Skocz do zawartości

Czy jest sens dorzucać dodatkowe 4GB ram


Recommended Posts

Złożyłem ostatnio PC.
MSI B450-A PRO MAX
Ryzen 5 3600
Ballistic 2 x 16gb 3200

A teraz pytanie 
Mam 4gb Ram HyperX 2400 czy w ogóle dorzucać to do zestawu czy nie ma nawet sensu się bawić. Nie do końca wiem jak z tym dorzucaniem słabszego ramu.

Pytanie drugie. (Jeżeli w przypadku pytania pierwszego odpowiedz będzie brzmiała że nie ma sensu)
Powinienem mieć dwie takie kości (co prawda aktualnie nie mogę drugiej znaleźć). Jeżeli znajdę drugą kość to dokładać ją do zestawu czy również nie ma sensu?

PC głównie do pracy i czasem w coś do pogrania

Link to post
Share on other sites

Wolniejsze kości będą spowalniać i lepiej żeby wszystkie były takie same, tzn jak masz ballistic to najlepiej żeby były te same kości z tą samą prędkością żeby nie stracić na stabilności i wydajności a 16gb ci spokojnie starczy

 

Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites

Doprecyzujmy co Ty tam teraz masz (odpowiedz na pierwsze pytanie brzmi : nie ma sensu kość 4gb sprzedaj).

 

Wpisałeś 2x16gb a potem piszesz, że nie możesz znaleźć drugiej takie kości - wnoszę zatem, że masz 1x16gb. that's right?

 

 

 

PC głównie do pracy

 

 

rozwiń proszę na czym pracujesz i czy potrzebujesz >16gb.

 

I teraz w zależności 

 

#1 jeśli przyda Ci się do pracy większa ilość ram to szukaj kości 16gb i nie musi być koniecznie tego samego producenta ale żeby miała zbliżone parametry i najważniejsze że by był to ten sam "rank" - przypuszczam, że ta 16gb którą masz to Dual rank (pamięć dwustronna) podaj numery z nalepki to Ci to potwierdzimy.

 

#2 Jeżeli nie potrzebujesz >16gb ram to skłaniałbym się ku sprzedaży tej kości 16gb a zakupie 2x8gb crucial LT które można ponieść na twojej konfiguracji do 3600Mhz.(OC). Dlaczego? dlatego że w tym momencie ram pracuje w single channel.

I jeżeli grasz w cokolwiek to sporo tracisz, co do pracy to w zależności od softu.


W przypadku zakupu ramu polecam robić to przez internet z możliwością zwrotu - bo jeśli coś jednak nie zaskoczy zawsze możesz ją odesłać. 

 

Dobra bo chyba nie zrozumiałem, pytasz czy jest sens szukać drugiej takiej samej kości 4gb żeby obsadzić pozostałe dwa banki i mieć łącznie 40gb, wg mnie nie.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

 

Dobra bo chyba nie zrozumiałem, pytasz czy jest sens szukać drugiej takiej samej kości 4gb żeby obsadzić pozostałe dwa banki i mieć łącznie 40gb, wg mnie nie.

40GB pamięci RAM to trzeba być magikiem, żeby uzyskać :)

 

Te małe kości są wolne, sprzedaj je.

Link to post
Share on other sites

Radzę nie mieszać pamięci, bo ciężko będzie je wszystkie uruchomić. Jeśli chcesz mieć więcej ram to lepiej sprzedać wolniejsze kości i dokupić identyczne ramy z obecnie posiadanymi. Nie widzę w specyfikacji Twojego zestawu SSD. Jeśli go nie posiadasz sprzedaj kości i kup a odczujesz różnice w działaniu swojego pc. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...