Skocz do zawartości

Aorus AD27QD vs ASUS TUF VG27AQ - najlepszy monitor do 2500?


Recommended Posts

Witajcie,

 

pomogliście mi złożyć komputer to i z monitorem może pomożecie :)

 

Szukam monitora dość uniwersalnego - programuję, bawię się 3D (blender), trochę gram, czasem jakiś film obejrzę. Sporo siedzę wieczorami.

 

Zależy mi, żeby był to monitor 27", rozdzielczość większa niż FullHD, odświeżanie min 144Hz i czas reakcji 1ms. Mam kartę Gigabyte 2080 Gaming OC więc fajnie jakby monitor był kompatybilny z g-sync.

Mogę wydać ok 2500zł.

 

Bardzo napaliłem się na "Gigabyte Aorus AD27QD", ale ciekawie też wygląda "ASUS TUF VG27AQ HDR" - tylko, że o tym drugim mało informacji póki co jest - albo ja nie mogę jakiejś konkretnej recenzji znaleźć.

 

I ciągle zastanawiam się czy na pewno iść w IPS. Znajomy ostatnio kupiło nowy monitor z matrycą TN (jakiegoś AOC), drugi ma  BenQ ZOWIE (też TN) i obaj mówią, że obraz jest rewelacyjny. A z IPSami, jak czytam, to jest problem z "Backlight bleeding".

 

Ma może ktoś z Was wspomnianego Asusa?

Co myślicie o matrycy - warto iść w IPS czy w tej cenie kupić TN lub VA?

Może jakiś inny monitor warto rozważyć - np Dell S2716DG?

 

Z góry dziękuję za Wasz czas i pomoc!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lukaszwro
Link to post
Share on other sites

Dobrym źródłem informacji jest zawsze Amazon (.com .uk .de lub jakieś inne): 

https://www.amazon.com/ASUS-Gaming-VG27AQ-G-SYNC-Monitor/dp/B07WQ4FXY9/ref=sr_1_1?keywords=ASUS+TUF+VG27AQ&qid=1569581314&sr=8-1

- oceny / recenzje użytkowników 

- pytania i odpowiedzi klientów - użytkowników 

 

Moim zdaniem przy tym wyborze zdecydowanie lepiej wypada Gigabyte, ale zostawiam Tobie lekturę, bo osobiście nie miałem ASUS, aby się wypowiedzieć. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...