Skocz do zawartości

problem po przejściu na win10, proszę o pomoc


Recommended Posts

mam pewien problem. sory jesli zadaje oczywiste pytania, ale nie natrafilem na forum jednoznacznej odpowiedzi. jakies 3 tyg temu przeszedlem z windowsa 8.1 na 10. przed tym - jesli to ma znaczenie - zrobilem konwersje dysku z MBR do GTP. zaisntalowalem najnowsze sterowniki ze stron gigabyte (plyta) i windows update wszystko co było. co jakis czas jednak pojawiaja sie BSODy memory management lub attempted write to readonly memory. zdarza sie to w roznych sytuacjach, czasem w grze, czasem w operze, czasem przy bezczynnosci. w "Podgladzie zdarzen" wiązalo sie to czasem z Kernel czasem z volmgr. czy mozliwe, ze to rzeczywiscie walnięta jest kość RAM i przejscie na windows 10 to byl tylko zbieg okolicznosci, a moze to jednak wina Windows 10? fora zagraniczne twierdza, ze winny moze byc jakis sterownik. nie było nigdy problemów na win8.1. ktoś ma podobnie lub coś moze doradzic?

Link to post
Share on other sites

Ja również przesiadłem się z 8.1 na 10 i nie mam z nim żadnych problemów. Puść memtest na godzinkę i zobacz czy nie wyskoczą żadne błędy. Możesz też zrobić format i zainstalować wszystko jeszcze raz, jak zgrasz instalkę W10 na pendriva, to instalacja zajmie kilka minut.

Link to post
Share on other sites

 

 

mozliwe, ze konwersja MBR to GTP cos popsula?

Jeśli zrobiłeś format i zainstalowałeś win10 na czysto to można to wykluczyć ponieważ instalator robi w tym przypadku nową tabelę partycji

 

 

a możliwe ze sie psuje cos innego? karta lub HDD?
 

Podaj dokładne kody BSODów ale z tego co pisałeś w pierwszym poście to głównym podejrzanym jest ram

Link to post
Share on other sites

memory management lub attempted write to readonly memory

rzeczywiscie nie ma sensu instalować sterownikow do tych zintegrowanych na plycie gigabyte kart dzwiekowej i sieciowej? te z WU wystarcza?

 

Win 10 sam nie zainstalował tych sterowników? Już dokładnie nie pamiętam, bo format robiłem kilka lat temu, ale wszystko co było zintegrowane windows sam pobrał i zainstalował. Wejdź w Menadżer urządzeń i kliknij PPM na dane urządzenie i sprawdź aktualny sterownik. Jak Ci się chce, to posprawdzaj sam na stronie producenta konkretnego podzespołu czy nie ma nowszych sterów niż te które masz zainstalowane.

Link to post
Share on other sites

Uszkodzona pamięć nie przejdzie pozytywnie całego testu. Ale poczekaj jeszcze tydzień, aż więcej postów zbierze się w temacie. Testowanie pamięci miałeś proponowane już dużo wcześniej, ale lepiej przecież teoretyzować i wymyślać przyczyny:

 

- a może kabelek myszki się zaplątał?

- a może paproch pod klawisz się dostał?

 

Tak więc konkretny test zostaw na przyszły tydzień, a przez ten czas skup się na rozwijaniu tematu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...