Skocz do zawartości

Windows 10 czarny ekran


Recommended Posts

Witam,

Może ktoś z Szanownych Forumowiczów zetknął się z czymś podobnym i może coś podpowiedzieć.

 

Otóż, tydzień temu zmieniałam procesor, pamięci, płytę i zasilacz (z AsrockExtreme4 z97 z Intelem 4690k na MSI z390 i Intela i79700, zasilacz to Seasonic Focus Gold 650) .

Dyski zostały te same. Nie chciałam reinstalować od razu sytemu. Nie obyło się bez problemów, bo komputer się zawieszał tuż po starcie systemu. Mój "składać" (bo sama się nie znam na sprzćcie a tak, by go złożyć) szukał usilnie przyczyny. Okazało się, że wystarczyło zaktalizować BIOS i poszło.  

Zostały jednak na dysku różne śmieci.  W czasie szukania przyczyny część sterowników udało się odinstalować tylko połowicznie. Był tez problem z ESETEM, który nagle przestał się ładować do autostartu. Reinstalacja nie pomogła. Jakiś mały program dla dzieci też wyrzucał błąd (kernel32).

Wczoraj więc odinstalowałam po prostu jeden z takich "śmieciowych" sterów (trzeba było ściągnąć starą wersję, odinstalować i dopiero zainstalować nową). Doinstalowałam to, co poleca msi (sterowniki od Intela,Rapid jakiś, Intel Network Conection).

Wszystko chodziło.

A dziś rano włączam i czarny ekran. System niby się ładuje i nic. Nie da się też wejść do trybu awaryjnego. Nie działa punkt odzyskiwania. Naprawa przy uruchomieniu nic nie daje. Mam Windowsa dysk odzyskiwania na USB. Gdy włożyłam,to też nic. Wyrzucił błąd 0xc000000f.

Jedyne,do czego mogę sie w sumie dostać to wiersz polecenia z konsoli odzyskiwania. Po odpaleniu z wiersza polecenia diskparta zauważyłam, że nagle dysk C (systemowy) stal się jakąś małą zastrzeżoną partycją, a dysk na którym był u mnie system, ma literę I. Da sę te dyski sprawdzić chkdsk, żadnych błędów

Pewnie bez specjalisty się tu nie obejdzie (boję się, że dysk padł albo coś z nowego sprzętu). Ale może ktoś się zetknął z taką awarią do kwadratu i da jakieś wskazówki, co dalej?

Link to post
Share on other sites
I to jest powód. Instalacja windowsa przypisana jest do sprzętu, a dokładniej do chipsetu płyty głównej. Trzeba instalować na nowo, bo inaczej restarty błędy, zawieszenia.
To mnie MS zmylił, bo pisano tam na ich oficjalnej stronie, że system może być przypisany do konta. Mój na pewno był i nawet sam się aktywował, gdy tylko się udało spokojnie zalogować.

Ale i tak pewnie mnie czeka instalacja.

Tylko jak5, skoro nawet z USB nie chce ruszyć?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem ale z wyskakujacymi bluescreenami przed wczoraj wszystko było ok a dziś najpierw nie mogłem uruchomić żadnej gry potem zrobił się restart i później niebieskie ekrany reinstal systemu nic nie pomógł przywrócenie optymalnych ustawień biosu też nie nawet Windows nie może pobrać aktualizacji bo albo błąd albo restart

 

Kruchy

 

 

Link to post
Share on other sites
Mam podobny problem ale z wyskakujacymi bluescreenami przed wczoraj wszystko było ok a dziś najpierw nie mogłem uruchomić żadnej gry potem zrobił się restart i później niebieskie ekrany reinstal systemu nic nie pomógł przywrócenie optymalnych ustawień biosu też nie nawet Windows nie może pobrać aktualizacji bo albo błąd albo restart Kruchy
Współczuję, ale też nowy sprzęt?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

To mnie MS zmylił, bo pisano tam na ich oficjalnej stronie, że system może być przypisany do konta.

To chodzi o coś innego. Możesz aktywować system na nowym urządzeniu (po dezaktywacji starego), ale fizycznie musisz od nowa zainstalować system, bo inaczej będą problemy. Windows tworzy konfigurację sprzętowa i po zmianie głównych podzespołów (płyta) są problemy z poprawnym działaniem systemu. Jest to zabezpieczenie, aby nie używać tego samego systemu na kilku komputerach po przełożeniu dysku.

Link to post
Share on other sites
To chodzi o coś innego. Możesz aktywować system na nowym urządzeniu (po dezaktywacji starego), ale fizycznie musisz od nowa zainstalować system, bo inaczej będą problemy. Windows tworzy konfigurację sprzętowa i po zmianie głównych podzespołów (płyta) są problemy z poprawnym działaniem systemu. Jest to zabezpieczenie, aby nie używać tego samego systemu na kilku komputerach po przełożeniu dysku.
Rozumiem. Pewnie tak się skończy. Reinstakacją. Zresztą chyba bym ją już wolała po tych przebojach obecnych.

Bardziej się boję, że jednak coś jest jednak z nowym sprzętem, stąd moje pytanie,czy ktoś się z czymś takim nie zetknął.

Ale postawienie nowego systemu to też wyjaśni raczej pewnie?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Za duża zmiana konfiguracji sprzętowej. Całkowicie nowa płyta główna, ram i cpu, system nie dał rady tego ogarnąć, normalna sprawa. Nie trać czasu instaluj nowy system i wszystko pewnie będzie ok.

 

Zainstalowany i rzeczywiście, przeszło, jak ręką odjął. 

Ale co ciekawsze, mój zestaw pracuje obecnie pod systemem, który został sklonowany z dysku siedzącego do tej pory w zestawie sprzed... 10 lat chyba.  Windows 10, ale sprzęt top był prawdziwy zabytek. :). I ten system ogarnął bez problemu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...