Skocz do zawartości

Modernizacja do 1000 zł, co wybrać??


Recommended Posts

Siemka :)

Na modernizację kompa mam 1000zł i nie wiem co mam kupić. Zastanawiałem się nad GTX 560 Ti do SLi, ale ... wy musicie mi doradzić.

 

Obecny komp:

Procesor: i5 2500K 4.5 GHz (1.28V + Scythe Yasya) , Płyta główna: ASUS IV Maximus Extreme , Pamięć RAM: 2x2 GB 1600 MHz CL9 1.63V , Napęd: SAMSUNG DVD , Karta graficzna: GTX 560 Ti Gigabyte , Obudowa: Cooler Master Elite 430 Black , Dysk twardy: Hitachi 500GB 16MB 7200 RPM , Zasilacz: CFT-600-14CS

 

1. Zakupić drugiego GTX 560 Ti do SLi wersji MSi, ASUSA lub GIGABYTE SOC wyjdzie około 1000zł

2. Kupić jakiś SSD do 500zł, dysk 2TB do 300 zł i dodatkowe 2GB RAM.

3. Zakupić obudowę jakaś oraz zasilacz do 500zł i reszta na 2GB pamięci RAM.

 

Co wybrać pogubiłem się :(

Uzasadnijcie swoją odpowiedź, co wybrać.

Pozdrawiam.

Edytowane przez TurnToTomorrow
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak mówią. Kupowanie dodatkowego ramu absolutnie nie ma sensu. A może taka opcja: drugi dysk taki sam jak masz - robisz na tym raid 0 i drugiego GTXa do SLI ? Zmieścisz się chyba w tysiaku. SSD.... hmmm wiesz ja mam dwa... ale jak ktoś kiedyś mądrze bardzo napisał - przy dzisiejszych cenach SSD to FANABERIA.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy weź SSD Ocz Vertex 2 60GB. Nie widzę sensu pchać kasę w drugą kartę graficzną gdy masz tylko jeden monitor. Ja bym sprzedał twoją obudowę za około 100 pln i kupił Cooler Master Storm Sniper. To jest dobra inwestycja. Jeżeli nie to drugi ten sam dysk do RAID 0

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Oj ja bym uważał z vertexem 2. Mam dwa i oba lecą do wymiany OCZ dał ciała przy przejściu na 25nm.

 

Nie widzę sensu pchać kasę w drugą kartę graficzną gdy masz tylko jeden monitor.

 

 

yyyy a co to ma do rzeczy?

Link to post
Share on other sites

Oj ja bym uważał z vertexem 2. Mam dwa i oba lecą do wymiany OCZ dał ciała przy przejściu na 25nm.

 

 

 

 

yyyy a co to ma do rzeczy?

 

WTF??? jak co to znaczy. Moim zdaniem nie ma co pchać SLI z GTX 560 Ti gdy się obsługuje 1 monitor. Jakby autor miał 2 monitory wtedy SLI było by genialnym pomysłem.

Czaisz czy jeszcze prościej? :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

ahhhh no taaaak... 2 i pół roku.... hehe dobra, niech ci będzie.... ghehehe, za 2 i pół roku się odezwę ;)

 

Nie wziąłeś pod uwagę faktu, że może autora nie zadowala granie w 20fpsach tak jak ciebie ???

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Koniec offtopu za rok lub 2 będą inne karty i się sprzeda kartę którą sie posiada i kupi nowsza, a na dzień dzisiejszy GTX560 w większosci grach wystarcza.

 

Ja bym takie coś kupił

 

 

Patriot Inferno 60GB (285MB/275MB/s)

459zł

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

270zł

 

Razem: 729zł

 

Ceny ze sklepu ESC.PL

 

sprzedaj ten dysk co posiadasz i kup 2 samsung F3 500GB i do tego SSD i będzie GIT.

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem powinienes brac druga gtx 560 nie rozumiem jak ktos pisze ze przez najblizsze 2 lata na tej karcie bedziesz gral na full detalach ja chce teraz kupic kompa i wezme gtx 580 i mam watpliwosci czy pogram na max detalach w battlefield 3 bo bardzo mi na tym tytule zalezy a na 560 w battlefield 3 w dx 11 na max detalach w full hd ?? watpie

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja się trzymam przy tym co napisałem wcześniej. Drugi taki sam dysk do raid 0 albo opchnąć tego, kupić dwa samsungi f3, zrobić raid 0 i łyknąć drugiego 560 - będzisz miał kopa i tu i tu.

Link to post
Share on other sites

Zastanowię się :) W systemie nic takiego nie robię, żebym musiał mieć wysoką wydajność, tylko internet, komunikator, słuchanie muzyki i czasami filmy. Raczej wzrost odczuję w grach dokupując drugiego GTX 560 Ti.

Radeonów nigdy nie miałem i trochę mnie nie kusi, ponieważ brak (CUDA, PhysyX). Wolę Nvidie

Dzięki z pomoc pozdrawiam.

 

Tylko skąd ja dostane taki dysk??:

 

Hitachi HDP725050GLA360 SCSI 500GB 7200 RPM 16MB

Edytowane przez TurnToTomorrow
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

no to go opyl albo zostaw sobie na dane. dwa samki f3 masz za 240zł a GTX od gigusia kosztuje 7 stówek na allegro więc w tysiaku i tak się zmieścisz i jeszcze na sobotnią balangę Ci zostanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdy kto choć raz pracował na kompie z jakimś szybkim ssd nie będzie chciał wracać z powrotem do pracy przy zwyczajnym a nawet 10tys rpm dysku. SSD klasa. Kup 64GB OCZ Vertexa za około 4 stówy, zostanie Ci 800 na dorzucenie do drugiej 560ti.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...