Skocz do zawartości

Czarny Piątek 29.11. - które sklepy


Recommended Posts

Widać, że masz zerowe pojęcie o czymś takim jak siła nabywcza pieniądza.

W UK 150 funtów to około 10% najniższej krajowej, w Polsce 580zł to około 25% najniższej krajowej.

Jeśli to nie ma to znaczenia to nie mam wiecej pytań.

Edytowane przez pirlo81
Link to post
Share on other sites

 

 

Wcześniej pisałeś tak jak by ludzie w PL rzucali się na napis "promocja", bo są "nieogarami do dojenia" (cokolwiek to znaczy) - uważasz więc ich za głupich, naiwnych.

Nie wiem kogo cytowałeś, ale na pewno nie mnie. Z mojej klawiatury to nigdy nie wyszło.

 

Ostatni raz napiszę: chodzi o impulsywne zakupy. Takie, które często się zdarzają właśnie na BF, czy Boże Narodzenie. Nigdy nie nazwałem ludzi naiwnymi, czy głupimi bo nie mnie oceniać. Racjonalne podejście do zakupów i do ceny towaru to podstawa, a to czy zakup był zasadny/potrzebny, jak pisał Jarrino ocenią już najbliżsi kupującego. :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem kogo cytowałeś, ale na pewno nie mnie. Z mojej klawiatury to nigdy nie wyszło.

Masz rację, popełniłem błąd pisząc "@up", gdzie w międzyczasie dodałeś odpowiedź, więc to nie Ciebie się dotyczyło. Za zamieszanie przepraszam.

 

 

 

Widać, że masz zerowe pojęcie o czymś takim jak siła nabywcza pieniądza. W UK 150 funtów to około 10% najniższej krajowej, w Polsce 580zł to około 25% najniższej krajowej. Jeśli to nie ma to znaczenia to nie mam wiecej pytań.

Że co? Jaka najniższa krajowa lub siła nabywcza pieniądza ma wpływ w oszustwach na promocjach w sklepach? Dokonałeś jakiś odkryć? Może jeszcze wzór zależności przedstawisz? Tutaj temat nie jest o różnicach w zarobkach, tylko o pseudo promocjach i BF.

 

Kilka osób tutaj pisało, że BF w PL to ściema, a na zachodzie to pewnie raj i zero manipulacji cenowych. No to pokazałem, że na zachodzie także są ogromne ściemy z promocjami, a niektóre sklepy wręcz się w tym specjalizują. Pisałem wcześniej w poście jak to wygląda i nie są to sporadyczne przypadki. W UK, IE jest to normą w wielu sklepach stacjonarnych.

 

Tak więc nie narzekać mi tu, że ściemy cenowe tylko w PL.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pierwsze BF to rzeczywiście było wietrzenie magazynów i ceny były okazyjne. Rok po roku rekiny finansowe wyczuły krew i doskonale wiedziały, że to świetny pomysł - podpiąć się pod chwytliwą nazwę BF, uszczknąć trochę z tego pysznego tortu. Temu wydarzeniu nie pomogły też statystyki w necie i prasie o ilości wydanych w tym dniu pieniędzy przez ludzi na całym świecie. W ten właśnie sposób zabito prawdziwego ducha BF. Która firma nie chciałaby zarobić? Skoro inni zarabiają, dlaczego nie ja? Dlatego właśnie BF jest już tylko marnym cieniem siebie samego. 80% promocji to większe lub mniejsze fejki, ale perełki też się zdarzają.

PS. Jak to jest, że czasami cena gier na Steam jest niższa w dolarach, niż w PLN?  :D

Edytowane przez DcX82
Link to post
Share on other sites

Bardzo słabe te promocje w PL. Co powiecie na 50% obniżki na TV w porządnym zachodnim kraju? Przyszła do mnie reklamówka: TV LG 65UM7450PLA obniżka aż o 770€ na jedyne 729€

TV

 

A w PL ten sam TV niecałe 700€, a obniżka tylko o 150€:

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-65um7450.bhtml?from=ceneo&p=2999.00&cr=0&t=20191125-1442&ceneo_spo=true

Przecież to jest rozbój w biały dzień. W IE jakoś mogli dać upust 50%, a w PL dali jedyne 18% :rotfl:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

XD

 

Magia ... dlatego wszystko kupiłem na ponad miesiąc przed BF bo teraz ceny i tak windowane są przez "magie Świąt".

 

Prawdziwa magia to przygotować się na odpoczynek i spędzić czas z najbliższymi. Pokupujecie po Nowym Roku bo wtedy wszystko leci na łeb na szyję. Dziękuje i pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nie przepłacilem, bo kupiłem wersję Gaming z trzema wentylatorami.

Ty wkleiłeś link to wersji z dwoma.

 

Edytowane przez pirlo81
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...