Skocz do zawartości

MSI GTX460 artefakty


Recommended Posts

Witam.

 

To mój pierszy post więc wypada się przywitać :)

 

Mam pewien problemik, w NIEKTÓRYCH grach (dziś COD4, Call of Pripyat, sporadycznie SHIFT2) dostaję takich artefaktów jak na poniższym screenie.

http://iv.pl/images/15189130383191566638_thumb.jpg

(miniatura, pełny rozmiar tu--> http://iv.pl/images/78096029945470650267.jpg)

 

Co najśmieszniejsze w MSI Kombustorze, czy w 3D Marku takie coś nie występuje.. :roll:

 

Podejrzewam pamięci, które podczas gry MOCNO się grzeją (parzą wręcz). Co by tu zrobić? Założyłem na nie (od strony lutów) wentyl, ale mało to daje...

 

Coś poradzicie?

 

Pozdrawiam, Kret69.

Edytowane przez kret69
Link to post
Share on other sites

Ja tam się nie znam na niczym - bo mam raptem kilka postów a tu są tacy fachowcy co mają ich kilka tysięcy to oni na pewno są fachowcami - ale pewnie przegrzewa ci się karta graficzna a właściwie to pamięci na karcie graficznej. :x

 

Zwykła pamięć nie ma nic do obrazu jaki widać. :P

 

To, że w benchmarku być może nie masz takich efektów to nic dziwnego.

Karta graficzna najbardziej jest rozbuchana w czasie gier. A już w grze on-line to najbardziej. Musi obrobić i twoją postać, która w trybie single-player jest tylko kupą gó*na i to bez tekstur. :pajac:

Edytowane przez Frajer_Pompka
Link to post
Share on other sites

Spróbuj ustawić bardzo niskie częstotliwości dla pamięci i rdzenia też możesz w sumie, pograj i sprawdź czy dalej to masz, będzie wiadomo czy rzeczywiście przegrzewanie się to powoduje.

 

No przy taktach 540/1350 narazie nic nie płacze, no ale ogólnie słabo się gra.

Ten MSI co ja mam to jakaś wersja OC więc zapytam tak- jakie referencyjne taktowania memorek ma GTX460 by narazie je ustawić? :D

Link to post
Share on other sites

To pełna wersja czy SE?

Według specyfikacji na stronie nvidi:

1gb - 1800 mhz

1gb SE -1700 mhz

 

http://www.nvidia.pl/object/product-geforce-gtx-460-pl.html

 

Karta na gwarancji to można odesłać, tak nie powinno być, albo zainwestować w lepsze chłodzenie.

Edytowane przez Mate_
Link to post
Share on other sites

Witam. Czy sprawdziłeś kartę na innym komputerze pod względem błędów w grafice ?

Nie. Brat ma kompa, ale boję się tam ją wsadzać, bo siedzi tam jakiś Tracer 500W :menda:

podaj temperatury

Temperatury rdzenia są w normie (max. 62'). Jak sprawdzić temperatury pamięci? Dodam, że to Hynixy
Link to post
Share on other sites

1. Insynuujesz, że Cyclone to słabe chłodzenie? :P

 

A komu się karta przegrzewa ^^

 

3. Ogólnie mam duszno w budzie, zero wentylacji- może dlatego..

 

Nic dziwnego, nawet najwydajniejsze chłodzenie może nie dać rady w takiej sytuacji. Otwórz bude, odsuń od inncyh rzeczy( mebli, ścian) , żeby był przepływ powietrza i wtedy sprawdź czy dalej się tak grzeje.
Link to post
Share on other sites

Ogólnie mam duszno w budzie, zero wentylacji- może dlatego..

Na pewno dlatego - wentylator po prostu mieli gorące powietrze
Link to post
Share on other sites

No niby tak... Narazie dałem pod grafę BOX'a od Intela żeby nawiewał ogólnie na PCB. Może to coś pomoże. Dałem przy okazji grafie schłodzić się do temp. pokojowej.

 

EDIT

 

Przegiąłem z pojęciem "duszno"

Po prostu powietrze w budzie jest ciepłe ;)

Edytowane przez kret69
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Cos sie wyraznie przegrzewa, zrob test i spowolnij pamieci i zegar o jakies 20%, jak efekt sie powotzrzy to rob screena i wysylaj karte na gwarancje! Moze to byc oczywiscie tez wina zasilki i jak wczesniej pisalem duchoty w obudowie ale od tego karty nie padaja... tam naprawde by musiala byc kolosalna temperatura. Swoja droga na jakiej zailce dzialasz? OCZ StealthxStream 500W --> jezeli na ten to 1 problem z glowy ;]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...