Skocz do zawartości

jaki prcesor amd athlon do płyty


Recommended Posts

Dlugo ci zajelo, ale dobrze ze w koncu podjales jakas decyzje :o Jak juz go dostaniesz to daj znac jak sie sprawuje i czy przyrost wydajnosc odpowiada twoim oczekiwaniom.

 

 

P.S. Ja dalej uwazam ze Athlon II x2 i tania plyta AM2+ bylaby lepszym rozwiazaniem ;)

Link to post
Share on other sites

Dlugo ci zajelo, ale dobrze ze w koncu podjales jakas decyzje :) Jak juz go dostaniesz to daj znac jak sie sprawuje i czy przyrost wydajnosc odpowiada twoim oczekiwaniom.

 

 

P.S. Ja dalej uwazam ze Athlon II x2 i tania plyta AM2+ bylaby lepszym rozwiazaniem ;)

Cześć :)

Mam takie pytanko w związku z twą powyższą wypowiedzią. Poszukuje w miare taniej płyty pod procesor Athlon II X2 245 więc czy istnieje możliwość jakiejś podpowiedźi z twej strony ? Nie mam zamiaru podkręcać jak na razie i tym bardziej używac do jakiś gier. Ot, co najwyżej jakaś okresowa obróbka filmów z kamery a na co dzień to internet i oglądanie filmów.

Myślałem o tej płycie Gigabyte GA-MA78GM-S2H (model GA-MA78GM-S2H z chipsetem 780G ciut trudniej dostępny a i droższy :?: ) ale nie wiem czy zintegrowana grafika na niej wyrobi przy oglądaniu filmów HD.

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje :)

Łukasz R.

Grafika zintegrowana 780G radzi sobie swietnie z dekodowaniem materialu HD oczywiscie przy zastosowaniu odpowiedniego programu do odtwarzania ale i Athlon II x2 bez pomocy chiosetu sobie poradzi, spokojnie mozesz je brac.

 

Po wybranym przez ciebie modelu wnioskuje ze szukasz plyty w formacie µatx, wiec poza tym GB moge ci zaproponowac jeszcze :

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=41139

http://www.digitaldiscount.pl/index.php ... d_id=14780

http://www.elektronicznyswiat.pl/index. ... dukt,50445

Link to post
Share on other sites

akurat rozmiar płyty nie jest aż tak ważny bo "miejsca" mam sporo (dobrze że nie pokaże jak obecnie mój komputer wygląda z "bebechami" na wierzchu ;) ...)

 

O, widze że też ASRock polecany :) - nie zaśmiecając wątku zapytam ostatecznie o tą płyte z tej firmy choć to już granica mych "funduszy", Asrock A780GXH/128M - czy przepłace za bardzo i czy coś zyskam?

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=44657

 

Ale podziękował bardzo za pomoc :?: więc nie pozostaje nic innego jak tylko jeszcze raz przemyśleć wybór i zakupić.

Link to post
Share on other sites

O, widze że też ASRock polecany ;) - nie zaśmiecając wątku zapytam ostatecznie o tą płyte z tej firmy choć to już granica mych "funduszy", Asrock A780GXH/128M - czy przepłace za bardzo i czy coś zyskam?

Czy cos zyskasz to trudno powiedziec bo nie wiem co posiadasz obecnie, ale napisz to sie cos dobrego doradzi.

jesli masz osobna grafike to chipset 780G nie jest ci potrzebny mozna wziasc slabszy np 770/760G czy nawet 740G, w zaleznosci od posiadanego procesora SB 700 lub SB 710.

Daj znac co masz/zamiertzasz kupic to pomyslimy :wariat:

Link to post
Share on other sites

Sorki za późny ew. odzew. Otóż stary 3-letni komputer tzn płyta gł. i procek oddaje w czyjeś ręce. Zostaje mi zasilacz Chieftec 450W, 2 dyski twarde, karta muzyczna i kontroler firewire. Więc jak było wspomniane pozostane przy wspomnianej płycie ASRock A780GM-LE bo me wymagania aż nie są takie duże :lol: . I na razie nie planuje podkręcać chyba że mi się odwidzi i bedzie nudzić.. I mam nadzieje że 2 sloty pamięci we wspomnianej karcie starczą, zwłaszcza że od razu wpakuje jakąś pamięć np A-Data 2x2GB. Pozdrówka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...