Skocz do zawartości

Recommended Posts

WItam

Mam Laptopa z wejściem (wyjściem nie wiem) E-SATA i chciałbym w ten sposób podłączyć drugi dysk 2.5' ale zależy mi na tym aby był jak najszybszy bo to do obróbki dźwięku w czasie rzeczywistym. Zakupiłem odpowiedni dysk WD Black 7200 i teraz pytanie. Czy kupując kieszeń E-SATA port USB da rade z prądem i czy będzie to prędkość jak by to był dysk wewnętrzny?

Lub druga prostrza opcja ale podejrzewam, że wolniejsza - Podłącze ten dysk w kieszeni pod USB 2.0 bez żadnego E-SATA

Ktoś ma w tym rozeznanie? Jeśli E-SATA rzeczywiście będzie szybszy to wolę to rozwiązanie mimo, że jest mniej wygodne.

Link to post
Share on other sites

Mam Laptopa z wejściem (wyjściem nie wiem) E-SATA i chciałbym w ten sposób podłączyć drugi dysk 2.5' ale zależy mi na tym aby był jak najszybszy bo to do obróbki dźwięku w czasie rzeczywistym. Zakupiłem odpowiedni dysk WD Black 7200 i teraz pytanie. Czy kupując kieszeń E-SATA port USB da rade z prądem

Dysk E-SATA wymaga dodatkowego zasilania i jest ono pobierane przez USB. USB da sobie radę z zasilaniem takiego dysku.

 

i czy będzie to prędkość jak by to był dysk wewnętrzny?

Nie będzie aż tak szybki jak zwykły, wewnętrzny SATA, ale i tak będzie szybszy jak zewnętrzny dysk przez USB. :P

 

Lub druga prostrza opcja ale podejrzewam, że wolniejsza - Podłącze ten dysk w kieszeni pod USB 2.0 bez żadnego E-SATA

Ktoś ma w tym rozeznanie? Jeśli E-SATA rzeczywiście będzie szybszy to wolę to rozwiązanie mimo, że jest mniej wygodne.

 

Niepotrzebnie chcesz używać USB. E-SATA będzie o wiele szybsze a chyba o to ci chodzi.

 

Jak kupisz obudowę jak np. ta poniżej Delock 2.5 External enclosure SATA HDD to będziesz zadowolony z E-SATA. :pajac:

 

Kupiłeś osobno dysk i teraz musisz kupić do niego obudowę.

 

Może trzeba było od razu kupić zewnętrzny dysk twardy na E-SATA - gotowy zestaw.

 

Finansowo wyszłoby chyba tak samo a na pewno byłoby wygodniej kupić od razu gotowy dysk zewnętrzny. :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc więc wybieram E-SATA a dysk używałem też do innych rzeczy np. podlaczanie do TV przez USB wiec jest to bardziej wszechstronna opcja

 

U mnie Esata jest limitowane prędkością dysku 2,5 (5200 obr) sprawdzałem na 2 sztukach wewnątrz i na zewnątrz.

 

Esata w przeciwieństwie do Usb nie potrzebuje konwertera w obudowie żadnego - jest to sata na przedłużaczu i tyle.

Bo w przypadku USB to od zastosowanego chipu w obudowie różnice są do ok 15% jak dobrze pamiętam moje testy.

Link to post
Share on other sites

W większości dysków ( mechanicznych ) ograniczeniem są parametry tychże więc to chyba logiczne

 

DOKŁADNIE ! :jupi:

 

Ten sam dysk zewnętrzny, mający oba interfejsy: E-SATA i USB - będzie miał zawsze szybszy transfer danych przy podłączeniu go przez E-SATA niż przez USB.

I to mimo, że w środku ciągle jest ten sam dysk. :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...