Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam problem. Nie mogę uruchomić komputera stacjonarnego. Gdy włączam go włącza się ekran ładuje się do momentu gdzie mam wybrać sposób uruchomienia komputera tzn. awaryjny, awaryjny z siecią, awaryjny z wierszem polecenia. Normalnie mam na uruchom system normalnie i odlicza 30s. Po tych 30 sekundach komputer się wyłącza. Wymieniałem sobie dziś wentylator i byłem zmuszony wyjąć dysk twardy więc może gdzieś tu leży przyczyna.

 

Moje zestawienie:

Zasilacz: Chieftech 500w

Mobo: Gigabyte GA-G31MF-S2

CPU: Intel Quad Q6600 2.4GHz

RAM: Geil 2x2GB 800MHz

GPU: GeForce 9600GT 512MB

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Do zamknięcia.

 

EDIT.

To nie pomaga. Nawet jak chce sformatować partycje systemową też nic bo nie startuje z płyty. Zauważyłem również że podczas startu tam gdzie jest pokazana nazwa procesora i jego taktowanie zamiast 2.4GHz (266x9) jest 1.6GHz (266x6). Może coś z BIOSem jest? Da rade go jakoś zresetować czy coś?

 

EDIT.

Zresetowałem BIOS i wszystko się ładnie ładuje, logo Windows i znów to samo. Komputer się wyłącza.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Adrian19950715
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Do zamknięcia.

 

EDIT.

To nie pomaga. Nawet jak chce sformatować partycje systemową też nic bo nie startuje z płyty. Zauważyłem również że podczas startu tam gdzie jest pokazana nazwa procesora i jego taktowanie zamiast 2.4GHz (266x9) jest 1.6GHz (266x6). Może coś z BIOSem jest? Da rade go jakoś zresetować czy coś?

 

EDIT.

Zresetowałem BIOS i wszystko się ładnie ładuje, logo Windows i znów to samo. Komputer się wyłącza.

 

 

Pozdrawiam.

 

Płyta sie nie bootuje masz a myśli ? Na pewno masz włączone bootowanie w biosie ? I jaki to windows :) ?
Link to post
Share on other sites

Płyta sie nie bootuje masz a myśli ? Na pewno masz włączone bootowanie w biosie ? I jaki to windows :) ?

 

Windows XP Home Edition 32bit. Zresetowałem bios na płycie głównej zwarłem styki śrubokrętem przez 15s (PC Format Krok po kroku tak pisze). System się ładuje do momentu gdy pojawi się logo windows z tym paskiem i w momencie gdy wydaje się że ma się pojawić okno logowania to komputer się wyłącza.
Link to post
Share on other sites

Windows XP Home Edition 32bit. Zresetowałem bios na płycie głównej zwarłem styki śrubokrętem przez 15s (PC Format Krok po kroku tak pisze). System się ładuje do momentu gdy pojawi się logo windows z tym paskiem i w momencie gdy wydaje się że ma się pojawić okno logowania to komputer się wyłącza.

 

Po zresetowaniu biosu wszystkie ustawienia wracaja do fabrycznych, a co za tym idzie prawdopodobnie nie masz właczonego bootowania płyt

 

Zakładka Advanced BIOS Features

Boot Device Select:

1: CD, DVD

2: ****

3: ***

tak to ma wyglądac, czyli na pierwszym miejscu ustawiasz napęd, dalej moze byc hdd l

Edytowane przez gustine
Link to post
Share on other sites

Kurcze. Zresetowałem biosa, próbuję przeinstalować windowsa mam ustawione boot from cd/dvd i du*a. A wszystko dlatego że na dosłownie mniej niż pół minuty odłączyłem dysk twardy...

 

Dziwne jest to ze bootowanie w ogole nie działa :>. Ten etap nie ma wpływu na dysk, jesli dysk jest uwalony to w trakcie ladowania plikow systemowych wyskoczyl by bluescreen. Sprobuj u znajomego podlaczyc dysk i tam system wgrac. Ja juz nie mam innych pomysłow, strasznie dziwni ten fakt ze nie bootuje płyty :P

 

"naciśnij dowolny klawisz aby uruchomić z CD" cos takiego Ci sie pojawia ?

Edytowane przez gustine
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam teraz za bardzo możliwości u znajomego dysku podłączyć. Komputer chodzi tak już 3 rok bez żadnych zmian, tylko procesor podkręcałem do 3.2GHz ale wszystko działało jak należy przez ok pół roku (z podkręconym prockiem) i właśnie dziś się coś stało... Możliwe jest żebym dysk rozwalił albo coś spalił??

 

EDIT.

Właśnie wróciłem od kumpla i u niego dysk chodzi normalnie. Zaraz rozkręcę zasilacz i go wyczyszczę i być może rozejrzę się za usterką. Jak nie zasilacz to co może odcinać zasilanie komputerowi??

 

Nie mam teraz za bardzo możliwości u znajomego dysku podłączyć. Komputer chodzi tak już 3 rok bez żadnych zmian, tylko procesor podkręcałem do 3.2GHz ale wszystko działało jak należy przez ok pół roku (z podkręconym prockiem) i właśnie dziś się coś stało... Możliwe jest żebym dysk rozwalił albo coś spalił??

 

EDIT.

Właśnie wróciłem od kumpla i u niego dysk chodzi normalnie. Zaraz rozkręcę zasilacz i go wyczyszczę i być może rozejrzę się za usterką. Jak nie zasilacz to co może odcinać zasilanie komputerowi??

 

Wyczyściłem zasilacz (pełno kurzy i innego gówna) i wszystko śmiga. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Adrian19950715
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...