Skocz do zawartości

Słaba jakość video po wrzuceniu na YT


Recommended Posts

Witam :) Na samym, początku nie wiedziałem dokładnie gdzie wrzucić ten post, więc jeśli pomyliłem działy to przepraszam. A teraz do rzeczy. Może, ktoś miał podobny problem. Surowy film, nagrany w bardzo dobrej jakości po wrzuceniu na serwis YouTube, wygląda jakby został bardzo obcięty na jakości. Czy youtube tak obcina jakość? Dodam, że próbowałem renderować film z różnymi kodekami, bitrate-ami i ciagle to samo. Film, który tutaj wam pokazuje, to surowy plik z najlepsza jakością , nagrany Shadowplay.

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam :) Na samym, początku nie wiedziałem dokładnie gdzie wrzucić ten post, więc jeśli pomyliłem działy to przepraszam. A teraz do rzeczy. Może, ktoś miał podobny problem. Surowy film, nagrany w bardzo dobrej jakości po wrzuceniu na serwis YouTube, wygląda jakby został bardzo obcięty na jakości. Czy youtube tak obcina jakość? Dodam, że próbowałem renderować film z różnymi kodekami, bitrate-ami i ciagle to samo. Film, który tutaj wam pokazuje, to surowy plik z najlepsza jakością , nagrany Shadowplay.

 

 

 

YT psuje jakość filmów.Jedynym wyjściem żeby filmy wyglądały lepiej to:

- w panelu sterowania nvidia,zaznaczyć DSR - wszystkie współczynniki,ustawić rozdzielczość w grze na wyższą i jak sprzęt twój pociągnie to nagrywać w 1440p - będzie ok a jeszcze lepiej (żyleta) w 2160p

 

FHD obraz jest ok na YT tylko z kamer,aparatów,telefonów,gopro itp urządzeń zewnętrznych.W grach nie uświadczysz takiej jakości,pojawia się pikseloza przy dynamicznych scenach.

Edytowane przez były69
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

były69, dzięki za odpowiedź, zastosuję się do Twoich zaleceń. Możesz jeszcze powiedzieć, w ktorym miejscu znajduje się DSR? Spróbujemy i wrzucimy jeszcze coś.

Co ciekawe, po skonwertowaniu w Vegasie, z bitrat-em od 30.000.000 do 32.000.000, przy rozdzielczości właśnie 2560x1440, po godzinie od wrzucenia YouTube, przerobił mój film na VP09 :

https://www.youtube.com/watch?v=iYR8lcK2ZO0&t=4s

Edytowane przez Kaynz
Link to post
Share on other sites

Nagrywam np GeForce Experience

W panelu sterowania Nvidia / Zarządzanie ustawieniami 3D / DSR - współczynniki masz Off - włącz zaznaczając wszystkie kwadraciki.

DSR - gładkość zostaw 33%

 

Ustawiasz wyższą rozdzielczość w grze np przy obecnie niższej rozdzielczości natywnej.Tylko przed wysłaniem filmu na YT sprawdz w właściwościach w jakiej rozdzielczości został nagrany,ponieważ nie które gry nadal nagrywa w rozdzielczości natywnej twojego monitora,wtedy musisz zmienić natywną swojego monitora na wyższą tj np w Assetto Corsa.

Nagrany film wystarczy przyciąć i wrzucić na YT.Ja wrzucam materiał nagrany z GE prosto na YT.Staraj wrzucać dynamiczne sceny (nawet kosztem niższych ust. w grze jeśli sprzęt słaby) jak wyścigi w wyższej rozdzielczości (4K) ominiesz wcześniej wspomnianej pikselozy.gry typu strzelanki wystarczy (1440p)

 

Ostatni film tnie albo ja mam coś z netem i pojawia się wczęśniej wspomniana pikseloza jak jedziesz szybko,zastosuj się do moich zaleceń bez konwertowania a będzie dużo lepiej :) a edytować film przycinać itp możesz na swoim kanale YT.

Edytowane przez były69
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...