Skocz do zawartości

Sprawdzenie zestawu z listy X-KOM photoshop + gry


Recommended Posts

Witajcie,

 

Bardzo proszę aby zerknąć na zestaw który zamierzam zamówić jeszcze w tym tygodniu.

 

https://www.x-kom.pl/lista/rni21saxt

 

Zastosowanie to Photoshop, LR oraz gry w rozdzielczości 1920x1200

 

Ze starego komputera przeniosę tylko dwa dyski 2TB na archiwum danych.

Największy zgryz mam odnośnie dysku M2 nie wiem czy to dobry dysk i na ile awaryjny.

Płyta ma dwa wyjście M2 i chciałem oba wykorzystać i niebawem dokupić kolejny dysk.

 

Będę wdzięczny za szybkie info.

 

Pozdrawiam,

Radek

Link to post
Share on other sites

Dysk SSD jest jak najbardziej ok.

 

Drugi slot m2 nie będzie działał w trybie 3.0 x4 a maksymalnie 2.0 x4 (prędkości rzędu 1500-1600 MB/s szczytowo). Nie widzę sensu dopłacać do tej płyty względem B450 Tomahawk MAX.

 

To mnie trochę zamartwiłeś nie wiedziałem że na tej płycie drugi M2 jest słabszy... to nieco traci sens.. czy X470 daje mi coś względem x450 ? Lepsza sekcja itp ?

 

 

Co w tym PS/LR robisz?

 

Tu i tak przy 16GB RAM koniecznie osobny SSD pod scratch disk/temp, system/soft na jednym 256GB, <512GB na robocze katalogi, scratch, MOBO z dwoma złączami M.2.

 

PS obróbka plików raw 24 mpix czasem kilka warstw.

 

Możesz mi jaśniej opisać drugą linijkę ;)

Link to post
Share on other sites

O @3ndurek - gratuluję promocji ;)

 

@Radek

Taki np B450 Tomahawk MAX lub Mortar Max mają fazowo niemalże identycznie sekcje zasilania jak wybrany przez Ciebie X470 ale jednak trochę lepiej chłodzone (zobacz sam na radiator na VRM). Jeżeli chcesz 2. dysk na pełnym paśmie puścić musisz go posadzić przez adapter na 2. slocie pcie X16.

Link to post
Share on other sites

 

 

Możesz mi jaśniej opisać drugą linijkę

Po prostu nie trzyma się systemu na tym samym SSD na którym są pliki robocze, to samo z dyskiem pod scratch bo Windows 10 zawsze coś mieli w tle, inne procesy co zabija wydajność i tnie transfery, poza tym scratch disk przy 16GB RAM must have.

Tempy to pliki tymczasowe które są tworzone co otwarcie/zmiany projektu, musisz sobie przydzielić dysk Ilość miejsca ~30-40GB pod scratch w ustawieniach PS/LR.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...