Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak widać po mojej sygnaturce - potrzeba upgrade :D

Na początku wchodził do gry jedynie AM3/+ i utarty schemat X4 955.

Ale tak spojrzałem na aukcję z 1156, i ceny płyt głównych porównując hmm funkcjami do AM3 wychodzą taniej, a procki też nie są masakrycznie drogie.

 

I tak się zastanawiam, czy ładować się jeszcze w 1156? Po tym, dalszego upgrade już nie planuje bo 8 wątków ahh te procki nie mają HT. No ale dalej są ciekawe :) i 6870 będą dawać radę.

 

Wyjdzie mnie drożej niż AM3 ale czy będzie to opłacalne? Oczywiście OC musi być, także jest to też argument :)

 

Co o tym sądzicie? Raczej na 1155 już kasy mi nie starczy więc zostaje jedynie AM3(+)/1156

Link to post
Share on other sites

Ale na taki i7 to za drogo wyjdzie :P

W sumie to nie zadałem mojego pytania o.O

 

Kurczę, w Intelach w sumie się nie orientuję zbytnio więc:

Czyli procek to i5 750, czy jest jakaś alternatywa do zdobycia w podobnej cenie(używka)

A jakaś płyta główna? Też bym kierował się w używkę, ale zupełnie nie wiem czego szukać

 

RAM pewnie normalnie - najtańszy, tu się nic nie zmienia w stosunku do AMD :D

Link to post
Share on other sites

A może jakis używany Phenom x4 ?

Ja np niedawno upolowałem Phenoma x4 810 z 4mb cache za 240zł czyli ponad 2x taniej niż za i5 a wydajność wydajność w grach jakoś znacząco nie gorsza ;)

Do tego jakaś mobo ~200-300zł (np MSI 870-C45 / Gigabyte GA-870A-USB3 / ASRock 880G Pro3 - wszystkie z obsługą Buldożerów.)

 

I za przysłowiowe grosze masz całkiem szybką platformę :)

Link to post
Share on other sites

Głupim wyborem również nie jest i3, ale to już tylko do OC.

W 2 rdzenie już się nie chcę pakować, wtedy wolałbym X4 955

 

 

A może jakis używany Phenom x4 ?

Ja np niedawno upolowałem Phenoma x4 810 z 4mb cache za 240zł czyli ponad 2x taniej niż za i5 a wydajność wydajność w grach jakoś znacząco nie gorsza ;)

Do tego jakaś mobo ~200-300zł (np MSI 870-C45 / Gigabyte GA-870A-USB3 / ASRock 880G Pro3 - wszystkie z obsługą Buldożerów.)

 

I za przysłowiowe grosze masz całkiem szybką platformę :)

 

No właśnie nie wiem, a za te 300zł mobo pod Intelem jest już ładne, a w AMD jeszcze w takim low-endzie się siedzi :P

 

 

A na 1155 jak brać to tylko 2500k, a ten trochę kosztuje...

Link to post
Share on other sites

To już lepiej nowego 955.

 

Praktycznie to samo za 120zł taniej - IMO dobra opcja

 

No właśnie nie wiem, a za te 300zł mobo pod Intelem jest już ładne, a w AMD jeszcze w takim low-endzie się siedzi

 

IMO na odwrót właśnie - za 300zł kupisz niezłą płytę AM3+ z obsługą buldożerów a na Intela jakąś przeciętną używkę
Link to post
Share on other sites

Ja mam i5 760 i jestem bardzo zadowolony, po oc do 3,6-4.0ghz w zależności od gustu i potrzeb :) śmiga jak rakieta. Teraz co prawda bardziej opłaca się kupić 1155 socket, ale jak coś to warto. Na pewno szybszy jest to procek od phenomówIIx4, bo to z testów wynika i łatwo sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Testowałem procka na 3,8-4ghz, teraz mam 3,6ghz ze względu na lato i temperatury i nic mu zarzucić nie mogę. Wszystko śmiga bez problemu. Idle 35-45stopni w zależności od temperatury na polu, w grach maks 55 stopni na chłodzeniu noctua nh-u12pse2. Do zwykłego użytku wystarcza zupełnie. Jedynie przesiadka z socketu 775 na 1155 ma sens. A z 1156 po oc na 1155 to kompletna głupota. i5 760 to zawalisty proc, a dla 10fps więcej w grze niewarto dpłacać :)

Link to post
Share on other sites

Jak bys byl chetny to mam i7 860 & dfi lanparty dk p55-t3eh9 4,2 stabilnie. Wiecej nie moge wycisnac, wiadomo moje patrioty Cl9 1333 :wariat:

 

Taki zestawik to już miazga.

Tylko że cena... Za tyle co kolega proponuje, mam cały zestaw pod AMD z dwoma Phenomami :wariat:

Więc nie wiem czy aż tyle by się opłacało dopłacać, mając na uwadze że 1156 jest już martwe

Edytowane przez JoHnNy08PL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...