Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze mobo do i5


Recommended Posts

Witam, niestety straciłem swój zestaw na amen. Więc postanowiłem nie inwestować w s.755 tylko przesiąść się na s1155.

 

W planach mam:

 

Procesor:

Intel core i5-2300 lub i5-2400

Płyta główna* :

AsRock P67 PRO lub ASUS P8P67 Rev. 3.0

RAM:

2x2 GB GoodRam'a

 

Zamierzam na giełdzie sprzedać:

modecom feel 400w**

jakiś jeszcze zasilacz 400w**

gigabyte ga-g31m-s2c**

gigabyte ga-945gzm-s2**

intel pentium d 2.8 ghz**

2x1 GB (kingston i goodram) ddr2

2x2gb goodram ddr2

 

Licze że uda mi się dostać ok.500zł (Jak myślicie?)

 

Dołożyłbym do tego ok 700 zł i byłoby w sam raz. (1200zł)

*-płyta główna musi mieć wejście ATA na starszy model dvd

**-nie jestem pewien ich 100% sprawności

Edytowane przez edgee
Link to post
Share on other sites

1.Zasilacz mam - OCZ ModXStream Pro 600W

2.AMD nie wezmę bo mam złe doświadczenia.

3.Czemu nie Intel:

 

612zł CPU

409zł Mobo

70zł RAM

+ 70zł RAM

______

1161zł

 

I do tego np. przesyłka i wyjdzie ~1200zł

 

Nie zamierzam grać w jakieś arcy nowe gry tylko używać tego sprzętu do photoshopa ipt. oraz ew. do Live For Speed itp.

 

Tylko moje pytanie czy ta płyta główna jest ok ? Czy jest też może coś lepszego w przystępnej cenie ?

Edytowane przez edgee
Link to post
Share on other sites

Wszyscy chwalą Asusy, ale w serwisie więcej jest zwrotów płyta Asusa niż np. Gigabyte'a, ale bym go nie brał choć z tego powodu, że klienta mają za śmiecia, bo jak wymienią to tylko płytę a pudełko nie, bo powiedzą, że tylko płyta się zepsuła.

I po drugie mam z Asusem złe doświadczenia. Polecę Ci Gigabyte'a

http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigabyte-ga-p67a-ud3.0.425290.html (Dobra firma, nie odstawia takich cyrków jak ona, ale nic tańszego i lepszego nie znajdziesz w tej cenie od Gigabyte'a na chipset P67)

Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien czy w agito... muszę przejść się po sklepach gdzie co taniej ;D ew. będę czegoś szukał na giełdzie w katowicach.

Badder a co mógłbyś polecić w miarę przystępnej cenie ( sklep nie gra roli).

Link to post
Share on other sites

Lipton. Na żadnej płycie nie można nawet znaleźć złącza PATA(od napędów) oprócz Asus'a

Producenci powoli przestają wspierać starsze napędy/ złącza, w każdym razie w tych tańszych płytach. Więc jeśli chcesz ten napęd to Asus zostaje tylko

Edytowane przez Badder
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc chyba ten zestaw będzie wyglądał tak:

 

Intel Core i5-2400

Asus P8P67 LS/M R3.0

2x2GB DDR3 z OCZ

 

ew. jeśli da radę z tą przejściówką ( bo czytałem że szansa na działanie wynosi 50/50 )

to:

 

Intel Core i5-2400

Gigabyte GA-P67A-UD3

2x2GB DDR3 z OCZ

 

No chyba że macie inne propozycje to będę bardzo wdzięczny za ich wyrażenie.

 

Misiek masz racje P67 i procek bez OC to "pomyłka" ale na dzień dzisiejszy nie potrzebny i mocniejszy procek, w przyszłości jak portfel pozwoli to od razu przerzucę się na i7-2600k lub na Ivy ;D

Link to post
Share on other sites

Lukaszbass:

 

Gdyby nie mój portfel oraz to że jak najszybciej musze mieć sprawną maszynkę do pracy to nazbierałbym na i5-2500k ale tak jak powiedziałem:

1.portfel mnie ogranicza

2. ogranicza mnie czas

3.ostatni sprzęt podkręcałem i niestety spaliłem zasilacz, mobo i cpu ;/

 

Tak więc póki co wystarczy mi i5-2400 a w przyszłości pomyślę nad i5-2500k bądź nad i7-2600k...

Teraz obchodzi mnie to by zmieścić się w ~1200zł i mieć pewność że płyta główna którą wybrałem będzie dobra i posłuży nawet przy zmianie na coś dużo lepszego.

Link to post
Share on other sites

Witaj!

 

Na wstępie pytanie, czy posiadasz kartkę grafiki na gniazdo PCI-E?

 

Widzę że zastanawiasz się nad modelami opartymi o układy P67. Jak wiadomo nie wspierają one zintegrowanej grafiki w procesorze, co uniemożliwia jej wykorzystanie. Z drugiej strony układy H67 posiadające wyjścia obrazu nie pozwalają na podkręcanie procesora, a wspomniałeś o możliwości zakupienia w przyszłości procesora z zamiarem O/C.

 

Tak więc wyjściem z sytuacji(jeśli nie posiadasz zewnętrznej grafiki) jest płyta oparta o układ Z68 łącząca korzyści płynące ze swoich dwóch starszych braci.

Myślę że warto tutaj patrzeć za płytą lepiej wyposażoną, która nie będzie hamowała możliwości podkręcania procesora przez swoje braki:

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z68x-ud3h-b3rev_10/

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/2450465

 

W innym wypadku niemiłą niespodzianką w przyszłości może okazać się np. słaba sekcja zasilania, czy brak jej chłodzenia - konieczność wymiany na wyższy model.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

xentiu

masz rację ;D zasilacz to ModeCom Feel 400 ;D

 

Konsul Gigabyte:

Posiadam Radeona HD 5770 od His'a. Gdyby nie portfel to brałbym nie i5-2400 a i7-2600k + kartę na z68 aczkolwiek jest to dość droga zabawa a niestety kompa potrzebuje na gwałt.

 

Jedno mam pytanie. Płyty na Z68 mają jakieś błędy z wiązane z wideo - czy to już zażegnane czy dalej występuja problemy?

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś podać więcej konkretów na temat pytania o błędy związane z wideo na Z68? Na chwilę obecną nic mi o tym nie wiadomo, jednakże jeśli przytoczysz konkrety postaram się dowiedzieć na ten temat jak najwięcej.

Problemy były z poprzednimi chipsetami Intela, jednakże Gigabyte nie oferuje płyt głównych okraszonych ów wadą notabene z winy samego Intela.

 

Tutaj więcej na ten temat:

http://www.frazpc.pl/artykuly/797051,Oswiadczenie_Gigabyte_w_sprawie_wadliwych_chipsetow_Intel_H67P67.html

 

Skoro posiadasz kartę garfiki możesz ograniczyć się do P67:

http://www.gral.pl/Gigabyte+GA-P67A-UD3-B3+LGA1155_507.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Konsul Gigabyte:

Na stronie głównej benchmark.pl pojawia(ło) się ostrzerzenie o jakiś błędach z płytami z68.

 

asian:(bez obrazy)

1.twoja wypowiedź jest ni z gruchy ni z pietruchy

2.Napisałem wsześniej że jestem ograniczony portfelem (1200zł na procek, mobo i ram)

3.twoja propozycja co do mob jest według mnie do d*** bo w porównaniu do płyty którą chyba będę brał:

-max il. ramu to tylko 16gb - 32gb asus

-musze mieć wejście ATA na dvd a nie zauważyłem by twoja propozycja ją miała

-twoja płyta jest o ponad 100zł droźsza

4.Napisałem wcześniej że nie stać mnie na i5-2500k, może w przyszłości ale jak już to będę brał i7-2600k bo zajmuję się grafiką

 

To na tyle ;D

Link to post
Share on other sites

Płyta MSI P67A-GD65

Procesor i5 2500k

 

 

W tej cenie można dostać w/w UD3H na nowszym, bardziej rozbudowanym chipsecie Z68.

Podaj konkretne powody dlaczego poleciłeś akurat tą płytę, zawsze warto to przedyskutować. :)

 

EDYTKA:

Konsul Gigabyte:

Na stronie głównej benchmark.pl pojawia(ło) się ostrzerzenie o jakiś błędach z płytami z68.

 

Nie chodziło o błędy w chipsecie.

Chodziło o płyty bez wyjść obrazu na tym chipie, o doinformowanie osób które nie orientują się w tym na dostatecznym poziomie.

Żadnych błędów nie ma, możesz być spokojny.

Edytowane przez Konsul Gigabyte
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Konsul Gigabyte: dziękuję za doinformowanie mnie ;D

 

Mam pytanko czy jest jakiś sklep internetowy by złożyć:

-i5-2400

-płyta główna pod to

-2x2 GB ramu

-dvd (sata) ?

 

I zmieścić się w 1200zł (najlepiej z przesyłką ?)

Edytowane przez edgee
Link to post
Share on other sites

Próbowałem w paru sklepach złożyć taki zestaw, niestety bez specjalnych rabatów wydaje się to praktycznie niemożliwe.

Skoro w przyszłości planujesz kupno procesora z serii K to musi to być przynajmniej płyta oparta o chipset P67 i mieć chłodzoną sekcję zasilania.

 

Po dołożeniu 100zł sprawa wygląda nieco inaczej.

 

http://images40.fotosik.pl/902/e504c97bd460fa39.jpg

 

To tylko przykład, nazwę sklepu mogę podać na PW jeśli poprosisz. Nie chcę robić reklamy, jeste wiele sklepów o takich cenach. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...