gtx580. Bez oc tez dobrze chodziło w sumie, ale parę fps za darmo to zawsze coś.

Przy poziomie 3,8-4ghz procek już się bardziej grzeje i wymaga wyższego napięcia, a przy 3,6 mam poniżej 1,3vcore.

Link to post
Share on other sites

U mnie 760 na 3,8Ghz przy 1,27V. Temp w grach to jakieś 55 stopni, a właśnie w grach raczej między i7 a i5 różnicy nie odczujesz a różnica w cenie jest spora.

Edytowane przez kima2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...