Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pomożecie wybrać coś pod i5 2500k?

Szczerze powiedziawszy ostatnio dużo czytałem recenzji opinii, ale im więcej wiem tym mam większy mętlik w głowie :P

Najbardziej mi zależy na tym by wybrać dobrą płytę i kartę graficzną bo z resztą poradzę sobie już sam :)

Nie wiem w jaki czipset celować czy Z68 czy może P67. Komputera będę używał do gier jak i do grafiki (Photoshop i programy 3d). Z tego co słyszałem karty do gier nie zbyt ciekawie się spisują do grafiki 3D i odwrotnie więc chciałbym coś pomiędzy ;)

Karty które mnie interesują to z serii 560

Asus GeForce GTX 560 DCII OC 1024MB GDDR5

MSI GeForce GTX 560Ti Twin FrozR II OC

Gigabyte GeForce GTX 560Ti OC 1024MB

Jaka płyta by była dobra? Planuje kupić jeszcze jakiś nie duży SSD chyba 64 GB jeśli taka informacja miałaby w czymś pomóc ;)

Aaa i zasilacz będzie XFX Pro Series 650W 80+

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Komputera będę używał do gier jak i do grafiki (Photoshop i programy 3d).

A jakich to programów do 3D masz zamiar używać ? :o

 

3DS Max,MAYA,XSI,Cinema 4D,czy coś lajtowego typu Blender. :menda:

 

Z tego co słyszałem karty do gier nie zbyt ciekawie się spisują do grafiki 3D i odwrotnie więc chciałbym coś pomiędzy ;)

 

Do tych programów powyżej najlepiej spisuje się zestaw z...najlepszym PROCESOREM na jaki ciebie stać - bo końcowe renderowanie to praca TYLKO dla procesora.

A więc jak do tych programów to raczej zestaw: najmocniejszy procesor + byle jaka karta + byle jaka płyta główna + pamięci byle jakie, aby JAK NAJWIĘCEJ.

 

Tyle, że ty na pewno nie będziesz trzepał kasy na komercyjnych filmikach 3D o 'd.u.p.i.e marynie' jak to robi Bagiński to i karta graficzna jaką wybrałeś będzie dobra.

 

Kilka programów 3D ma preferencje co do karty graficznej i one bardziej są profilowane na NVIDIA z CUDA niż ATI, ale ty na pewno tych programów nie bedziesz używał to nie masz co się martwić o kartę.

 

ATI jak i NVIDIA tak samo będą się sprawdzały w 3DS MAX przy pracach jakie będziesz robił. :D

 

Oczywiście są karty specjalistyczne ATI FireGL i NVIDIA Quadro ale to inna bajka. Nie dla wszystkich dostępna. :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...