Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam problem z diagnostyką problemu.

Posiadam komputer złożony z  i5 4670,gtx 770,płyty głównej Gigabyte B85M-D2V,ram 8gb HyperX ddr3 oraz zasilacza OCZ ZS 550W.

Problem rozpoczął się od włączenia forzy horizon 4.Na start przywitały mnie artefakty.Nie było to pierwsze włączenie gry.Wcześniej komp sprawował się bezproblemowo.Postanowiłem zresetować komputer lecz niestety już nie wstał.Dochodziło tylko do ciągłego resetowania.Pierwsza myśl system padł lecz miałem pod ręką drugi dysk z Windowsem i tam również problem występował.Postanowiłem więc wypiąć kartę graficzną  i ponownie spróbować uruchomić kompa na integrze.Wszystko przebiegło pomyślnie,komputer normalnie się uruchomił więc uznałem,że grafa padła i na tym skończyłem moje poszukiwanie problemu.Nie wymieniałem grafiki,ponieważ od dawna już praktycznie komputer stoi nieużywany w celach gamingowych, jedynie filmy,internet lecz pewnego dnia postanowiłem zagrać sobie w poczciwego countera strike 1.6. Wszystko było w porządku i postanowiłem sprawdzić czy integra da radę z CS GO.Niestety od razu po włączenie CS-a powitały mnie artefakty.Są one od samego początku już w menu.Obraz miga czarne kreski i tego typu sprawy.Zaczynam się  zastanawiać czy winowajcą nie jest zasilacz,ponieważ na mniej wymagających grach problem nie występuje a gdy  komputer potrzebuję więcej mocy to zaczynają się artefakty. W ramach testu sprawdziłem kompa OCCT.Nie zresetował się lecz procek i integra mocno się grzały.Niestety nie mam miernika,żeby sprawdzić napięcie zasilacza.Dodam,że jest to najstarsza część zestawu kupiona we wrześniu 2012 roku.Może zle oceniłem sytuacją stawiając na padniętą kartę graficzną.Macie może jakieś pomysły ? :)

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem kości ram,ponieważ mam 2x4 Gb to po 1 kości uruchamiałem i na każdej konfiguracji były artefakty.Przy wpięciu grafiki na ssd komputer nie odpala się.Ciekawi mnie jedynie fakt,że po wymianie ssd na hdd i wpięciu grafiki komputer się uruchamia lecz mimo zmiany w biosie na gtx to komp startuje na integrze.OCCT wykrył niby gtx 770 lecz wszędzie indziej pokazuje intel graphics.Niestety nie mam zbytnio jak sprawdzić czegoś więcej bo komp na hdd odpala się jakieś 10 minut a chodzi tragicznie.Obstawiam zasilacz lecz dziwi mnie odpalenie systemu na hdd a na ssd nie.Ssd działa bezproblemowo po wypięciu gtx-a.Jestem za kupieniem nowego zasilacza ale niestety nie posiadam innego w celu sprawdzenia. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...