Skocz do zawartości

Pytanko dotyczące układu LC


Recommended Posts

Witam :P

 

Mam takie dość proste pytanko :)

 

Kumpel projektuje obudowę własnego tworu i ma pare pytań ,a ponieważ ja znam portal zajmujący się takimi pytaniami to go wyręczyłem :menda:

 

Na początek konfig ziomka:

Mobo:Asus Maximus III GENE mATX :] szczerze nie wiedziałem że mają coś z RoG w mATX

RAM:Na razie nie wiadomo ,ale będą to na bank cztery kostki po 2GB lub 4GB zobaczymy jak budżet

CPU Phenom II X4 955

GPU:HD6970 referent (bo blokisą tylko na referenty)

Dysk:Jakieś 2.5 calowe (żeby zajmowały jak najmniej miejsca)

 

No i to wszystko czas na pytania ^^

 

Pytanie pierwsze:

 

Czy dwie chłodnice 2x120mm 60mm grubości Phobya G-Changer 240 Ver. 1.2 Black dadzą rade zeby schłodzić HD6970 i Phenoma II X4 955 +-wszystko będzie pewnie podkręcane :P

 

Drugie pytanie:

 

Czy dwie wyżej wymienione chłodnice ułożone w kanapke tzn.jedna nad drugą będą miały (na pewno) mniejszą wydajność ,ale czy będzie ona aż taka duża gdyby chłodnice byłyby osobno? Wentyle to najprawdopodobniej Slip streamy od schythe jakieś wolno obrotówki.

 

I trzecie:

 

Jak pompka do tego :P

 

On coś tam bręczał o EK Water Blocks EK-DCP 2.2 ,chyba że macie/znacie coś lepszego w cenie do 150zł. To będzie prosty układ tzn.CPU + GPU i pamięc RAM choć do tego ostatniego trzeba zrobic blok na zamówienie i tu pojawia się czwarte pytanie :]

 

Znacie kogoś kto robi takie bloki :-> Coś kojarzę że na PClabie ktos tam takie rzeczy majstrował ale nie moge dojść kto :P

Link to post
Share on other sites

AD.1 Powinny starczyc, nie bedzie tu rewelacji, ale sobie poradza.

AD.2 Przy tych chlodnicach jednak trzeba je oddzielnie ulozyc, albo dac "mocne" wentylatory.

AD.3 Mysle ze ta EK pompka moze byc za slaba, poszedlbym raczej w cos typu Laing DDC/Swiftech MCP350

 

Co do blokow na RAM, po co?

np. http://www.koolance.com/water-cooling/product_info.php?product_id=860

Link to post
Share on other sites

Nie nie chodziło mi bardziej o jeden duży blok na RAM który obejmował by wszystkie cztery moduły/sloty. To by zaoszczędziło chaosu w wężykach i byłby jeden wlotowy i jeden wylotowy. Pamiętam że kiedyś była recka dotycząca WC i tam były takie bloki tzn jeden blok na sześć slotów tylko nie pamiętam użytkownika ,a chłodnice będą ułożone pionowo i będzie taki schemat że powietrze zasysane ze środka budy. A więc tak:

 

Środek budy - wentyl - chłodnica - wentyl - chłodnica -

 

Pomiędzy nimi jak mówiłem będą jakies Scythe 120mm Slip Stream Slim 1200rpm albo wolniejsze skręcone tak na 500rpm żeby w razie potrzeby były wstanie przedmuchać trochę. Ten Laing/Swiftech fakt jest o niebo mocniejszy ,ale to już inna liga jakościowa wydajnościowa i cenowa ,ale nie wiem czy warto nie kupić porządnej pompy niż potem się się sr**ć

Link to post
Share on other sites

Kurde ale te slipy to najcieńsze przecie :D I w jakim sensie sobie nie poradzą?? że za mało dmucha czy co :P

 

A co do bloków tu masz na samym starcie taki http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Chlodzenie_przy_4%2C0_GHz_-_woda_vs_powietrze-2952.html o taki blok mi chodzi tylko są to samoróbki i ktoś na PClabie to robił tylko nie wim kto :/

Edytowane przez Zen...
Link to post
Share on other sites

Wlasnie wydaje mi sie, ze skrecone beda za slabo dmuchac :)

 

Wydaje mi sie, ze ten blok co tam pokazales to jest cos takiego:

 

http://omniserver.pl/duniek/WATERBLOCKS/CORSAIR%20RAM%20WB/plexi.jpg

 

I robi to Duniek, aczkolwiek sa tez produkty EK :)

 

np.

 

http://www.angela.pl/galerie/e/ek-water-blocks-ek-ram-d_20094.jpg

 

Aczkolwiek do obydwu potrzeba pamieci Corsair ;)

Edytowane przez GreQonE
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Ja polecę mcp 350 albo mcp ze zmieniona elektronika na 10W bo te 18w sa bardzo mocne i strasznie głosne;) albo d5 ma wbudowana regulacje co jest bardzo dużym ułatwieniem. Warto pomyśleć o rezerwuarze by łatwo napełniać układ oraz jakimś kontrolerem obrotow do wentylatorów, ew. pompki jesli by była mocna i głosna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...