Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ; )

Potrzebuję kilku propozycji jaki aparat wybrać. Ma to być dla uczennicy technikum (fototechnik) i kosztować w granicach 2500-3500zł ; ) Doradźcie też, czym kierować się przy wyborze lustrzanki. Z góry dziękuję za wszystkie propozycje i pomoc :D

Link to post
Share on other sites

wszystko zależy od tego czego potrzebuje uczennica, ale nie wydawałbym tyle na body z bezużytecznym "kitem" zamiast obiektywu tylko podzielił środki tak by oba elementy aparatu miały ręce i nogi, a zakup przyzwoitego obiektywu to 1,5-2k zależy jeszcze do jakiego body i do czego miałby służyć

Link to post
Share on other sites

Kit wcale nie jest taki zły. Ja kupiłem D5000 + 35/1.8 i brakowało mi szerokiego kąta. Dokupiłem kita na allegro i gra gitara.

 

Ogólnie też polecam Canona 500/550D - można tanio dokupić stałkę 50. Tańsze Nikony niestety nie mają silnika w body i tania stałka odpada.

 

Pentaxy też wymiatają, ale tutaj jest trochę mniejszy rynek wtórny. No i podobno nie wyświetla aktualnie używanego pola ostrości, co jest trochę niefajne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

do 3,5k ciężko będzie się zmieścić jednocześnie z dobrym body i z przyzwoitym obiektywem, ponieważ (jak wspominałem) oba te elementy lubią kosztować po 2k i więcej, sugerowany Cannon 550D to już dobry sprzęt, podobnie jak każdy inny Sony lub Nikon w tej samej kategorii cenowej 2-3k za body

 

co do obiektywu to wiele zależy od tego, do czego ma służyć, za dobry zamiennik "kita-shita" trzeba dać od 1,5 do 2k, bardziej specyficzne obiektywy to już wydatek rzędu 2-3k, podczas gdy fajny teleobiektyw to już ok 5,5k i to nie mówię o drogich "oryginałach" tylko tańszych (lecz nadal bardzo dobrych) obiektywach Sigma czy Tamron

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jedź z córką do sklepu z dużym wyborem aparatów (nawet Media Market będzie dobry do tego !)i kup to co córce się podoba, to co sama wybierze - tak 'na wygląd'. :P

 

To na 100% będzie to najlepszy aparat dla córki. :jupi:

 

A jak porobi już zdjęcia i one będą w miarę dobre to dopiero będzie wiedziała na przyszłość jaki aparat będzie lepszy od tego co go już ma. :D

 

Prawda jakie to odkrywcze ?

 

Podniecanie się, że ten aparat ma to a tamtem ma tamto to PIERDOŁY dla tych co nigdy nie zrobili ani nie zrobią żadnego 'ładnego' zdjęcia. :o

Oni zbierają tylko sprzęt - nie robią żadnych zdjęć i nigdy robić nie będą bo nie umią robić 'dobrych w miarę zdjęć' (to widać na wszystkich forach o aparatach !).

 

Podniecają ich tylko zaawansowane opcje w aparacie i to najczęściej tylko teoretycznie. :pajac:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...