Skocz do zawartości

Bardzo słaba wydajność na dość dobrym sprzęcie


Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu mam problem z wydajnością na mojej maszynie, a mianowicie żadna z gier w którą gram nie chodzi w zadawalającej mnie płynnośći.
Specyfikacja:

 

CPU: INTEL CORE I5-2300 2.80GHz
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
RAM: 8gb

Dokładniej mój problem występuje w grach takich jak League of legends, csgo, paladins, i minecraft.
Zacznijmy od gry na której najbardziej mi zależy, League of legends na którym mój sprzed wyciąga okrągłę 24 fpsy bez akcji a po dotarciu na linie aż 06, szukałem wiele przyczyn tego problemu ale nic nie znalazłem. Prosze o pomoc
 

Link to post
Share on other sites

Wcześniej działało ok i przestało, czy coś zmieniałeś? Rozdzielczość i ustawienia?

Może jakiś wirus w pc? Zajrzyj do menadżera zadań jak nic nie robisz na pc i zobacz czy jakiś proces nie obciąża procesora.

Sprawdź temperatury cpu i gpu?

Użyj MSI Afterburner i zobacz jakie jest zużycie cpu i cpu podczas gry w LOL


Jeszcze rzecz banalna, jesteś pewien że w biosie masz ustawioną grafikę na pcie a nie na igpu?

Link to post
Share on other sites

Wcześniej działało ok i przestało, czy coś zmieniałeś? Rozdzielczość i ustawienia?

Może jakiś wirus w pc? Zajrzyj do menadżera zadań jak nic nie robisz na pc i zobacz czy jakiś proces nie obciąża procesora.

Sprawdź temperatury cpu i gpu?

Użyj MSI Afterburner i zobacz jakie jest zużycie cpu i cpu podczas gry w LOL

Jeszcze rzecz banalna, jesteś pewien że w biosie masz ustawioną grafikę na pcie a nie na igpu?

Na początku fpsy trzymał sie w okolicach 60-70 na very low 

Przy podglądzie HWmonitorem zauważyłem że procesor ma 90stopni przy nie korzystaniu z niczego

SSy: https://imgur.com/a/y4kfmUu

 

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś czy wentylator działa oraz czy chłodzenie jest dobrze zamocowane i podłączone do płyty, . Sprawdź chłodzenie i daj znać. 

Nie mam mozliwosci sprawdzenia tego ponieważ mam zaplombowany komputer i gdy na własną ręke go "otworzę" to strace gwarancje (oddanie go będzie ostatnią rzeczą jaką chcę zrobić)

Jest jakiś sposób na ogarnięcie tych temperatur? 

Link to post
Share on other sites

Sprzęt na gwarancji z i5 2300 i 1050ti? Czyżby jakiś składak z allegro? 

 

Zrób skan jak radzi kolega wyżej, ale dziwne by mi się wydawało, że temperatury na poziomie 100*C występują kiedy wg HW monitora nie było nawet obciążenia powyżej 50%. Wygląda to tak, jak by chłodzenie procesora zupełnie nie działało. 

Link to post
Share on other sites

To pewnie stary poleasingowy komp z dołożoną energooszczędną grafiką ze względu na słaby zasilacz.

 

Tu żadnej infekcji nie ma, proc nie jest obciążony, problem jak koledzy mówili może być z wentylatorem lub z czujnikiem temperatury. Stawiam na to pierwsze. Może zaczep się od chłodzenia poluzował?

 

Możesz jeszcze sprawdzić programem monitorującym szybkość wiatraka na cpu, choć jak by działał to powinien być słyszalny.

Link to post
Share on other sites

Kto sprzedaje komputer dla gracza na przestarzałej platformie z 2010/2011 roku z najsłabszym modelem i5 z rodziny Sandy Bridge (32nm) i wsadza do tego GTX 1050 ti doprowadzając do sytuacji w której procek jest bardzo wąskim gardłem?

 

Za niewielkie pieniądze można kupić używane dużo lepsze procesory. Na mój gust kupowanie tak źle złożonego zestawu do gier to zostanie naciągniętym (bardziej dosadnie zostanie frajerem) - bez obrazy dla autora. No chyba, że ktoś kupił kartę za 700zł, a resztę budy dostał za darmo to inaczej to wygląda.

 

"Bardzo słaba wydajność na dość dobrym sprzęcie". Wydaje mi się, że tzw. Janusz Biznezu z OLX kupił hurtem naście/dziesiąt poleasingowych komputerów za prawie darmo, wsadził do każdego 1050 ti i zarabia na osobach nie będącym na bieżąco opowiadając: "Panie to jest dobry i wydajny sprzęt!"

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Stary, nie ma co się spinać. Takie sprzęty na allegro w nowej obudowie z windowsem kosztują po 1500zł. To i tak 5 razy lepszy wybór niż marketowe badziewia za 2000 z niskonapięciowym i3, albo te po 3500zł z 6 rdzeniami, ale GPU na poziomie 1030.

 

Ogarnij sobie zestawy marketowe https://www.mediaexpert.pl/komputery-stacjonarne/?start=20

 

I odpowiedz sobie na pytanie - kto jest frajer? - ten co kupuje zestaw za 1500zł ze starym, ale nie tragicznym i5 i przyzwoitą kartą z dołu średniej półki, czy kolo co poleciał do media expertu i zostawił ponad 5k za markowy zestaw z i7 i takim samym 1050ti, albo jeszcze gorzej dał sobie wcisnąć niskonapięciowe i5 z jeszcze słabszą kartą za 3,5k zł? 

.

Nie każdy jest entuzjastą co składa sprzęt samemu i zna się na podzespołach. 

Link to post
Share on other sites

odpowiedz sobie na pytanie - kto jest frajer? - ten co kupuje zestaw za 1500zł ze starym, ale nie tragicznym i5

Napisałem tak, bo dla mnie najsłabsza wersja i5 ze Stycznia 2011 roku do dobrej 1050 ti wydaje się tragicznym wyborem. Za 270-370zł jest sporo ofert używanych i znacznie wydajniejszych i7 2600 czy nawet i7 2600K. Za 550zł jest nowy Ryzen 2600 który ma ponad 4 razy więcej mocy. Ja osobiście za platformę na i5 2300 dał bym teraz mniej niż 1000zł.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

@Ziental

Zanim kogoś tak ocenisz zapytaj ile zapłacił za swój zestaw, autor o tym nie pisał - może dał tysiaka i uważa że zrobił dobry interes bo wszystko było używane - gpu też.

 

Niedawno w którymś z tematów o modernizacji pc ze skromnym budżetem sam polecałem kadłubek z i5 Ivy i 2x4GBGB ddr3, mobo, zasilacz z mocą 280W na linii 12V i obudową  za 320pln. Dokładając do tego np. używanego 1050ti mamy całkiem fajny pc za małą kasę.

 

Nie wiesz też ile autor postu ma lat, może to nastolatek któremu pc kupili rodzice i kupili taki na jaki było ich stać, a autor dopiero zdobywa wiedzę o komputerach???

 

Może 550pln za ryzena 2600 to połowa budżetu na cały pc autora???

Zobacz też w co autor gra?!

 

Jesteśmy tu po to aby pomagać, a nie hejtować i się wyśmiewać oraz oceniać, szczególnie kiedy nie znamy faktów i konkretów!!!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...