Skocz do zawartości

Ocena zestawu za 5500zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Witam,

 

prosił bym o ocenę tego zestawu (https://proline.pl/koszyk/b171c721), czy te komponenty się ze sobą kleją, czy powinienem coś zamienić? Dodatkowo, posiadam  już zasilacz:

https://cenowarka.pl/xfx-pro-series-full-wired-edition-br-z-550w-atx-2-3-p1-550s-xxb9-a624026.html

czy wymieniać go na ten który jest w koszyku, czy ten który posiadam będzie ok do tego zestawu?

Macie jakieś opinie na temat różnych implementacji RTX 2080? chciałbym wybrać najlepszy w stosunku do ceny ale jednocześnie nie przekraczać 3400zł za kartę graficzną, chętnie poznam waszą opinię.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Edytowane przez KrJulian
Link to post
Share on other sites

Brakuje obudowy. 600zł taniej masz RTX 2070S o zbliżonej wydajności co RTX 2080.

Ten XFX wystarczy jeśli weźmiemy pod uwagę samą moc, gorzej jeśli chodzi o kulturę pracy i jakość napięć.

 

Podaj jaki masz monitor, pod jakie gry ten zestaw.

 

Osobiście wziąłbym RTX 2070S, do tego Fortisa na CPU co by było cicho, no i kupił już dużo lepszy zasilacz żeby nie bawić się w zmiany.

Link to post
Share on other sites

Brakuje obudowy. 600zł taniej masz RTX 2070S o zbliżonej wydajności co RTX 2080.

Ten XFX wystarczy jeśli weźmiemy pod uwagę samą moc, gorzej jeśli chodzi o kulturę pracy i jakość napięć.

 

Podaj jaki masz monitor, pod jakie gry ten zestaw.

 

Osobiście wziąłbym RTX 2070S, do tego Fortisa na CPU co by było cicho, no i kupił już dużo lepszy zasilacz żeby nie bawić się w zmiany.

Jeśli chodzi o obudowę to myślałem nad nzxt h500 albo, MESHIFY C BLACKOUT MIDI TOWER CASE - BLACK TEMPERED GLASS ale to mi się cały czas zmienia :P Monitor mam Dell UltraSharp 24 Monitor: U2412M, ale mam zamiar w najbliższej przyszłości wymienić go na coś z tej półki lg 27gl850-b, 144hz. Chciałbym móc grać we wszystkie najnowsze tytuły, przeważnie gram w LOL'a, ale raz na jakiś czas zdarzy się miniecraft na shaderach, fajnie jak by chodził na ultra a teraz z ray tracingiem to już wgl. Oczywiście przygotowuje się też na Cyberpunk'a :). Na co dzień jestem programistą, więc raczej 16GB ramu wystarczy do edytora nawet jeżeli chodzi VSC :P ale również bywa, że używam Photoshopa, w przyszłości może zdarzą się inne programy od Adobe, a jak wiemy one raczej do najmniej wymagających nie należą. Tutaj wpadłem na pomysł, dowiedziałem się o tym, że Adobe próbuje przeniesienia obliczeń na GPU, i o ile w wydajności nie ma dużej różnicy to jednak prawie 500 dodatkowych rdzeni powinno usprawnić obliczenia wektorowe, ogólnie instrukcje SIMD, na pewno PH będzie z tego korzystał, ale to takie moje luzle przemyślenia, nie wiem czy to się trzyma kupy :/ Jeżeli zmieniał bym zasilacz to kupić 650W? Czytałem, że poprawi to sprawność zasilacza jeżeli będzie pracował on na 50% swoich możliwości. Jeśli chodzi o chłodzenie, to wolałbym zestaw typu kraken, uważam, że coolery po prostu zasłaniają całe wnętrze, a zależy mi też na wyglądzie, polecił byś jakieś chłodzenie tego typu? Pewnie będzie trochę droższe niż cooler ale żeby miało podobne osiągi.

Edytowane przez KrJulian
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli zmieniał bym zasilacz to kupić 650W?

Nie ma sensu, taki zestaw z RTX 2070S weźmie z 330W ze ściany, realnie jeszcze mniej.

 

 

 

 

Jeśli chodzi o chłodzenie, to wolałbym zestaw typu kraken, uważam, że coolery po prostu zasłaniają całe wnętrze, a zależy mi też na wyglądzie, polecił byś jakieś chłodzenie tego typu? Pewnie będzie trochę droższe niż cooler ale żeby miało podobne osiągi.

Cena x3, pod Ryzen 3600 to zakup AIO nie ma sensu bo do schłodzenia tego CPU nie trzeba nic mocniejszego niż Fortis/Grandis które dają radę nawet z OC.

 

100zł drożej, za to z monitorem 144HZ na IPS https://proline.pl/koszyk/872d452a

Meshify C z racji na lepszy przepływ powietrza, PSU posiadasz.


Jak ma być koniecznie AIO i nowy PSU https://proline.pl/koszyk/7381e99b

Link to post
Share on other sites

Ostatnie pytanko, jak twoim zdaniem wyglądają możliwości rozbudowy tego zestawu? Jeżeli chodzi o procesor to na wszystkie AMD 3 gen bedę mógł wymienić? Wiesz jak sprawa się ma z kartami graficznymi, czy gdybym w przyszłości chciał wsadzić tam dużo lepszą kartę bo była by taka możliwość?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Płyta ogarnie 8-12 rdzeni, co do karty, ten 550W zasilacz poradzi sobie z RTX 2080S, gdybyś chciał tam wrzucić TI jak ceny kiedyś spadną, a podejrzewam, że do czasu wyjdą nowsze i wydajniejsze układy można brać wersję 650W, dopłata niecałych 50zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...