Skocz do zawartości

Zasilacz do 400 zł


Recommended Posts

Witam, chcę zmienić sobie procesor w kompie i na pierwszy ogień muszę zmienić zasilacz na jakiś porządny. Myślę że do 400 zł powinno się coś znaleźć, przeglądałem zasiłki do tej ceny i jest ich naprawdę mnóstwo. Nie wiem na co głównie zwracać uwagę. Czytałem trochę o zasilaczach i wiem że ilość A na szynie +12 jest ważna ale czy jedynie tylko to mam brać pod uwagę ? Wole się poradzić doświadczonych ludzi z forum.

 

mój dotychczasowy sprzęt to:

cpu - intel pentium dual core e6500 2,93 GHz

gpu - his iceq ati radeon 5670 1 gb

ram - ddr3 kingston 1333 MHz

zasilacz - modecom feel 3

 

Chcę zmienić procesor na Intel Core2 Quad Q9650 3,00 GHz, potem za jakiś czas kartę graficzną na coś w stylu hd 5870 lub coś mocniejszego więc przydałyby się piny z dodatkowym zasilaniem .

Jaki zasilacz moglibyście mi doradzić ?

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Witam. Odświeżę temat odnośnie zasilaczy, od razu powiem nie mam o nich najmniejszego pojęcia do ten pory pracowałem na jakiś noname, na szczęście z 4 żaden nie uszkodził mi niczego w komputerze, choć swoją drogą 10letniego gruchota już tak nie szkoda. Ale do rzeczy.

 

Poszukuję dobrego, cichego zasilacza do konfiguracji Phenom II 1100t z docelowo HD 6850 lub 6870 w zależności jak będą stały ceny tych kart po premierze serii 7000. Możliwe że obecna konfiguracja będzie zaopatrzona w jeden dyski 500GB lub dwa mniejsze w Raid 0.

Link to post
Share on other sites

na shoutbox już mi polecono XFX Core 550W tyle że jak to jest ciche i ewentualnie czy jest coś cichszego, słyszałem ale nie pamiętam producenta który obok aktywnego chłodzenia ma jeszcze pasywne gdzie np. w windowsie samym wiatrak w ogóle nie pracuje

 

Edytowane przez belker
Link to post
Share on other sites

<p>czyli jednak XFX Core 550? bo im dłużej przeglądam tym bardziej się gubię teraz znalazłem </p>

<h1 style="font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; margin-bottom: 0px; font-size: 16px; color: rgb(51, 92, 180); text-align: left; ">

OCZ StealthXStream 2 600W cena to jakieś 10 zł więcej a z 2lat gwarancji robi się 3lata tyle że nie wiem co cichsze a czy 550W wystarczy by na przyszłość przeskoczyć na hd6950 byc coś z 7000 jak będzie równie wydajne?</h1>

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...