Skocz do zawartości

Problem po wymianie pasty i termopadów.


Recommended Posts

W skrócie wymieniałem paste i termopady w gtx970 g1 gaming po tym zabiegu temperatury zaczęły wzrastać bardzo szybko.Myślałem ze to wina że źle dokręciłem chłodzenie i źle nałożyłem pastę ale po ponownym zabiegu dalej było tak samo czyli temperatury rosły bardzo szybko az do momentu gdy karta zaczęła delikatnie zbijać taktowania.Używałem pasty mx-2.

Mam pytanie czy zbyt gruby termopad na pamięciach może powodować ze chłodzenie nie dociska dobrze do GPU?Użyłem termopadów o grubości 1mm na pamięciach oraz 1,5mm na sekcje zasilania.Jedyny pomysł jaki mi przyszedł do głowy to że termopad uniemożliwia dociśniecie chłodzenia bo jest za gruby.Niestety w moim mieście nigdzie nie ma do kupienia termopadów na miejscu a że jest piatek to ewentualne kupienie w internecie i tak bedzie skutkować dostawą na poniedziałek.

I tu mam pytanieczy cos sie może stać z tymi pamięciami gdybym zdjął ten termopad w celu zobaczenia czy uda się lepiej dokrecić chłodzenie?

Link to post
Share on other sites

W kartach graficznych stosuje się termopady 0.5mm i 1mm. Jak zapakowałeś grubsze od tych fabrycznych to nic dziwnego. W tym przypadku poprawienie fabryki poprzez grubszy termopad zadziała wręcz przeciwnie. 1.5mm możesz ewentualnie umiejscowić między PCB, a backplate i to tylko w momencie gdzie nie ma między nimi styku i backplate zamiast ściągać ciepło to je blokuje.

Link to post
Share on other sites

Zdjąłem termopady z pamięci które utrudniały dociśnięcie chłodzenia do GPU ale zostawiłem ten 1,5mm na sekcji zasilania ponieważ jak dawałem tam 1mm to mimo prób dociskania była tam widoczna szpara między termopadem a chłodzeniem.We wtorek bedą nowe termopady na pamięci i lepsza pasta termoprzewodząca. Wtedy dopiero będe mógł zobaczyć w pełni różnice w temperaturach.

Link to post
Share on other sites

Do takich zadań najlepiej użyć szczelinomierza. Albo poszukać info w necie jakie stosowano oryginalnie. Termopady nie mogą być, ani za cienkie, ani za grube. A wystarczy, że gdzieś nie będziesz miał styku na rdzeniu i nawet nie będziesz wiedział, kiedy ci karta wysiądzie.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...