Skocz do zawartości

Która z tych płyt do 300 zł pod AMD jest lepsza


Recommended Posts

Są to najbardziej budżetowe konstrukcje pod najsłabsze Ryzeny.

Najpierw powiedz nam proszę, jaki procesor planujesz tam wsadzić. Jeżeli np 3200G, to wszystko jedno, te dwie płyty oferują w tym zakresie identyczne parametry.

 

Nic mocniejszego do tych płyt nie radziłbym instalować, ponieważ posiadają kiepską, a do tego pozbawioną chłodzenia sekcję zasilania procesora, czyli przy większym poborze prądu będzie się ona strasznie grzać, a może i przegrzewać.

Link to post
Share on other sites

Hej jak w temacie

 

https://www.morele.net/porownaj/4780973,4141320/42/0/

 

Czy ktoś z was miał styczność szczególnie z płytą " Płyta główna Asus PRIME B450M-A" bo z Płyta główna Gigabyte B450M DS3H już tu trochę poczytałem informacji na jej temat.

żadna z powyższych - weź sobie coś od Msi na b450m (np Bazookę czy Mortara z tych tańszych) to w przyszłości nawet coś 8 rdzeniowego tam wsadzisz bez strachu, że ci się sekcja zagrzeje

Link to post
Share on other sites

Są to najbardziej budżetowe konstrukcje pod najsłabsze Ryzeny.

Najpierw powiedz nam proszę, jaki procesor planujesz tam wsadzić. Jeżeli np 3200G, to wszystko jedno, te dwie płyty oferują w tym zakresie identyczne parametry.

 

Nic mocniejszego do tych płyt nie radziłbym instalować, ponieważ posiadają kiepską, a do tego pozbawioną chłodzenia sekcję zasilania procesora, czyli przy większym poborze prądu będzie się ona strasznie grzać, a może i przegrzewać.

Stek bzdury osoby, która tych płyt na oczy nie widziała!

Tak się składa, że jestem użytkownikiem płyty B450M DS3H i choć jest to budżetowa płyta główna świetnie daje sobie radę nawet z 16cores. 

Miałem na tej płycie 3 miesiące Ryzena 7 1700 podkręconego do 3.7Ghz 1.28v na wszystkich wątkach i sekcja zasilania po 4 godzinnym renderingu dobijała do 75C. Dużo? 

Obecnie na płycie siedzi Ryzen 5 3600 4.2Ghz 1.37v i sekcja zasilania po mocnym katowaniu renderingiem łapie 61C.

Sekcja zasilania na tej płycie głównej jest nie wiele słabsza niż na B450Gaming

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Będzie to procek 3200G albo 3400G lecz bardziej ten pierwszy, te płyty w promocjach można za 270 zł dostać a tę z asusa nawet widzę po 250 w innym sklepie trzeba się liczyć jeszcze z tym, że będę musiał wgrać bios. Czekam na nowy płyty pod Ryzen 3000+; ale nie wiem czy się do czekam bo planowałem w grudniu góra styczniu kupić płytę główną, komputer będzie tylko taki bardziej stacjonarny bo będę wyjeżdżał, więc nie będzie mi potrzebna do niego karta grafiki,a z drugiej strony bym chciał sobie np wiedźmina 3 pograć w 720P chociaż nie potrzebuję 60 klatek głównie bawię się grami strategicznymi jak eu4 czy FM2017. I tak nawet myślałem o 3400 G, ale dość duża jest różnica do 3200G (250 zł) Procek kupić chcę po płycie głównej, resztę podzespołów już mam z zasilaczem 600W

 

ps najchętniej bym poczekał na nowe płyty główne te b550, ale nie wiem czy one wyjdą do końca roku

Edytowane przez Mikro222
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...