Skocz do zawartości

2 dyski m.2 1500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam szukam 2 dysków m.2 1TB zastanawiam się nad tymi
 

adata sx8200pro

plextor m9peg

plextor m9pey

https://www.x-kom.pl/p/461050-dysk-ssd-adata-1tb-m2-pcie-nvme-xpg-sx8200-pro.html

 

https://www.x-kom.pl/p/415122-dysk-ssd-plextor-1tb-m2-pcie-nvme-m9peg.html

 

https://www.x-kom.pl/p/415152-dysk-ssd-plextor-1tb-pcie-nvme-aic-m9pey.html


wybrałem takie,bo nieraz czytałem że dyski podczas pracy mogą się przegrzewać dlatego opcja montażu w pcie 4.0

dyski pod zapis i odczyt, później 3 pod system żeby pozbyć się dysków na sata

Link to post
Share on other sites

chwilę chwilę, co ma przegrzewanie do montażu w PCI-e 4.0 SSD NVMe z kontrolerami PCI-e 3.0? Oraz Ty nie masz PCI-e 4.0 na Gigabyte z390 aorus master z sygnatury. 

 

Do tego plextor m9peg/y są akurat na ciepłych kontrolerach... 

Pod co konkretnie te SSD będą używane? Pod jaki zestaw (ten z sygnatury)? 

Pps. Samsunga 970 evo 1TB dostaniesz już od 749zł w digicomp, nigdy tam nie kupowałem, więc nie powiem jak z gwarancją, ale samsungi się bardzo rzadko psują, a wiem że digi zamówienia realizuje. 

Link to post
Share on other sites

Komputer z sygnatury jest moim prywatnym i w nim nie planuje zmian to teraz mój komputer do gier i prac prywatnych.

a dyski są mi potrzebne do komputera który posiada już pcie 4.0 
AMD Ryzen 9 3900X na płycie gigabyte X570 AORUS MASTER

być może nic nie ma do przegrzewania ale chciałem dodać że dyski pod 4.0 też wchodzą w grę



okey czyli pozostał samsung i adata skoro plextor się grzeje
 
Link to post
Share on other sites

obecnie jedyne SSD z PCI-e 4.0 to te oparte o Phisona E16, co tak naprawdę jest tym samym co Phison E12, tylko z zmienionym kontrolerem PCIe 3.0 na PCIe 4.0, a liczą sobie zwykle cenę dwa lub trzy razy wyższą. (jedyna różnica to max transfery ze względy na zmieniony kontroler magistrali na PCI-e 4.0, wydajność prawie identyczna, choć rzeczywiście trochę bardziej się grzeje od E12)

 

Jak już coś, to prędzej wybieraj spośród konstrukcji na Phisonie E12 + TLC 1TB, jak np. corsair MP510 1TB 679zł lub samsungiem co podałem, który jest jeszcze lepszy. 

 

adata jest na SM2262, co jest gorszym kontrolerem od E12. 


Do czego konkretnie będą używane? (w tym budżecie i tak najlepsze będą samsungi z SSD na TLC) 


Ewentualnie jest jeszcze propozycja na MLC, czyli dość stary Plextor M8peg (ten sam dość ciepły, ale nie gotujący się jeszcze kontroler co w m9, tylko kostki MLC) za 649zł  To propozycja raczej pod konkretne zastosowania, co mogą skorzystać z szybkości MLC i SSD co nie posiada bufora pseudoSLC. W bardzo specyficznych zastosowaniach, potrafi być szybszy od najszybszych SSD opartych o TLC. W reszcie zastosowań, z powodu braku bufora pseudoSLC, pozostaje w tyle. Słyszałem dotychczas na pewno o jednym, może 2 przypadkach problemów z nimi. No ale wszystkie polecone SSD, czy to MP510, czy samsung 970 evo, czy plextor M8peg, są zwykle bezproblemowe. Problemy z nimi to rzadkość, choć jak zawsze, ktoś musi mieć pecha.   

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za takie obszerne wytłumaczenie, wezmę Samsungi skoro są bardzo dobre.

 

Ogólnie mówiąc zajmuję się obróbką wideo i projektami 3d klientów.

 

Gdzie są duże pliki i obracanie modelu na dysku HDD wygląda jak bardzo długi pokaż slajdów, lub błędy o zbyt długim oczekiwaniu na dane

 

A tak na koniec mogę dokupić później 3dysk m.2 i zainstalować na nim Windowsa, wiem że system nie wykorzysta jeszcze takich prędkości, ale póki są pieniądze to trzeba inwestować.

Ps chyba że się nie da zainstalować systemu?

Link to post
Share on other sites

Ok cofam tego samsunga evo. Przy tej cenie brać samsunga evo plus 1TB. Nie wiem czemu, ale jest obniżka ceny dość mocna od jakoś dwóch tygodni... za 699zł nawet kupisz + dostawa

 

Ostro potaniały, zastanawiam sie co jest tego przyczyną, może dadzą coś nowego

Link to post
Share on other sites

W neonet 970 evo plus wychodzi za coś około 678 zł po dodaniu kodu za newsletter i w sumie miałem założyć wątek również o dysk SSD, bo się głowiłem między 970 evo a pro a  m8peg, ale jak tu poczytałem to zdecyduję się 970 evo plus 1TB, bo 500GB i 250GB są zupełnie nie opłacalne względem 1TB. Bo 2TB już za 2k zł. Za tę cenę taki dysk o takiej pojemności to rozbój w biały dzień. Więc wybór chyba prosty  :D Potem wystarczy wsadzić go do złącza Ulta M.2 i szafa gra.

Edytowane przez Nehero
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...