Skocz do zawartości

AMD 955 3.8 temperatury i Napiecie


Recommended Posts

Witam zrobilem test AMD 955 na 3.81 Ghz w OCCT na 20 i moj wynik to 56*C. Narazie na lato zdjelem bok bo byla masakra raz 59*C z byle samej gry. Moje chlodzenie to mugen 2 i pisze to chyba z 5 raz ale moim zdaniem one sa za duze. Napiecie 1.336. Wiatrak 1400 Obrotach. Ogolnie ten test byl rowny gta 4 z gra kolo 2h+. Pasta jest swieza zalman stg-1. zasilacz fortron 400-60 GHN. A teraz na temat co moge zrobic zeby obnizyc te TEMP. w stresie Proc krecony 231x16.5 i nie wiem czy dam rade cos wiecej z tego wycisnac. Plyta glowna msi 870-c45. Moze ktos ma podobne chlodzenie i podobnie podkrecony procek i ma nizsze Temp prosze o wypowiedz. Daje screeny z Testu

 

 

 

IDLE na start 36*C po wylaczeniu programu gry rzadko spada ponizej 40*C pare razy bylo po 38*C tak to 40*C-42*C zalezy od pogody

STRES najwiecej dostrzeglem ktorego dnia z zakrecona buda 59*C po wylaczeniu Leauge of Legends no i dzis po Tescie 56*C a tak to 49*C-52*C nie wiecej

 

http://imageshack.us/g/811/2011060918h09cpu1.png/ Galleria 4 zdjec

 

Z Gory dziekuje I pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam 545 3,4GHz i temp dochodzi do 48* max. Na boxie wentyl ustawiony na 3 stopień (z zakresu 1-9). Spróbuj zwiekszyć obroty o jakieś 20% ciekawe co z tego wyjdzie :pajac: .Według mnie 52* to nie jest nic wielkiego

Link to post
Share on other sites

to ze kawal metalu z wiatrakiem(chodzi o tego mugena) jest na procu,nie znaczy ze bedzie niska temperatura!problem moze byc,i zdaje sie jest,w obiegu powietrza..powinienes miec bude zamknieta aby nie zaklocac cyrkulacji,natomiast z przodu obudowy zalozyc wentylek wtlaczajacy powietrze.z tylu zas(lub u gory/z tyly(zalezy jaka obudowa)) powinno byc cos,co wydmuchnie nadmiar cieplego powietrza..

moze daj jakas fotke swojej obudowy w srodku,to bedzie latwiej cos doradzic.btw swierza pasta..musisz wiedziec,ze nawet najlepsza pasta dopiero po kilku dniach "dziala" tak jak powinna,innymi slowy trza ja troszke"wygrzac".no i czy aby napewno precyzyjnie zalozyles radiator?

Link to post
Share on other sites

powinno być tak na radiatorze z jednej strony wiatrak wciągający powietrze natomiast z drugiej strony wiatrak wyciągający powietrze.

http://img51.imageshack.us/img51/8035/s5001518.jpg

 

 

w takiej konfiguracji na moim chłodzeniu SILENTIUMPC Fortis + 4 Enermax T.B. Silence UCTB12 oraz procku phenom II x4 945 @3,6GHz mam w idlu temperatura pokojowa + 2-3 stopnie natomiast w stresie nie przekracza 45 stopni po lekkim oc :)

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...