Skocz do zawartości

Huawei Matebook D14 - głośny wentylator


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu używam laptopa Huawei Matebook D14. Wszystko działa świetnie, jednak kilka dni temu wentylator zaczął jakby buczeć. Gdy się już uruchamiał to było słychać tylko lekkie "dmuchanie" a teraz hałas jest zauważalnie słyszalny. Co mogę zrobić aby temu zaradzić? 

 

1.Konfiguracja komputera: Huawei Matebook D14 - Ryzen 5 2500U

2.System operacyjny: Windows 10 64-bit

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: -

4.Używany program antywirusowy: AVG

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: -

6.Informacje dodatkowe: -

Link to post
Share on other sites

Buczy ale działa i dmucha, czy jest wyraźnie słabszy?

Ten temat jest szerzej znany:

https://www.reddit.com/r/Huawei/comments/a3iux1/help_huawei_matebook_d_14_always_fan_noise/

https://www.infofuge.com/huawei-matebook-d-fan-noise-problem-fix/

Sprawdź temperatury na podzespołach np. programem HWMonitor. Jeżeli będą wysokie, trzeba zmienić pastę termalną i wyczyścić laptopa (jak sprzęt jest na gwarancji to oddać), sprawdzić czy jakiś paproch nie blokuje wiatraka, ewentualnie zrobić undervolting. Ostatnią ewentualnością jest wymiana wiatraka na nowy.

Edytowane przez DcX82
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

U mnie też tak było. Widać kiepski wentylator stosowany w tym modelu. U mnie pomógł olej uniwersalny zaaplikowany strzykawką z cieniutką igłą wsuniętą w środek wentylatora, trzeba ją wsunąć w szczelinę od boku, bo wentylatora niestety nie da się rozebrać.

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Cześć, zauważyłem nieznaczne terkotanie(oprócz szumu co jest ok) wentylatora na max obciążeniu wiatraka. Jest ledwo słyszalne ale coś jest na rzeczy bo obracając laptopa są momenty w których na moment to ustaje.

Mój laptop to Matebook d16 2022

 

Jaki konkretnie olej wstrzyknąłeś do wiatraka? Gdzie? Mógłbyś wskazać na zdjeciu?

matebook d16 disassembly – Szukaj w Google

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...