Skocz do zawartości

Komputer do obróbki filmów 4K - do 4700


Recommended Posts

Witam, zostałem poproszony o złożenie zestawu do obróbki filmów 4K dla znajomego i prosiłbym o opinię na temat tego zestawu oraz ewentualnie porady co zmienić itp. Z góry dzięki za pomoc ;) 

 

  • Zastosowanie komputera: Obróbka filmów 4K + jakaś gra pewnie się zdarzy
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4700 PLN
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Niebawem, myślę, że w przeciągu najbliższych 2 tygodni
  • Których części potrzebujesz?: Sama buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking): raczej nie, ale tego nie wiem dokładnie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: WQHD, model iiyama G-MASTER GB2760QSU-B1
  • Specjalne wymagania: przeszklona obudowa z ledami
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nie
  • Własna propozycja zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/590641f2/
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą): czekam na Wasze opinie
Link to post
Share on other sites

W jakim sofcie ta obróbka 4K, z czego materiały, Bitrate/Framerate, długość?

 

2700X do jako takiej obróbki się średnio nadaje patrząc na to co oferuje Intel z obsługą Quicksync dzięki iGPU, które też przy WIndows 10 daje natywne wsparcie systemowych kodeków, sam QSV dużo krótszy czas eksportu/renderingu nawet względem CPU 8C/16T i w rezultacie taki i5 8400 jest pod tym względem lepszy od tego Ryzena.

 

Co do zestawu, przepłacony RAM, RX 580 w cenie praktycznie GTX 1660, nieopłacalny PSU, taniej lepszy jakościowo Seasonic Focus Gold 550W nadal z ogromnym zapasem mocy.

Dyski lezą, przy obróbce osobny SSD pod system/soft i na odczyt surówki, cache/temp/preview.

Link to post
Share on other sites

@3ndurek Dzięki za odpowiedź, niestety nie dostałem powiadomienia i dopiero teraz zobaczyłem.

Głównie soft od Adobe (Premiere Pro). Filmy z drona (Mavic 2 Pro) i aparatu Sony (a7mk3 lub mk4).

Co do dysków to klient mówił, że mu nie potrzeba innych, bo ma zewnętrzne.

Co do zasilacza raptem 4zł taniej ten Seasonic :D 

 

Jestem otwarty na Twoje propozycje odnośnie nowego zestawu ewentualnie ;)

Edytowane przez 19Szumi10
Link to post
Share on other sites

Zamiast 2700X zdecydowanie wydajniej jest brać używanego i7 8700, masz iGPU, a więc akcelerację QSV, duży krótszy czas renderingu/eksportu, natywne wsparcie systemowych kodeków spod Windows 10.

 

https://proline.pl/koszyk/7f0505eb do tego używany i7 8700

32GB RAM z opcją rozbudowy, SSD NVMe 256GB system/soft, SSD 1TB odczyt surowego materiału, robocze katalogi, scratch/temp/preview, wydajniejszy GTX 1660, PSU nadal z zapasem mocy na topologii DC-DC z cichym wentylatorem i 5 letnią gwarancją.

Fera 3 do procesora co by było chłodniej i ciszej.

 

Jak chcesz zaoszczędzić kilka dych na GPU w xkom na promocji jest Asus Dual GTX 1660 za 960zł

Co do płyty, tu i może być Asus Z370-P-II za 450zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...