Skocz do zawartości

Napięcia na ASUS Maximus IV Extreme B3 ... problem


Recommended Posts

Siemka.

 

Na początek sprzęt:

Płyta główna: ASUS Maximus IV Extreme B3

Procesor: i5 2500K 4.5 GHz

Karta graficzna: GTX 560 Ti Gigabyte

RAM: 2x2 GB 1600 MHz KingSton HyperX

 

Problem polega na tym, że napięcia RAM i CPU PLL nie są zgodne tak, jak ustawiam.

 

1. Napięcie na RAM.

Napięcia Pamięci RAM w BiOSIE ustawiłem 1.65V i , ale w każdym programie do odczytywania temperatur lub napięć. Pisze, że jest 1.62/63V

oto screen:

http://imageshack.us/photo/my-images/836/problem1w.png/

 

2. Napięcie CPU PLL.

CPU PLL w BiOSIE ustawione jest 1.73V, a w innych programach piszę, że ustawione jest 1.70V.

screen:

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img225/2116/problem2j.png&via=mupload&newlp=1

 

Co to jest za problem, proszę o pomoc!!!

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

co to jest vdrop??

 

Kupiłeś taką płytę i pytasz się co to jest vdrop, to znaczy, że kupiłeś ją aby się tylko chwalić, bo nawet nie znasz możliwości tej płyty.... nie po to w pudełku dostałeś wtyczki probe żeby napięcia programami mierzyć... MIERNIK kolego , miernik podpinasz pod płytę i masz realne wskazania. Sam mam tą płytę i wszystkie napięcia mierzę miernikiem różnica między miernikiem a programami jest nawet po 0.05v np. na ramie mam wahania 1.64-1.65v pod miernikiem, a w programie jest 1.61v-1.64...

Edytowane przez seba84_2005
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy offsecie vcore się nie ustawia masz dwie opcje:

 

Manual mode gdzie ręcznie wpisuje v dla cpu i zawsze jest stałe nie ważne, czy idle, czy stress.

Offcet mode gdzie ustawiasz napięcie jakie mobo ma podawać w stresie dla cpu podczas stresu jeśli masz włączony EIST.

 

Przykładowo mobo w stresie na cpu przy 4.8GHz podawało mi 1.42v ( 1.42v - 0.040v = 1.38V). 1.38v tyle mojemu cpu wystarcza do 4.8GHz.

 

Tak ustawiona płyta działa:

Idle 1.6GHz 0.99v

Stress 4.8GHz 1.38v

Edytowane przez seba84_2005
Link to post
Share on other sites

No to nie jest taka zła sztuka, ale też nie najlepsza. Np. mój 2600K z HT ON robi 4.5GHz przy 1.28v i gdybym wyłączył HT + zjechał z ramkami do 1333MHz zapewne v spadłoby spokojnie może nawet o 0.04v. Batch mojego CPU L104A452 wpisując w google procesorek ma kilka Polskich rekordów w oc z tego batcha w wykonaniu Xtreme Addict.

Edytowane przez seba84_2005
Link to post
Share on other sites

Nie chwalę się taką płytą jaką mam.

Nie wiem co to vdrop i dlatego się pytam ! Mam prawo wypytywać się o jakieś zastrzeżenia!!

Zapłaciłem za płytę 1199zł i mam prawo od niej trochę wymagać.

 

Ale ja mam vdrop na Vcore, CPU PLL i RAM.

 

napięcie Vcore ustawie na manual

np. 1.290V w biosie, w systemie (idle) też tak jest 1.290V, ale w stresie jest 1.270V - 1.280V.

Pamięci RAM w biosie ustawione 1.65V, ale czyta w systemie (idle, stres) 1.61V - 1.63V

CPU PLL w biosie ustawione 1.73V, ale czyta wszędzie (idle, stres) 1.70V

 

Więc w ogóle nie wiem co to mam być :/

Bardzo proszę o pomoc

 

Mam w pudełku płyty jakieś dwa kabelki mierzenia napięcia realnego. Tylko, że potrzeba coś jeszcze, żeby je odczytać.

 

 

Nie wiem, jakie mam napięcie procesora, porostu nie wiem.

powiem tak:

1.6 GHz = 0.938V

4.5 GHz przy nie pełnym obciążeniu np. SuperPi 1MB to jest 1.288V

4.5 GHz przy pełnym 1.275V

 

napisze inne napięcia

VCCIO 0.95V

VCCSA 0.95V

CPU PLL 1.70V

PCH 0.95V

Edytowane przez TurnToTomorrow
Link to post
Share on other sites

ale chodzi mi oto, że jak ustawiłem w biosie1.73V, a czyta 1.70V to mam to realnie 1.70V, czy tylko źle odczytuję i mam 1.73V.

O to mi chodzi

Bardzo dziękuję Ci za pomoc

 

Pytałem o vdropy, bo myślałem, że coś jest nie tak z moją płyta, ale jak każdy tak ma to chyba się tym nie przejmować :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...