Skocz do zawartości

Drukarka atramentowa a butelki z tuszem


Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie. Czy butelki z tuszem do drukarki, te co się wlewa do tych zbiorniczków są dobre, a jeśli są to jakie są najlepsze? Mam drukarkę canon pixma mp550, i nie potrzebuje tuszu czarnego photo, bo zdjęć nie drukuje, więc mogę chyba użyć tych tuszy co są do modeli z 3 kolorami i 1 czarnym?

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że możesz samemu dolewać tusz z butelki do tych pojemniczków. Drukarka nie popsuje się od tego. :menda:

 

Wszyscy tak robią. :menda:

 

Tusze w butelkach polecam firmy ACTIVEJET. Najwygodniej kupić gotowe aplikatory do napełniania, czyli coś takiego:

 

BLACK

 

MAGENTA

 

CYAN

 

YELLOW

 

Może też być i taki tusz w buteleczkach (tu na zdjęciu jest tylko BLACK):

 

http://www.e-tusze.pl/components/com_virtuemart/show_image_in_imgtag.php?filename=Uniwersalny_syst_48fc47fc03fc8.jpg&newxsize=150&newysize=150&fileout=

 

Tusz CZARNY/BLACK, który jest oznaczony jako [PGI-520BK] zostaw oryginalny - nie dolewaj do niego tuszu bo to nie jest zwykły tusz BLACK.

 

Napełnianie tuszem tych pojemniczków jest banalnie proste. :pajac:

 

...nie potrzebuje tuszu czarnego photo, bo zdjęć nie drukuje...

 

Ale DRUKARKA potrzebuje tego tuszu, żeby w ogóle drukowała i jej nie obchodzi co ty drukujesz. :wariat: Edytowane przez Frajer_Pompka
Link to post
Share on other sites

A czy takie tusze http://allegro.pl/xxxl-canon-pg-30-37-40-50-510-cl-31-38-41-51-511-i1654829177.html lub http://allegro.pl/canon-pixma-pg-37-40-50-510-kol-cl-38-41-51-511-i1637987968.html też mogą być czy mam ich unikać? Aha, jeszcze słyszałem o problemach z zasychającą głowicą. Czy mam się tego obawiać czy po prostu firmy straszą żeby więcej zarobić na własnych tuszach?

Edytowane przez jacy4
Link to post
Share on other sites

A czy takie tusze http://allegro.pl/xxxl-canon-pg-30-37-40-50-510-cl-31-38-41-51-511-i1654829177.html lub http://allegro.pl/canon-pixma-pg-37-40-50-510-kol-cl-38-41-51-511-i1637987968.html też mogą być czy mam ich unikać? Aha, jeszcze słyszałem o problemach z zasychającą głowicą. Czy mam się tego obawiać czy po prostu firmy straszą żeby więcej zarobić na własnych tuszach?

 

Tusze do twojej drukarki to:

 

PGI-520BK, CLI-521BK, CLI-521C, CLI-521M, CLI-521Y, czyli PGI-520BK i reszta z serii CLI-521.

 

Takich tuszów szukaj a nie wlewaj byle czego do tych pojemniczków.

Te co podałeś nie są z tej serii []CLI-521[/b] i nie radzę ich używać.

Co prawda tusze z butelki są uniwersalne - do wielu drukarek - ale najbezpieczniej używać te 'dedykowane', czyli jak ma być z serii [CLI-521[/b] to niech taki będzie.

 

To PRAWDA, że tusze zasychają w głowicy i są potem spore problemy z głowicą, czyli z drukarką.

CZYSZCZENIE domowymi sposobami głowicy nie zawsze daje dobre rezultaty a nowa głowica kosztuje tyle co nowa drukarka.

 

Tyle, że są różne PRAWDY... :wariat:

 

...czyli reguły z zasychającym tuszem w głowicy NIE MA i być nie może. Jednemu zaschnie innemu nie zaschnie.

 

Tusze/zamienniki mają to do siebie, że każda partia tuszu ma inne parametry - nawet jak są od tego samego producenta.

 

Z oryginałami to wykluczone. :o

 

Tusz zamienny nie musi nawet zasychać w głowicy, żeby ją zatkać. Wystarczy, że tusz jest zanieczyszczony kryształkami barwnika i już zatyka głowicę.

A zdarza to się często w tuszach-zamiennikach byle jakich firm. :sciana:

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to te tusze do mojej drukarki to są dokładnie te same co te do MP495 ale z inną etykietą (tutaj są uniwersalne, pewnie te same co sprzedają jako te do mojej: http://allegro.pl/250ml-tusz-canon-3-5-6-8-40-41-520-521-gratisy-i1654829399.html ) . Tylko photo black jest dodatkowy. Więc sam już nie wiem czy spróbować czy nie.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to te tusze do mojej drukarki to są dokładnie te same co te do MP495

Do PIXMA MP495 są tusze oznaczone 511, 512, 513 a do twojej Pixma 521 i 520.

 

511 to nie jest to samo co 521 ale skoro nie zauważasz żadnej różnicy pomiędzy tymi numerkami to...:sciana:

 

Czyżby do twojej ? Skąd ta pewność, że to w ogóle tusz ?

 

A jakiej to firmy te tusze na allegro bo jakoś nie widać ŻADNEJ firmowej etykietki na butelce. :o

 

Może oni tylko NASZCZALI do butelki i sprzedają to jako tusz. :pajac:

Link to post
Share on other sites

Te tusze activejet które mi podałeś są uniwersalne. Jeśli tego nie zauważyłeś to sprawdź (chyba że gdzieś pisze że jest do konkretnych modeli). Więc jak activejet sprzedaje uniwersalne to więc do mojej drukarki tusze do innych modeli też powinny być dobre. No trudno, spróbuje najwyżej będę musiał wymienić głowice lub ją przeczyścić. Ale najpierw kupie sobie do mojego modelu, potem poeksperymentuje.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że możesz samemu dolewać tusz z butelki do tych pojemniczków. Drukarka nie popsuje się od tego. :menda:

 

Wszyscy tak robią. :menda:

 

 

Najpierw piszesz że można bez obaw bo nic sie nie popsuje

 

To PRAWDA, że tusze zasychają w głowicy i są potem spore problemy z głowicą, czyli z drukarką.

CZYSZCZENIE domowymi sposobami głowicy nie zawsze daje dobre rezultaty a nowa głowica kosztuje tyle co nowa drukarka.

 

Tusz zamienny nie musi nawet zasychać w głowicy, żeby ją zatkać. Wystarczy, że tusz jest zanieczyszczony kryształkami barwnika i już zatyka głowicę.

A zdarza to się często w tuszach-zamiennikach byle jakich firm. :sciana:

 

 

No a teraz piszesz ze jednak potrafi popsuć ( zatkana głowica to w wielu wypadkach popsuta drukarka bo koszt nowej głowicy to prawie koszt nowego urządzenia )

Link to post
Share on other sites

Najpierw piszesz że można bez obaw bo nic sie nie popsuje

 

No a teraz piszesz ze jednak potrafi popsuć ( zatkana głowica to w wielu wypadkach popsuta drukarka bo koszt nowej głowicy to prawie koszt nowego urządzenia )

 

Tak mi podpowiada ROZUM i SERCE - jak w reklamie Neostrady.

 

SERCE podpowiada - to co pytający koniecznie chce usłyszeć (!) : Lej byle co aby tanio... :jupi:

 

Ale ROZUM całkiem coś innego: A jak ci się zatka głowica to co ? Stać ciebie na nową drukarkę ? Czy warto było oszczędzać grosze na byle jaki tusz jak teraz zatkana głowica będzie kosztować tyle co nowa drukarka ? :sciana:

 

Dwoistość natury ! KAŻDY tak ma ! ...rosądnie myślący... :pajac:

 

Te tusze activejet które mi podałeś są uniwersalne. Jeśli tego nie zauważyłeś to sprawdź (chyba że gdzieś pisze że jest do konkretnych modeli). Więc jak activejet sprzedaje uniwersalne to więc do mojej drukarki tusze do innych modeli też powinny być dobre. No trudno, spróbuje najwyżej będę musiał wymienić głowice lub ją przeczyścić. Ale najpierw kupie sobie do mojego modelu, potem poeksperymentuje.

 

Akurat te tusze jakie znalazłeś na allegro nie mają nawet żadnej etykietki znanej na rynku tuszy firmy - a sprzedający na allegro wlać do butelki mógł byle co.

 

Ale o tym to już się sam musisz przekonać . :menda:

 

Zrobisz jak chcesz. To twoja drukarka i ty robisz z nią co chesz. Twoje małpy - twoje zoo. :pajac:

Edytowane przez Frajer_Pompka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...