Skocz do zawartości

Czy zmieniac zasilacz na mocniejszy czy tez użyć przelotek


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez diplodok,

Recommended Posts

Witam 

Zmodernizowałem ostatnio sprzęt.

Kupiłem Płytę Z390 + cpu I7-9700K + 4dyski Sata + 2 ssd +1m2, a posiadam zasilacz 

 

Aerocool ATX AEROCOOL STRIKE-X 500W.

 

O ile pod stara płytą (msi z77-g45) śmigał sobie świetnie to teraz brakuje mu wtyczki 4pin.

Czytałem gdzieś że można użyć przelotki z molex na 4pin.

Dodatkowo posiadam tez kartę 970 gtx a chciałbym zmienić na rtx 2070super.

Pytanie czy zmieniać zasilacz na mocniejszy czy tez użyć przelotek?

Jeśli nie to proszę o doradzenie jaki zasilacz wsadzić. 

 

Link to post
Share on other sites
Szczerze do takiego zestawu, mając tyle szmalu żeby dać tyle za zestaw umieściłbym tu Corsair rm550/650x. Taniej to Seasonic Focus plus gold, choć ja preferuje RMXa a jeszcze taniej Supremo fm2, ale radziłbym przy tych dwóch zwłaszcza zostać.
Super dziękuję za odpowiedź a ten Seaonic to który 550 czy 650. Powiedz mi jeszcze czy zasilacze EVGA supernova 850 b2 80 plus są ok i/lub lepsze?

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

bedac szczerym nie widze sensu dawania tego zasilacza (b2 supernova). nie jest to slaba jednostka, jednak nie jest gruntownie przetestowana przez recenzentów, ale no gorsze od focusa czy rmxa ma to, ze ma 5 lat gwarancji (5 lat krotsza), nizsza sprawnosc, no i nie wiem jak z glosnoscia, ale od rmxa na pewno jest glosniejszy, a co do focusa to nie wiem, pewnie porownywalnie. 

 

focus w tym zestawie ci starczy o mocy 550w, ale jezeli chcesz miec mozliwosc wlozenia rtxa 2080 ti i zeby nie bylo zadnych problemow, to mozesz zdecydowac sie na wersje 650w. 

 

aaa - mozesz pomyslec jeszcze o bitfenixie formule 550w. jest to jednostka elektronicznie zblizona do focus golda/corsair rmx, ale jest tansza. minusy wzgledem focusa, to krotsza gwarancja (5 lat zamiast 10), niemodularne okablowanie. zaletami, to lepsze i stabilniejsze napięcia na dynamicznych obciązeniach (istotne, bo takie masz np. w grach, ale to w focusie a nie w rmxie). nad rmxem nie ma zadnych zalet. 

Edytowane przez Bubbles
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie jesteś na podwórku to nie szczekaj, dobrze?

zauważyłem, że jesteś zwolennikiem wkładania zasilacza pod korek. nie sądzę, że jest to najgorsze, bo sam tak robiłem zanim poznałem terminy, że często np. w testach na purepc są gry, które nie obciążają tak komputera, jak inne bardziej wymagające gry, typu kingdom come a gta 5 czy bf5  :) oprócz tego w wielu testach nie uwzględnia się sprawności, bo pobór jest mierzony z gniazdka, a nie przez maszynę, przez co zasilacz musi wyprodukować nadmiar mocy w zależności ile procent ma sprawności. oprócz tego jest jeszcze jeden punkt - chwilowe skoki obciążenia w większości nowych kart, to jest od 50 do 100w.

 

koniec koncow jezeli np. bierzesz pobor z mocy z ppc i jest tam gra typu kingdom come to polecalbym dodac ze 150 lub 200w od tego. osobiscie jak tam widze 400w, to 600/650w zasilacz i gitara. 550w tez by starczyl teoretycznie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

za te 500 zł teoretycznie prime gx 650 jest spoko ofertą, jeżeli patrzysz na te propozycję z proline. względem takiego rmxa dostajesz 2 lata dłuższą gwarancję i fajniejsze przewody (brak kondensatorów w przewodach). jednak nie ma jego testow, ale ufając seasonikowi, jako poprawa starych wersji (kompatybilność z nowym ATX, problemy z niektórymi kartami graficznymi) wypadnie okej.

 

focus gold to gorsza opcja, moim zdaniem gorsza niż np. Corsair RMX. głośniejsza praca, gorsze napięcia w testach dynamicznego obciążenia na linii 3,3v (co prawda to linia 3,3v, ale pewne duże wahania mogą wpływać na niestabilność działania komputera) 2 lata krótsza gwarancja niż w prime gx, a taka sama jak w RMXie no i sztywniejsze przewody niż właśnie w prime gx. dodatkowo te wszystkie zalety z góry nowych focusów/prime'ów gxów w postaci zgodności z normami 2.52atx etc. 

 

koniec końców poszedłbym za te 5 stów z prime gxem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...